بوی کباب تیم ملی !

پایان قرارداد کی روش و تیم ملی فوتبال مهم ترین اتفاق بعد از ۷ سال در فوتبال ایران خواهد بود .

کارلوس کی روش تا پایان جام ملت های آسیا همراه ایران خواهد بود و پس از آن احتمال جدایی او از تیم ملی وجود دارد و البته تمام این احتمالات به نتایج تیم ملی فوتبال در امارات و در خلال جام ملت های آسیا بر می گردد .
کارلوس کی روش مدعی شد بعد از جام ملت های آسیا توقع پیشنهاد 6 ماهه از سوی فدراسیون فوتبال را نداشت و فکر می کرد باید دوباره پیشنهاد 4 ساله به او می دادند و چالش های اخیر و خود ساخته ی کی روش گمانه زنی ها را به سمتی برد که او بعد از جام ملت ها از ایران جدا می شود .

آن چه که واضح است نتایج جام ملت های آسیا تاثیر گذار است و شاید کی روش در صورت نتیجه ی قابل قبول در بازی های جام ملت های آسیا باز هم بماند و پنجمین جام جهانی را با ایران تجربه کند اما فرض را بر این بگیریم که کی روش در بازی های جام ملت های امارات نتیجه ی قابل قبولی نگیرد و آن وقت از ایران جدا شود ، این همان احتمالی است که شاید افشین قطبی و امثال او را برای حضور در تیم ملی فوتبال ترغیب کند .

افشین قطبی یک بار بعد از علی دایی روی نیمکت تیم ملی فوتبال نشست و پس از آن که از حضور در جام جهانی محروم شدیم ، او هم از ایران رفت .
حضور مجدد افشین قطبی در ایران یعنی این که او می خواهد باز هم در چشم باشد و شاید بعد از جام ملت های آسیا نیم نگاهی هم به تیم ملی فوتبال داشته باشد .

گزینه های دیگری هم در ایران همچون امیر قلعه نویی و علی دایی چشم به نیمکت تیم ملی فوتبال دارند و برانکو هم به زعم کی روش از گزینه های هدایت تیم ملی بعد از اوست اما این ها همه احتمالات است و هنوز اظهارِنظری در این باره از سوی هیچ یک از این افراد نشده است و فقط شواهد نشان می دهد پایان قرارداد کی روش انگیزه ی خیلی ها را بالا برده است و فدراسیون فوتبال بعد از کی روش دستش برای انتخاب گزینه های زیادی که خودشان نامزد حضور در تیم ملی ایران هستند ، باز است .

نکته ی حایز اهمیت این است که بعد از کی روش نامی روی نیمکت ایران می نشنید که کم تر از کی روش نباشد چرا که در غیر این صورت راه سختی را در پیش خواهد داشت .

تیم ملی فوتبال اگر در جام ملت های آسیا بتواند ناکامی نیم قرنی را از بین ببرد ، آن وقت کی روش بدش نمی آید که با پنجمین حضور در جام جهانی و هتریک حضور با ایران در جام جهانی روزهای بیشتری را در ایران بماند و این احتمال هم دور از دسترس نیست ، پس تا پایان جام ملت های آسیا باید صبر کرد ، شاید معادلات احتمالی به واقعیت بپیوندد .

 

 

"باشگاه خبرنگاران جوان"

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها