رضا جعفری : هفت سال کبریت بی‌خطر بودم !

رضا جعفری می گوید ، دو سه پیشنهاد از تیم‌های بالای جدولی دارد ، اما برای سربازی در ملوان خواهدبود .

 رضا جعفری ، مهاجم ملوان ، یکی از موثرترین بازیکنان لیگ برتر در فصل گذشته بود . او در فصلی که ملوان جزو 6‌ تیم بالای جدول بود و توانست روزهای خوبی را پشت سر بگذارد ، 9‌ گل زد و 5‌ گل هم ساخت تا حالا به واسطه ی همین درخشش ، چند پیشنهاد خوب برای فصل آینده داشته باشد . این در حالی است که جعفری هنوز خدمت سربازی‌اش به پایان نرسیده و باید فصل آینده هم با ملوانان ادامه دهد . جعفری درخصوص آخرین وضعیت خودش و روزهای خوبی که با ملوان پشت سر گذاشته بیشتر صحبت می‌کند .

فصل خوبی برای تو و ملوان رقم خورد ، حتماً احساس خوبی داری ؟
بله ، واقعا خوشحالم . ملوان بهترین نتایج ممکن را گرفت و من هم سال خوبی را در این تیم پشت سر گذاشتم . من فصل گذشته 9 گل زدم ، 5 پاس‌گل دادم و 2 پنالتی هم گرفتم و بدون شک بهترین فصل فوتبالی‌ام را سپری کردم . در جدول تاثیرگذارترین بازیکنان لیگ هم دوم یا سوم شدم .

جالب اینجاست که بعد از سال‌ها در پست مهاجم نوک بازی کردی ، همان پست مورد علاقه‌ات .
همین‌طور است . من در جام‌جهانی نوجوانان و جام‌جهانی جوانان به‌عنوان مهاجم نوک بازی کردم ، ولی در سایپا که بودم ، حسین فرکی از من در پست وینگر بازی گرفت . بعد از او هم مربیانی مثل علی دایی و ابراهیم صادقی در همین پست از من استفاده کردند و چند سال از پست اصلی‌ام دور بودم .

با آن ها صحبت نکردی که از تو به‌عنوان مهاجم نوک استفاده کنند ؟
تیم‌های ایرانی بیشتر با یک مهاجم نوک بازی می‌کنند و مربیان هم ترجیح می‌دهند در این پست از بازیکنان بلندقامت استفاده کنند . شاید در دنیا آگوئرو تنها مهاجم قدکوتاهی بود که در نوک بازی می‌کرد . معمولاً مهاجمانی که قد بلندی ندارند ، فقط در شرایطی به‌عنوان مهاجم به بازی گرفته می‌شوند که تیم با 2‌ مهاجم بازی کند . من 7 سال در پست وینگر بازی کردم و همین موضوع من را خیلی عقب انداخت . من در خیلی زمینه‌ها ضررکردم و در واقع 7 سال کبریت بی‌خطر بودم ، چون نمی‌توانستم در پست وینگر توانایی‌هایم را نشان دهم . قطعاً اگر در پست مهاجم نوک بازی می‌کردم ، خیلی بیشتر از این ها پیشرفت می‌کردم .

1994105

چه شد که مهدی تارتار تصمیم گرفت از تو به‌عنوان مهاجم نوک استفاده کند ؟
پارسال آقای تارتار در مورد حضور در ملوان با من صحبت کرد و جالب اینجاست که در همان ابتدا به من گفت که می‌خواهم از تو در پست مهاجم نوک استفاده کنم . او روی من شناخت داشت و این برایم جالب بود . شاید آقای تارتار باعث شد 5 سال جلو بیفتم . من در ملوان توانایی‌های خودم را نشان دادم و خوشحالم که بعد از سال‌ها در پست اصلی‌ام بازی کردم .

ظاهراً چند پیشنهاد خوب هم داری ؟
بله ، من از 2-3 تیم بالای جدول پیشنهاد دارم ، ولی هنوز خدمت سربازی‌ام تمام نشده و فصل بعد هم در ملوان هستم . من ملوان را دوست دارم ، بازی در این تیم و زندگی در انزلی واقعاً هیجان‌انگیز و جذاب است و اینجا جو خوبی حاکم است .

با عملکرد خوبی که در فصل گذشته رقم زدی ، انتظار داشتی به تیم ملی دعوت شوی ؟
می‌توانستم جزو دعوت‌شده‌ها باشم ، ولی صلاح کادرفنی چیز دیگری بود . من به سلیقه ی سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم ولی امیدوارم در اردوهای بعدی دعوت شوم .

به‌نظر می‌رسد ملوان با اضافه شدن نفراتی مثل امید نورافکن ، ابوالفضل جلالی و چند بازیکن سرباز دیگر ، قوی‌تر از فصل قبل شود .
امیدوارم فصل بعد تیمی قوی‌تر داشته باشیم و نتایجی بگیریم که هواداران را خوشحال کنیم .

در مورد قهرمانی پرسپولیس چه نظری داری ؟
پرسپولیس از لحاظ فنی بهترین تیم لیگ بود و لیاقت قهرمانی را داشت . سپاهان هم تیم خوبی بود و استقلال هم نتایج خوبی گرفت . برخی اتفاقات هم به پرسپولیس کمک کرد که می‌توان به داوری‌ها اشاره کرد . البته داوری‌ها برای همه ی تیم‌ها سود و زیان داشت و فکر می‌کنم فوتبال ایران نیاز مبرمی به VAR دارد . این تکنولوژی در همه جای دنیا به‌کار گرفته می‌شود ، چون ممکن است داوران اشتباه کنند .

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها