هفته ی آخر مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود

هفته ی ششم و آخرین هفته از مسابقات مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا روزهای سه شنبه و چهارشنبه (16 و 17 آذر ماه ) با انجام 16 بازی برگزار می شود .

این هفته مرحله ی گروهی مهم ترین رویداد فوتبال باشگاهی اروپا به پایان می رسد و برخی تیم ها که از هم اکنون صعود آن ها به مرحله ی حذفی قطعی شده است ، در اندیشه ی حضوری خوب در مرحله ی یک هشتم نهایی هستند .

**برنامه ی هفته ی ششم لیگ قهرمانان اروپا به شرح زیر است :
*سه شنبه 16 آذر ماه
گروه ای :
اف سی بازل – آرسنال
پاری سن ژرمن – لودوگورتس
در گروه ای پاری سن ژرمن با 11 امتیاز صدرنشین است و تیم های آرسنال با 11 امتیاز و تفاضل گل کم تر در رده ی دوم است .
لودوگورتس با 2 و بازل با 2 امتیاز در مکان های سوم تا چهارم قرار دارند .
تیم های پاری سن ژرمن و آرسنال به مرحله ی حذفی صعود کرده اند . تیم های لودوگورتس و بازل در این هفته می توانند فرصت صعود به لیگ اروپا را به دست آورند .

گروه بی :
بنفیکا – ناپولی
دینامو کییف – بشیکتاش
در گروه بی ، بنفیکا با 8 امتیاز صدرنشین است و ناپولی با 8 امتیاز در رده ی دوم است . بشیکتاش با 7 و دینامو کییف با 2 امتیاز در مکان های سوم تا چهارم جدول ایستاده اند .
در این گروه هنوز صعود هیچ یک از تیم ها قطعی نشده است . بنفیکا ، ناپولی و بشیکتاش تلاش می کنند این هفته صعود خود را قطعی کنند . در این میان تیم دینامو کییف حذف شده است .

گروه سی :
منچسترسیتی – سلتیک
بارسلونا – مونشن گلادباخ
در گروه سی ،‌ بارسلونا با 12 امتیاز صدرنشین است و منچسترسیتی با 8 امتیاز در جایگاه دوم است . این دو تیم صعود خود را به مرحله ی حذفی قطعی کرده اند . بروسیا مونشن گلادباخ با 5 و سلتیک با 2 امتیاز مکان های سوم تا چهارم را به خود اختصاص داده اند . مونشن گلادباخ به لیگ اروپا می رود و سلتیک هم حذف شد .

گروه دی :
پی اس وی آیندهوون – اف سی روستوف
بایرن مونیخ – اتلتیکومادرید
در گروه دی ، اتلتیکو مادرید با 15 امتیاز صدرنشین و تیم بایرن مونیخ با 9 در جایگاه دوم است . روستوف با 4 امتیاز در رده ی سوم قرار دارند و پی اس وی آیندهوون با یک امتیاز قعرنشین است .
اتلتیکومادرید و بایرن مونیخ به مرحله ی حذفی راه یافته اند . روستوف که سردار آزمون را در اختیار دارد و پی اس وی آیندهوون برای کسب سهمیه ی لیگ اروپا در این هفته تلاش می کنند .

*چهارشنبه 17 آذر
گروه یی :
تاتنهام – زسکامسکو
لورکوزن – موناکو
در این گروه تیم موناکو با 11 امتیاز صدرنشین است . بایرلورکوزن با 7 ، تاتنهام با 4 و زسکا مسکو با 3 امتیاز در مکان های دوم تا چهارم قرار گرفته اند .
تیم های موناکو و بایرلورکوزن به مرحله ی حذفی راه یافته ند . تاتنهام و زسکا مسکو این هفته شانس خود را برای حضور در لیگ اروپا می آزمایند .

گروه اف :
لژیا ورشو – اسپورتینگ
رئال مادرید – دورتموند
در گروه اف ، تیم بروسیا دورتموند با 13 امتیاز صدرنشین است و تیم های رئال مادرید با 11 ، اسپورتینگ پرتغال با 3 و لژیا ورشو با یک امتیاز به ترتیب در مکان های بعدی قرار دارند .
در این گروه صعود بروسیا دورتموند و رئال مادرید به مرحله ی حذفی قطعی شده است . اسپورتینگ و لژیا ورشو در حالی به مصاف هم می روند که باید برای حضور در لیگ اروپا شانس خود را امتحان کنند .

گروه جی :
پورتو – لسترسیتی
کلوب بروژ – کپنهاگن
در این گروه ، تیم لسترسیتی با 13 امتیاز صدرنشین است . پورتو با 8 و کپنهاگن با 6 امتیاز در مکان های دوم و سوم قرار دارند . تیم کلوب بروژ بدون امتیاز قعرنشین است .
تیم لسترسیتی به مرحله ی حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته است . پورتو و کپنهاگن برای حضور در مرحله ی حذفی باید در این هفته تلاش کنند . تیم کلوب بروژ نیز حذف شد .

گروه اچ :
یوونتوس – دیناموزاگرب
لیون – سوییا
در گروه اچ ، یوونتوس با 11 امتیاز صدرنشین است و تیم سوییا با 10 ، المپیک لیون با 7 امتیاز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم ایستاده اند و تیم دینامو زاگرب بدون امتیاز قعرنشین است .
تیم یوونتوس به مرحله ی حذفی صعود کرده است . سرنوشت تیم دوم صعودکننده در این گروه هنوز مشخص نشده است . تیم های سوییا و لیون برای حضور در مرحله ی حذفی به مصاف هم می روند . دیناموزاگرب هم حذف شد .

با پایان مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان اروپا ، تیم های اول و دوم هر گروه به مرحله ی حذفی صعود می کنند . تیم سوم هر گروه به لیگ اروپا می رود و تیم های چهارم حذف می شوند .
قرعه کشی مرحله ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل رقابت های 2016-2017 روز 22 آذر برگزار می شود .
16 تیم که در مرحله ی گروهی اول و دوم شدند ، در این قرعه کشی شرکت می کنند . تیم های صدرنشین با تیم های دوم بازی می کنند . تیم های صدرنشین دیدار برگشت را در خانه برگزار می کنند .
تیم هایی یک کشور در یک قرعه قرار نمی گیرند . همچنین تیم هایی اوکراین و روسیه به دلایل سیاسی با هم رو به رو نمی شوند .
دیدارهای مرحله ی رفت روزهای 14 ، 15 ، 21 و 22 فوریه ( 26 و 27 بهمن، 3 و 4 اسفند ) برگزار می شود .
دیدارهای مرحله ی برگشت روزهای 7 ، 8 ، ‌14 و 15 مارس ( 17 و 18 ، 24 و 25 اسفند) برگزار می شود .

"ایرنا"

نوشته‌های تازه

فروردین 1403
ش ی د س چ پ ج
 1314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809101112  

بایگانی‌ها