مایلی کهن : اکثر مدیران ما فقط مدیر هزینه هستند

پیشکسوت فوتبال ایران ، گفت : تا وقتی که کمیته ی اخلاق به مسایلی که ضررت ندارد ، ورود می‌کند بعد جنجالی ایجاد می‌شود و بدون پافشاری روی موضوع مساله را منتفی می‌کنند ، اتفاقی نخواهد افتاد .

محمد مایلی‌کهن در برنامه ی “فوتبال یک” شبکه ی ورزش در مورد فساد در فوتبال ، گفت : مشکلات فعلی چیزی نیست که تازه باشد . از گذشته این مسایل وجود داشته است . تا وقتی که کمیته ی اخلاق به مسایلی که ضرورت ندارد ، ورود می‌کند بعد جنجالی ایجاد می‌شود و بدون پافشاری روی موضوع مساله را منتفی می‌کنند ، اتفاقی نخواهد افتاد .

وی افزود : ما سال قبل تیمی تشکیل دادیم که تا روز آخر شانس صعود به لیگ برتر را داشت با یکسری بازیکن جوان ، ملوان عملکرد بسیار خوبی داشت و همان موقعی که کار را بر عهده گرفتیم ، از بازیکنان تست گرفتیم ، همیشه برنامه ی کاری من به شکلی بوده که وقتی فردی مراجعه می‌کرد و درخواست تست گرفتن را انجام می‌داد ، این کار را می‌کردیم . گاهی حتی زمانی که در تیم ملی بودم بازیکن خوب یا سطح پایینی وجود داشت که او را به ما معرفی می‌کردند و می‌گفتند فلانی جزو افراد سطح پایین جامعه است و از ما می‌خواستند هوای او را داشته باشیم . در جواب می‌گفتم مگر من مربی تیم کمیته ی امداد هستم . باید بر اساس توانایی افراد بازیکنان را انتخاب کنم . اگر بازیکنی که توان مالی ندارد نسبت به فردی که توانایی مالی زیادی دارد کیفیت پایین‌تری داشته باشد باید به خاطر این مساله چشم روی توانایی فردی ببندیم که وضع مالی خوبی دارد ؟ این کار مغایر با اصول انسانی است ، ما فردی را انتخاب می‌کنیم که از لحاظ فنی قوی باشد .

پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه یادآور شد : در ملوان این کار را انجام دادم و خوشخبتانه توانستیم نتایج خوبی بگیریم اما در پایان کار شرمنده ی مردم خوب استان گیلان و انزلی شدیم . متاسفانه از سال‌های دور این مشکلات وجود داشته و کسی با آن ها برخورد  نکرده است و همین اتفاق باعث شده متخلفان در کار خود مصرتر شوند .

مایلی‌کهن در مورد این که فردی که کارت استعدادیابی باشگاه ملوان را داشته با قول بازی کردن مبالغی را از بازیکنان دریافت کرده است ، تصریح کرد : اگر برخورد درست با متخلفان انجام شده بود ، این مشکلات به وجود نمی‌آمد . وقتی چند سال قبل شخص اول فوتبال کشور در مورد تخلف یک تیم از او سوال می‌شود و می‌گوید ، به دلیل امکانات خوب آن تیم از تخلفش گذشتیم ، دیگر چه می‌توانیم بگوییم . ما به دنبال این هستیم که کار را پیش ببریم ، به همین خاطر روی تخلفات چشم می‌بندیم . برخورد با این مقوله برای مان ارزش ندارد ، وقتی به موضوعات بی‌ارزش پرداخته می‌شود و با مسایلی می‌خواهیم برخورد کنیم که مربوط به باشگاه‌ها است ، این مشکلات پیش می‌آید . ما مدیر فوتبالی و باشگاهی نداریم ، همه مدیران ما مدیر هزینه هستند . بازیکنی که ما با قراردادی 2 ساله با رقم 80 میلیون جذب کردیم که نیمی از آن هم بیشتر پرداخت نشده است را رها کردند و او به تیم دیگری رفته و مبلغ 250 میلیون دریافت کرده است .

وی افزود : مشکل اصلی ما بی‌پولی نیست ، الان استقلال و پرسپولیس روی مساله ی حق پخش تلویزیونی زوم کردند ، حرف آن ها کاملاً‌ درست است اما مگر این دو تیم در این سال‌ها از طریق پیامک کم درآمد داشته‌اند . متاسفانه ما فقط مدیران هزینه هستیم . اگر چاه پول هم داشته باشیم ، این چاه را خشک می‌کنیم . برانکو مربی دوست داشتنی است و در این مدت چیزی در موردش نگفته‌ام اما وقتی مدیر ما عنوان می‌کند ، امیدواریم او قراردادش را تمدید کند ، اگر من هم باشم وقتی چنین حرفی را می‌شنوم ، اگر A تومان گرفته باشم برای سال بعد A به توان 2 درخواست می‌کنم . مشکل ما نداشتن مدیران ورزشی است . اکثر مدیران ما فقط مدیر هزینه هستند . 

"خبرگزاری فارس"

telegram

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها