صحبت‌های مدیرعاملی که فوتبال ایران عاشق اوست !

مدیرعامل محبوب هواداران ملوان بندرانزلی به خاطر نتیجه ی بازی آخر تیمش برابر نفت مسجدسلیمان از هواداران این تیم عذرخواهی کرد .

با پایان مسابقات لیگ برتر فوتبال، خبرنگار ورزش سه گفت‌وگوی مفصلی با پژمان نوری ، مدیرعامل ملوان انجام داد و نظر وی را در مورد مسابقات این فصل و سختی‌ها و مشکلات اداره ی یک باشگاه پرطرفدار در لیگ برتر فوتبال جویاشد .

کاپیتان محبوب دیروز و مدیر جوان امروز انزلی‌چی‌ها با تاکید بر بهره‌گیری مناسب از نیروی انسانی کاربلد ، در اختیار داشتن منابع مالی را مهم ترین بخش از مدیریت در فوتبال حرفه‌یی می‌داند . در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید ؛

* آقای نوری از فصلی که پشت سر گذاشتید صحبت کنید . شرایط متفاوتی با لیگ یک داشتید ؟
– از اولین سال حضورم به عنوان مدیرعامل در باشگاه تلاش کردم با استفاده از نیروهای جوان ، مستعد و بومی تحولی در ساختار مدیریت باشگاه ملوان به وجود بیاورم که خوشبختانه نتیجه ی این امر را در دو فصل اخیر به وضوح شاهد بودیم و به گواه بسیاری از کارشناسان و فوتبال‌دوستان ، ملوان در حال حاضر در شاخه‌های مختلف یکی از بهترین عملکردها را در میان تمامی باشگاه‌های فوتبال کشور دارا بوده است و به قول معروف تیم پشت تیم بسیار توانمندی داشتیم اما این عملکرد خوب زمانی به چشم اهالی فوتبال آمد که با حضور مهندس پوررشید به عنوان حامی مالی ، باشگاه ملوان در بهترین شرایط تاریخ خود به سر بُرد به شکلی که حتی در زمان تصدی منطقه ی آزاد بندرانزلی هم چنین شرایط بی‌نظیری در ملوان وجود نداشت .

* به بحث تیم بزرگسالان بر خواهیم گشت . به نظر می‌رسد ملوان یکی از معدود باشگاه‌هایی باشد که در قسمت آکادمی هم سرمایه گذاری خوبی انجام داده است .
– بله انزلی و گیلان همیشه سرشار از بازیکنان با استعداد بوده اما چند سالی بود که به دلیل مشکلات مالی در چرخه ی کشف ، پرورش و استفاده از بازیکنان جوان در ملوان وقفه افتاده بود . خوشبختانه با حمایت های مهندس پوررشید و زحمات همکاران من در آکادمی باشگاه ، تمامی رده‌های پایه ما در لیگ برتر حضور دارند و نتایج قابل قبولی را نیز کسب کرده و چند نفر از بازیکنان مان در رده‌های سنی مختلف به عضویت تیم‌های ملی درآمده‌اند . ضمن این‌که امکانات ساختاری خوبی هم برای آن ها فراهم شده که قطعاً نتایج این توجه و سرمایه‌گذاری را در آینده در تیم بزرگسالان مان شاهد خواهیم بود .

1540675

* به استادیوم شادروان سیروس قایقران برسیم . سال‌ها بود که هم تیم‌های حریف و هم تیم ملوان از شرایط استادیوم شکایت داشتند و آن را شایسته ی تیم ریشه‌دار ملوان و شهر فوتبال‌خیز انزلی نمی‌دیدند ؛ به نظر می‌رسد این شرایط نیز تغییر کرده است .
– کاملاً درست است . سال‌ها بود که تیم ما به‌علت کیفیت نامناسب چمن از ارایه ی بازی‌های تاکتیکی و زیبا روی زمین محروم بود . ضمن این که سایر قسمت‌ها به‌ویژه سکوها و رختکن‌ها در شان هواداران و بازیکنان و کادرفنی ملوان نبود . باز هم به همت مهندس پوررشید و با کمک یک تیم متخصص کل چمن استادیوم و همچنین رختکن‌ها بازسازی شد . ضمن این‌که در بخش سکوها و فضای استادیوم هم همکاری خوبی از مسوولان شهرستان و استان به‌ویژه دوستان مان در شورای شهر ، شهرداری ، هیات فوتبال و اداره ی ورزش و جوانان شهرستان شاهد بودیم تا بتوانیم در ورزشگاه خودمان میزبان حریفان باشیم که قدردان زحمات همه ی دوستان هستم .

* به کمک مسوولان شهرستان و استان اشاره کردید ؛ اما به نظر می‌رسد هم شما و هم مازیار زارع از حمایت‌های انجام‌شده توسط مسوولان راضی نیستید .
– ببینید همیشه توقع مردم انزلی این است که همه ی افرادی که مسوولیتی دارند ، تمام توان خود را برای حمایت از ملوان صرف کنند . ما هم به‌نمایندگی از مردم ، این توقع را داشتیم و بارها هشدار دادیم که یک نفر به‌تنهایی نمی‌تواند تمامی بار یک باشگاه ، آن هم با عیال‌واری ملوان را با این کیفیت به دوش بکشد . فکر می‌کنیم که در سایر شهرها و استان‌ها حمایت بیشتری ، چه مادی و چه معنوی ، از تیم‌های شان صورت می‌گیرد . در هر صورت ، گلایه‌هایی بود که امیدوارم در فصل بعد بهترین پاسخ به توقعات مردم داده شود .

* به بحث تیم بزرگسالان برگردیم . فصل را خوب شروع نکردید و با یک نتیجه ی عجیب به پایان رساندید که باعث بروز شایعاتی شد. آیا با توجه به شرایط از نتایج به‌دست‌آمده در این فصل راضی هستید ؟
– ابتدای فصل زمان مهمی را از دست دادیم و دیرتر از سایر رقبا شروع کردیم . به همین دلیل ، نتایج‌مان در چند هفته ی ابتدایی چندان مطلوب نبود ؛ اما با توجه به توانایی‌های بازیکنان و کادرفنی که اسکلت تیم فصل گذشته‌مان را تشکیل می‌دادند و ترمیم نقاط ضعف‌مان توسط بازیکنان جدید ، هر چه گذشت بهتر و بهتر شدیم . در بحث جذب بازیکن باید به نقش مهم نیروی دریایی و به‌ویژه امیر سعادت و امیر سلطان‌آبادی در حمایت از ملوان اشاره کنم که توانستیم بازیکنان سرباز باکیفیتی را با حداقل مبلغ قرارداد دراختیاربگیریم . در نیم‌فصل هم با وجود این‌که به لطف مهندس پوررشید بودجه ی مناسبی برای جذب بازیکنان جدید داشتیم ، اما اکثر بازیکنان داخلی باکیفیت تحت قرارداد بودند و با بازیکنان خارجی مدنظر هم به دلایلی به توافق نرسیدیم . البته تا آستانه ی توافق با یک بازیکن خارجی نام‌آشنا پیش رفته بودیم که ایشان با مبلغ کم تری به یکی از تیم‌های سرشناس کشور پیوستند ؛ هرچند که به‌دلیل مصدومیت فرصت چندانی برای حضور در میادین را پیدانکرد . اما برخلاف برخی اظهارنظرها از طرف افراد ناآگاه ، مهم ترین نکته در مورد شرایط این فصل تیم ما ، انجام به‌موقع تمامی تعهدات قراردادی و پرداخت پاداش‌های متعدد و اعزام و اسکان در بالاترین سطح ممکن بود . به‌شکلی‌که بعید می‌دانم تیم دیگری در فوتبال ما با پرواز چارتر به تمامی مسابقات خارج از خانه ی خود اعزام شده باشد و در پایان فصل با تمامی بازیکنان و کادرفنی ، از جمله مربی خارجی تسویه‌حساب کرده باشد که این عامل باعث شد بازیکنان و کادر ما تا پایان فصل دغدغه‌یی غیر از فوتبال نداشته باشند .

1533581

به همین دلیل ، فکر می‌کنم  اگر اشتباهات داوری – که توسط کارشناسان تایید شده – نبود یا کم تر بود ، با همین پتانسیل و شرایط و با توجه به نزدیکی امتیازات تیم‌ها در جدول ، به‌راحتی می‌توانستیم در نیمه ی بالای جدول حضور داشته باشیم . البته نمی‌خواهم همه تقصیرات را بر گردن داوران و خارج از مجموعه ی خودمان بیندازم؛ چراکه از وقتی به خاطر می‌آورم ، ملوان همیشه بیشترین ضررها را از بحث داوری داشته و این قضیه موضوع جدیدی نیست . ما خودمان هم امتیازات حساسی را به‌ویژه در مسابقات خانگی از دست دادیم . به‌طور مثال ، امتیازات مسابقه با هوادار ، مس رفسنجان ، یا مس کرمان و … می‌توانست باعث شود نتیجه‌یی درخور حمایت‌های هوادار ان پرشور و پرشمارمان و زحمات و حمایت‌های مهندس پوررشید – که با کمک دوستان‌شان رقمی در حدود صد میلیارد تومان در این فصل برای باشگاه ملوان هزینه کردند – به دست بیاوریم .

* در مورد شایعات بازی آخر ؟
– شایعاتی نشنیده‌ام . نتیجه‌یی که در زمین رقم خورد ، کاملاً فوتبالی بود و همه ی ما در به‌وجودآمدن چنین اتفاق خجالت‌آوری مقصر هستیم . از همین جا از طرف همه ی عوامل باشگاه از هواداران عزیزمان عذرخواهی می‌کنم .

* فصل آینده و صحبت پایانی ؟
– از نیروی دریایی ارتش و مسوولان شهری و استانی که پای کار بودند ، تیم متخصص آماده سازی چمن استادیوم ، هواداران پرشورمان و رسانه هایی که در بدترین شرایط دست از حمایت ما برنداشتند ، دوستان و همکاران توانمندم در باشگاه ، همه ی بازیکنان و کادر فنی این سال ها و در نهایت از شخص اشکان پوررشید ، برادران رامخو و اسپانسر تیم تشکر می کنم . در این چهار سال با کمک هم کاری کردیم که می توان با رضایت درباره ی آن حرف زد ، هرچند که باز هم درخور نام بزرگ ملوان و هوادارانی که شاهد قهرمانی ها و نتایج درخشان این تیم بوده اند ؛ نیست . امیدوارم فصل آینده با حمایت همه ی مسوولین و دوستداران ، بهترین ها برای این باشگاه دوست داشتنی رقم بخورد .

شهریور 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809  

بایگانی‌ها