گفت و گو با ستاره ی ملوان : از انزلی تا خرم‌آباد

مهاجم تیم فوتبال ملوان بندرانزلی معتقد است این تیم در حال پیشرفت است و نتایج بسیار بهتری در نیمه ی دوم مسابقات کسب می‌کند .

چند ماه پیش از این که مازیار زارع تیمش را برای لیگ برتری شدن ببندد یکی از مهره‌هایی که جذب کرد سجاد بازگیر ستاره ی تیم فوتبال استقلال ملاثانی بود و این بازیکن که در نیم فصل جذب شده بود در مسیر منتهی به صعود ملوانان 7 مرتبه گلزنی کرد و 11 بار با ارسال پاس گل تیمش را به گل رساند .
عملکرد قابل توجه ی هافبک مهاجم ملوان در لیگ برتر هم ادامه‌دار بوده است و او تا پایان هفته ی چهاردهم 4 مرتبه گلزنی کرده و یک بار هم موفق به ارسال پاس گل شده تا باز هم در میان نفرات کلیدی تیم مازیار زارع باشد .
به همین بهانه گفت و گویی با این بازیکن اصالتا خرم آبادی ملوان داشته‌‍ایم ؛ بازیکنی که خیلی دیر و در 28 سالگی اولین حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند ولی می‌گوید حداقل 7 سال دیگر در بالاترین سطح فوتبال ایران بازی خواهد کرد و به حق خود می‌رسد .

این گفت و گو را در ادامه بخوانید .

*  با بازی مس شروع کنیم که ملوان عملکرد خوبی داشت ولی نتوانست بیشتر از یک امتیاز از کرمان بگیرد .
بازگیر- به استان مرتفعی رفته بودیم و شرایط آب و هوایی یک مقدار برای مان سنگین بود . خدا را شکر با صحبت‌های کادر فنی و البته دیداری که چند روز قبل در رفسنجان برگزار کرده بودیم ، با شرایط جوی آشنا بودیم . صد در صد برای سه امتیاز وارد زمین شدیم . شرایط تیم ملی ملوان رفته رفته در حال شکل گرفتن است و رو به جلو حرکت می‌کنیم . چند موقعیت هم در بازی داشتیم که می‌توانستیم به گل برسیم که بسته به شرایط و البته کم دقتی خودمان بازی مساوی شد .

* در مورد خودت صحبت کن . این که مسیر فوتبالی‌ات برای رسیدن به لیگ برتر از کجا آغاز شده است ؟
بازگیر- من فوتبالم را در خیبر خرم‌آباد شروع کردم . در پایه‌‎ها بودم و یک سری تیم‌ها و یک سری مربیان خیلی برای من زحمت کشیدند . بعد از خیبر به استقلال ملاثانی آمدم و در استقلال ملاثانی آقا مازیار من را دید و به ملوان آمدم . یک سری جزییات دیگر هم هست که اگر بخواهم بگویم خیلی طول می‌کشد . در این چند سال هم مربیان و به ویژه آقا مازیار خیلی به من کمک کرده و هواداران همیشه به من لطف داشته‌اند . خدا را شکر شرایط الان طوری است که به تیم کمک می‌کنم .

1757487

*  جدایی‌ات از خیبر با ناراحتی بود ؟
بازگیر- نه نمی‌شود این طور گفت . من فوتبالم را مدیون خیبر هستم . آن جا خیلی کمک کردند . به هر حال گاهی در فوتبال ممکن است اتفاقاتی رخ بدهد که به مزاج آدم خوش نیاید ولی من مدیون شهرم هستم و هیچ وقت چند سالی که در آن جا بازی کردم را فراموش نمی‌کنم . هم مردم و هم هم‌تیمی‌هایم خیلی کمکم کردند و یکی از دلایل پیشرفتم خیبرخرم آباد بود .

*  از جایگاهی که در آن قرار گرفته‌یی راضی هستی ؟
بازگیر- خب فوتبال ایران خیلی سخت است . سخت است خودت تنهایی جلو بروی . من تمام رده‌ها را بازی کرده‌ام . لیگ استان ، لیگ سه ، لیگ دو و لیگ یک بازی کرده‌ام و بعد به لیگ برتر آمدم . پایه‌ها هم همین طوری . پله به پله بالا آمدم . اما چون سخت افزار و امکانات شهرمان (خرم‌آباد) خوب نبود ، پیشرفت سخت بود . حالا این چند ساله دکتر عبدی آمده‌اند و خیلی به شهر خرم آباد کمک کرده و سخت افزار برای جوانان درست می‌کند اما در زمانی که ما بودیم خیلی سخت بود که یک فوتبالیست از شهر خودش بیرون بزند و جاهای دیگر بازی کند . با این حال الان که به خودم و جایگاهی که در آن هستم نگاه می‎‌کنم خیلی لذت می‌برم و راضی هستم . فکر می‌کنم اگر دوباره بخواهم انتخاب کنم همین مسیر را انتخاب می‌کنم ، چون مزه ی خیلی سختی‌ها زیر زبانم است که برایم الان خیلی شیرینی دارد . خودم احساس می‌کنم هنوز اول راهم است . در آینده بیشتر تلاش می‌کنم و بیشتر به دست می‌آورم .

1787435

* سقف آرزوهایت کجاست ؟
بازگیر- من آدمی هستم که به آرام ولی محکم راه رفتن خیلی توجه می‌کنم. فعلا تمرکزم این است که به یک سری هدف‌هایی که دارم دست پیدا کنم . هدف‌های خیلی کوچکی هستند ولی به مرور زمان به هدف‌های بزرگ‌تر هم می‌رسم . خیلی نمی‌تو انم درباره ی چیزهای بزرگ صحبت کنم ولی محدودیت خاصی جلوی خودم نمی‌بینم و با تمام وجود تلاش می‌کنم به مراحل بالاتر برسم و می‌رسم .

* به استقلال و پرسپولیس فکر می‌کنی یا هدف‌های بالاتر ؟ 
بازگیر- این سوال یک جوری است … بگذارید یکی دو سال آینده خودتان می‌بینید و یک سری اتفاقات برایم رخ خواهدداد .

*  از نظر ظاهری هم پس از پیوستن به ملوان تغییر کرده‌یی و الان موهایت را می‌بندی و دیگر آن موهای بلند و فر سابق را نداری .
بازگیر-  موهای بلند را دوست دارم و پارسال مدلش را تغییر دادم . باید آن ها را ببندم که در جریان مسابقات اذیت نشوم .

* به نظر می‌رسد ملوان بسیار کار سختی برای ماندن در جدول رده بندی دارد . نظر شما چیست ؟
بازگیر- تیم ما خدا را شکر روز به روز جلو می‌رود . هر روز پیشرفت می‌کنیم . شاید باورتان نشود ولی ما بازیکنان در تمرین هستیم و خودمان متوجه می‌شویم که تیم روز به روز چه از نظر بدنی و چه از نظر فنی در حال پیشرفت است . به تیم‌های دیگر خیلی احترام می‌گذاریم ولی اصلا به آن ها کاری نداریم . ما همین روند را ادامه می‌دهیم و روز به روز بهترش می‌کنیم تا امتیازات لازم را به دست بیاوریم . حالا سال اول هم هست و باید تجربه کسب کنیم . صد در صد نیم فصل دوم خیلی تیم بهتری می‌شویم . الان به نظرم با توجه به شرایطی که هست خیلی خوب نتیجه گرفته‌ایم و در نیم فصل دوم خیلی بهتر از این نتیجه خواهیم گرفت .

1738908

*  نکته‌یی که درباره ی ملوان وجود دارد این است که از نظر مهره‌یی خیلی تیم سرشناسی نیست . 
بازگیر- چون ما شاکله ی اصلی سال گذشته را حفظ کردیم . اکثر بچه‌ها سال گذشته با این تیم قهرمان شدند . اگر تجربه و پختگی هم به دست بیاید ، شاید کیفیت بچه‌های ما نسبت به تیم‌های مدعی از نظر فنی بیشتر هم باشد . این موضوع را هم در بازی‌هایی که با این تیم‌ها داشته‌ایم ثابت کردیم . فقط کیفیت حضور در لیگ برتر را باید به دست بیاوریم که گفتم روز به روز در حال بهتر شدن هستیم . شک نکنید در آینده حرف‌های خوبی درباره ی ملوان خواهیدشنید .

* مازیار زارع به عنوان سرمربی و پژمان نوری به عنوان مدیرعامل دو زوج بسیار خوب هستند که موفق به احیای ملوان شدند . کار کردن با آن ها چه طور است ؟
بازگیر- این دو نفر که همیشه هستند ولی یکی دیگر از نفرات اصلی تیم ما را فراموش نکنید . مهندس پوررشید . ایشان مثل برادر بزرگ‌تر همیشه کنار ماست . سه نفره این تیم چرخانده می‌شود . همه جوره در کنار ما هستند . حتی در چند هفته ی اول که بد نتیجه گرفتیم همیشه حمایت‌مان کردند و پشت تیم بودند . یکی از دلایل مسیر رو به جلوی ملوان همین سه نفر هستند که واقعا عاشقانه برای تیم زحمت می‌کشند . ما هم به عنوان یک سرباز تمام تلاش مان را می‌کنیم که بهترین کیفیت را برای ملوان ارایه بدهیم .

*  در شهرهای مختلفی بازی کردی . به نظرت انزلی و مردمان این شهر چه گونه هستند ؟
بازگیر- من قبلا هم گفته‌ام که فوتبال بازی کردن در انزلی خیلی سخت است ولی یک لذت خیلی خاص دارد که هیچ جای ایران ندیده‌ام . هیچ جای ایران نمی‌توانی به اندازه ی انزلی معنی فوتبال را بفهمی ؛ چون هر جا که می‌روی همه درباره ی فوتبال حرف می‌زنند . این البته وظیفه ی ما را دشوارتر می‌کند و یک شیرینی خاص دارد که مردم این قدر توجه و محبت دارند . من الان سال سوم است که در انزلی هستم و خدا را شکر مردم همیشه احترام گذاشته‌اند و به من محبت داشته‌اند . همیشه خوبی از آن ها دیده‌ام . تمام تلاش‌مان این است طوری نتیجه بگیریم که همیشه مردم خوشحال باشند .

نوشته‌های تازه

دی 1401
ش ی د س چ پ ج
 111213141516
17181920212223
24252627282930
01020304050607
080910  

بایگانی‌ها