ملوان ؛ آواز قو و تارتار انزلی چی !

ملوان برای مردم بندرانزلی فراتر از یک تیم فوتبال است آن ها با ملوان زندگی می کنند و به همین دلیل در همه ی این سال ها ملوان در فوتبال کشور ما حضوری مثبت و موثر داشته و در سال ۱۴۰۲ نیز بهترین نتایج این تیم در لیگ برتر رقم خورد .

خداحافظی با پژمان و مازیار

نگاهی به اتفاقات رخ داده ی سال گذشته ی ملوان می اندازیم ، تیمی که برای انزلیچی ها مثل عضو خانواده است نه فقط یک تیم فوتبال ! پژمان نوری و مازیار زارع از اسطوره های ملوان فصل قبل باشگاه را با چنگ و دندان در لیگ برتر حفظ کردند ، همان طوری که آن ها این تیم را دو فصل قبل به لیگ برتر آورده بودند . با این حال در سال ۱۴۰۲ به دلایل مختلف که مهم ترینش شاید مالی بود با ملوان خداحافظی کردند .

دل نگرانی هواداران و ساحل آرامش

جدایی پژمان و مازیار سرآغاز دلشوره ی چندباره ی هوادارن شد . آن ها اتفاقات باشگاه را با دقت و وسواس دنبال می کردند و در نهایت ملوان به ساحل آرامش رسید و سامان پیداکرد . آرش فهمیده چهره ی بی حاشیه ی اقتصادی مدیرعامل شد و مهدی تارتار سکان هدایت را بر دست گرفت و قطعاً نباید از احمد دنیامالی چهره ی قدرتمند در راس هیات مدیره ی باشگاه غافل شد . او در پشت پرده نقش به سزایی در شرایط ملوان دارد .

تارتار انزلی چی شد !

تارتار با ملوان کارش را با دو شکست آغازکرد اما هواداران فوتبال فهم ملوان از کادرفنی و بازیکنان حمایت کردند تا ملوان اوج بگیرد ، بعد از دو باخت خبزی از شعار حیاکن و رهاکن نبود ! ملوانی ها به درستی از تیم حمایت کردند تا در نهایت آخر سال تارتار با نتایج درخشانی که با ملوان گرفت با شعار هواداران انزلچی شد !

بهترين نتایج تاریخ ملوان در لیگ

موفقیت ملوان برای هواداران حیاتی است اما انزلیچی ها هوادار دو آتشه هستند از آن تماشاگرانی که در ناخوشی و ناکامی هم تیم را حمایت می کنند و حتی وقتی تیم به لیگ یک رفت هواداران ملوان به ورزشگاه می رفتند تا دوباره قوی سپید خزر اوج گرفت . در این فصل یکی از بهترین نتایج ملوان در لیگ برتر رقم خورده است . حضور در رده ی ششم جدول و بالاتر از تیم های صنعتی و گرانقیمتی همچون گل گهر ، فولاد و ذوب آهن افتخاری برای این تیم با انگیزه است .

خرید ستاره های میلیاردی با جیب خالی !

باشگاه ملوان انزلی در نیم فصل نقل و انتقالات توانست چند بازیکن درجه ی اول و ممتاز جذب کند . میلاد سرلک و محمد عمری از پرسپولیس ، حبیب فرعباسی از ذوب آهن و محمد طیبی از استقلال خوزستان به دلیل گذراندن خدمت مقدس سربازی به تیم ملوان پیوستند . این در حالی است که خرید این ستاره‌ها برای تیمی مثل ملوان تقریباً غیرممکن به نظر می رسد . ملوان یکی از ارزان ترین تیم های لیگ محسوب می شود که با اتکا به نیروی جوانی و مستعد همواره در فوتبال ما حضوردارد .

ملوان عامل توفیق اجباری پرسپولیس و اوسمار

بعد از جدایی یحیی گل محمدی از پرسپولیس مدیران این باشگاه به سراغ گزینه‌های متعددی رفتند یکی از آن ها مهدی تارتار سرمربی ملوان بود ، مردی که سال ها در پرسپولیس بازی و مربی گری کرده است . آن طور که فهمیده مدیرعامل باشگاه ملوان می گوید ، رضا درویش با رییس هیات مدیره ی باشگاه ملوان برای جذب تارتار تماس می گیرد اما دنیامالی و دیگر مدیران باشگاه با این انتقال مخالفت می کنند . شاید همین مخالفت زمینه ساز توفیق اجباری پرسپولیس را فراهم کرد و اوسمار دستیار برزیلی گل محمدی به عنوان سرمربی انتخاب شد و نتایج مطلوبی با این تیم گرفت !
blank
آواز قو
ملوان یا به قول هوادارنش قوی سپید خزر در این فصل درخشید و دل هوادارنش را به دست آورد و قوی سپید آواز خوشی در فوتبال گیلان سرداده و قطعاً درخشش ملوان سودش به فوتبال ملی خواهدرسید ، چون ملوان از جمله باشگاه‌های سازنده ی فوتبال کشورمان مثل همیشه بازیکنان زیادی را به فوتبال ملی و باشگاهی معرفی خواهدکرد بازیکنانی که شاخص ترین شان سیروس قایقران بود اولين کاپیتان شهرستانی تیم ملی که هر ساله در فروردین ماه سالگرد مرگ ناگهانی اش بر اثر تصادف ، بزرگان فوتبال ما را در انزلی دور هم جمع می کند . 
“علیرضا وهابی”

نوشته‌های تازه

فروردین 1403
ش ی د س چ پ ج
 1314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809101112  

بایگانی‌ها