آموزشی مضاعف سربازهای لیگ در لیگ یک !

واگذاری باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی این تیم را از چرخه ی نظامی ها خارج می کند و عملاً بازیکن سرباز جدیدی نمی تواند در لیگ برتر به میدان برود !

باشگاه تراکتورسازی در دو سه سال گذشته با توجه به سقوط فجرسپاسی و ملوان به لیگ دسته اول تنها باشگاه نظامی حاضر در لیگ برتر بوده و به همین دلیل بازیکنان مطرحی که قصد گذراندن خدمت سربازی شان را داشتند ، بدون هیچ دغدغه یی راهی این تیم می شدند . از این رو آن ها به عنوان سرباز برای تراکتور بازی می کردند که این موضوع واکنش های منفی زیادی را در پی داشت .

حالا از این پس دیگر هیچ بازیکن سربازی نمی تواند به عضویت تراکتور در بیاید و خدمت خود را بگذراند . باشگاه تراکتورسازی شب گذشته بعد از کش و قوس های فراوان در نهایت به بخش خصوصی و محمدرضا زنوزی واگذار شد و دیگر هیچ فعالیت نظامی در آن انجام نخواهد شد . از آن جایی که صد درصد سهام واگذار می شود ، این باشگاه دیگر نظامی محسوب نمی شود و طبیعتاً نمی تواند بازیکن سربازی به خدمت بگیرد . در این باره بحث هایی وجود داشت مبنی براین که چند درصد از سهام باشگاه در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح باقی بماند تا رفت و آمد بازیکنان سرباز به مشکل نخورد اما در نهایت صد در صد سهام به زنوزی واگذار شد تا عملاً راه حضور سربازها در تراکتور سد شود .

سربازان کنونی چه می شوند ؟

یکی از مسایل مهم در این خصوص بازیکنانی است که سال گذشته به عنوان سرباز راهی تراکتور شدند و هم اکنون از خدمت شان باقی مانده است . بازیکنانی مثل احسان پهلوان ، مهدی مهدی پور ، رضا شربتی ، دانیال اسماعیلی فر و … که یکسال دیگر از سربازی شان مانده است . طبق صحبت های انجام شده این بازیکنان خدمت خود را تا پایان در تراکتورسازی می گذرانند و مشکلی برایشان پیش نمی آید و قانون منع جذب بازیکن سرباز از حالا به بعد اجرا می شود . البته در لیست بازیکنان تیم های پایه تراکتورسازی برخی بازیکنان حضور دارند که سرباز هستند اما از نظر فنی به کار کادرهای فنی نمی آیند که قرار است با این بازیکنان مذاکره شود و شاید در این بین دو سه نفر بقیه خدمت شان را در ارگان های دیگر سپری کنند .

سربازان به لیگ یک می روند

بی تردید حذف تراکتور از جمع تیم های نظامی ضربه ی محکمی به ستاره های مشمول خدمت سربازی لیگ برتر می زند چراکه به غیر از تراکتورسازی هیچ تیم نظامی دیگری در لیگ برتر وجود ندارد . به عبارت بهتر اگر تراکتور زیر نظر سپاه باقی نماند و خصوصی شود ، از این پس سربازان برای این که خدمت خود را بگذرانند باید به لیگ دسته اول بروند و به عضویت فجرسپاسی و ملوان در بیایند که این مساله برای ستاره های مطرح لیگ برتر هرگز اتفاق خوبی نیست . هرچند که فجر و ملوان فرصت خوبی می یابند تا بازیکنان خوب را جذب و از آن ها استفاده کنند .
از این رو شاید این اتفاق مسوولان نیروهای مسلح و نظام وظیفه را هوشیار کند تا در قوانین بازیکنان سرباز تغییراتی به وجود بیاورند . طبیعتاً بازیکنی که چند سال در لیگ برتر بازی کرده و جزو بهترین نفرات تیم خود محسوب می شود ، اگر بخواهد برای گذراندن خدمت سربازی اش دو سال به لیگ یک بروند ، می تواند به قیمت نابودی فوتبالش تمام شود و این اتفاق به سود فوتبال نیست . شاید بتوان قوانینی که بارها درباره اش بحث شد را تغییر داد و راهکار جدیدی برای نفرات سرباز فوتبال پیدا کرد .

blank

"ورزش سه"

0 replies on “آموزشی مضاعف سربازهای لیگ در لیگ یک !”

  • blank
    حامد
    6 خرداد 1397 at 12:46 ق.ظ

    به جهنم که فوتبالشون نابود میشه مگه ماها سربازی نرفتیم . مگه اون سربازهایی که لب مرز با هزار جور خطرات خدمت می کنن انسان نیستن ؟ خونواده ندارن ؟ سرباز باید سربازی بکنه چه فوتبالیست چه غیرفوتبالیست .

نوشته‌های تازه

بهمن 1402
ش ی د س چ پ ج
 1213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
05060708091011

بایگانی‌ها