سرمربی تیم ملی جوانان : همه ی بازیکنانم ستاره ی آینده ی تیم ملی هستند

سرمربی تیم ملی جوانان گفت : به همه ی بازیکنان تیمم امیدوارم که بتوانند در آینده جزو ستاره‌های فوتبال ایران شوند .

تیم ملی جوانان از دهم شهریورماه سرمربی جدیدش را شناخت . فرهاد پورغلامی در حالی هدایت جوانان فوتبال ایران را در اختیار گرفت که از سیزدهم آبان ماه باید با شاگردانش به مصاف حریفان خود در رقابت‌های پیش مقدماتی قهرمانی آسیا در گروه E بروند . دیدارهایی که در جزیره ی کیش برگزار می‌شود و تیم اول گروه به دور نهایی مسابقات قهرمانی آسیا راه پیدا می‌کند . در همین رابطه گفت‌وگویی با پورغلامی سرمربی تیم ملی داشته‌ایم تا از آخرین وضعیت جوانان ایران سخن بگوید .

* تیم ملی اردویی در عمان داشت و دو بازی تدارکاتی برگزار کرد . این دیدارها دستاوردهای مدنظر شما را در پی داشت ؟

– بسیار خوشحالم که پس از این که 10 شهریور ماه تیم را تحویل گرفتم ، فرصتی پیدا کردیم که تمامی نفرات را مورد ارزیابی قرار دهیم . در بازی‌هایی که در عمان داشتیم ، به طور کامل نفرات را ارزیابی کردیم . بسیاری از بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی پیش از این فرصت بازی برابر رقبای خارجی را نداشتند و حالا این تجربه را دارند که چه گونه باید در دیدار با حریفان خارجی به زمین بروند . من در اردوی عمان و با انجام دیدارهای تدارکاتی به این نتیجه رسیدم که باید 30 درصد تیم را تغییر دهم . این اتفاق افتاد و پس از آن 22 بازیکن نهایی تیم را برای رقابت‌های مقدماتی قهرمانی جوانان آسیا مشخص کردیم .

* برای ادامه ی راه تا زمان برگزاری مسابقات چه برنامه‌یی دارید ؟

– اردوی 8 روزه‌یی را در ارمنستان خواهیم داشت و آنجا دو بازی تدارکاتی با این تیم اروپایی برگزار می‌کنیم . به طور حتم با انجام این بازی‌ها تیم شکل واقعی‌اش را پیدا خواهد کرد و بازیکنان به هماهنگی بیشتری با هم می‌رسند . نقاط ضعف و قوت تیم شناخته می‌شود و ما می‌توانیم خود را برای بازی‌هایی مقدماتی قهرمانی آسیا آماده‌تر کنیم .

* به نظر می‌رسد با توجه به میزبانی بتوانیم به راحتی به مرحله ی نهایی مسابقات قهرمانی آسیا راه پیدا کنیم ؟

– اتفاقاً ما راه بسیار دشواری را پیش رو داریم و اصلاً کارمان آسان نیست . سوریه ، اردن و فلسطین تیم‌های بسیار خوبی در رده‌های پایه هستند و همواره برای حریفان خود ایجاد دردسر کرده‌اند . ضمن این که متاسفانه ما شناختی از حریفان خود نداریم و از فدراسیون فوتبال خواسته‌ایم تا حداقل فیلم یکی از بازی‌های آن ها را برای ما آماده کنند تا با آگاهی بیشتری نسبت به حریفان به مصاف آن ها برویم . ما بازیکنان توانمندی داریم که باید دقت و تلاش‌ خود را افزایش دهند تا بتوانیم به نتایج موردنظرمان دست پیدا کنیم .

* توانسته‌اید ترکیب اصلی تیم ملی را مشخص کنید ؟

– هنوز در حال تست بچه‌ها هستیم . تقریباً بچه‌ها شکل تیمی خوبی پیدا کرده‌اند و متوجه شده‌‌اند که کادرفنی چه خواسته‌هایی از آن ها دارد . بازی‌هایی که با ارمنستان انجام خواهیم داد به ما بیشتر کمک می‌کند تا نفرات شایسته را برای هر پست انتخاب کنیم . البته این به آن معنی نیست که بازیکنانی که در ترکیب اصلی قرار نمی‌گیرند ، مورد توجه ی ما نیستند . ما روی همه ی بچه‌‌هایی که در فهرست 22 نفره‌ی مان قرار دارند ، حساب کرده‌ایم و فضای رقابتی تا آخرین بازی میان بازیکنان وجود دارد . هر کسی که نتواند رضایت کادرفنی را جلب کند ، جای خود را به بازیکن جانشین می‌دهد .

* چه قدر امیدوارید که از میان بازیکنانی که در اختیار دارید ، ستاره‌های جدیدی را تحویل فوتبال ایران دهید ؟

– همه ی بازیکنان ما عالی هستند و این فرصت را دارند که یکی از ستاره‌های آینده ی فوتبال ایران شوند . من هیچ تبعیضی میان بازیکنان تیم قایل نمی‌شوم و به هرکسی که لیاقت داشته باشد ، بازی می‌دهم . تلاش خواهیم کرد تا از لحاظ انگیزشی بازیکنان را در شرایطی قرار دهیم که به خودباوری بالایی برسند و بتوانند بهترین نمایش خود را در تیم ملی داشته باشند . بدون تردید هر کسی که از فرصت خود بهتر استفاده کند ، مورد توجه ی تیم‌های مطرح‌ فوتبال ایران قرار می‌گیرد و حتی تیم‌های خارجی را هم خواهان خود می‌بیند . من به همه ی بازیکنان تیمم امیدوارم که بتوانند در آینده جزو ستاره‌های فوتبال ایران شوند . این خود بازیکن است که باید از استعداد خود بهترین استفاده را ببرد .

* از همکاری باشگاه‌ها رضایت کامل را دارید ؟

– همکاری باشگاه‌ها تا امروز با ما عالی بود و تنها یک باشگاه لیگ برتری بوده که حاضر نشد با ما همکاری کند و اسم این تیم را نمی‌گویم تا در آستانه ی بازی‌ها برای تیم‌مان حاشیه‌یی ایجاد نشود .

* برای قهرمانی جوانان ایران در آسیا برنامه‌‌های‌تان را مشخص کرده‌اید ؟

امیدوارم بتوانیم در دور اول در کیش از گروه‌مان صعود کنیم تا پس از آن در فرصت یک ساله‌یی که داریم ، به خوبی بازیکنان مستعد فوتبال ایران را شناسایی کنیم و با برنامه‌یی مشخص به مصاف حریفان برویم . اولویت ما صعود از مرحله ی پیش مقدماتی است و پس از آن که صعودمان حتمی شد ، برنامه‌‌های خود را برای بازی‌های دور نهایی قهرمانی آسیا مشخص می‌کنیم .

"خبرگزاری آنا"

telegram

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها