ملوان لیگ بیست و سوم : شگفت انگیزِ بی سروصدا

ملوان بندرانزلی یکی از تیم‌های قابل توجه ی لیگ برتر بود که با فاصله ی کم نسبت به تیم‌های مدعی در کسب سهمیه ی آسیایی ناکام ماند .

ملوان بندرانزلی یکی از تیم‌های شگفت انگیز لیگ بیست و سوم بود . تیم تحت هدایت مهدی تارتار فصل را با کسب ۴۱ امتیاز و رتبه ی ششم به پایان رساند . این تیم گیلانی که از ابتدای فصل انتظاری از آن به عنوان یک تیم مدعی وجود نداشت ، فصل را بالاتر از باشگاه‌های مدعی مانند گل گهر و فولاد خوزستان به پایان رساند . اگر عملکرد این تیم تنها کمی بهتر از نیم فصل اول بود شاید شانس کسب سهمیه ی آسیایی پُررنگ‌تر می‌شد اما تیم نسبتاً جوان تارتار در نهایت کار را در بین بالای جدولی‌ها به پایان رساند .

مقایسه آماری عملکرد ملوان با فصول قبل

ملوان در حالی فصل را در رده ی ششم به پایان رساند که فصل گذشته برای عدم سقوط به دسته ی پایین‌تر می‌جنگید . این تیم پس از شش فصل با هدایت مازیار زارع به لیگ برتر بازگشته بود و در لیگ بیست و دوم با کسب ۵ برد ، ۱۲ تساوی و ۱۳ شکست در نهایت با ۲۷ امتیاز در رده ی دوازدهم قرارگرفت .

این تیم در فصلی که ۴۰ گل خورد و تنها ۲۱ گل زد ، ۵ امتیاز بیشتر از مس کرمان که همراه نفت مسجدسلیمان به دسته ی پایین‌تر سقوط کرده بود ، امتیاز کسب کرد . آمار ملوان با آخرین دوره ی حضور آن ها در لیگ برتر هم قابل مقایسه نیست ، چون دقیقاً همان آماری که در لیگ بیست و دوم ثبت کرده بودند ، در رده ی چهاردهم قرارگرفتند و پس از ۱۵ سال حضور در لیگ برتر به لیگ یک سقوط کردند .

ملوان با هدایت دراگان اسکوچیچ در لیگ برتر ۴۴ امتیاز کسب کرده بود اما هرگز فصل را در رتبه ی ششم به پایان نرسانده بود .

مقایسه ارزش ملوان نسبت به لیگ بیست و دوم

مطابق آمار سایت معتبر ترانسفر مارکت ، ارزش بازیکنان ملوان در لیگ بیست و سوم افزایش نسبتاً معمولی داشته است . این تیم که لیگ بیست و دوم را اغلب با بازیکنانی که همراه آن ها به لیگ برتر صعود کرده بود ، آغازکرد ، تمام فهرست بازیکنانش نزدیک به ۶ میلیون یورو ارزش داشت و لیگ بیست و سوم را در حالی به پایان رساند که فهرست آن ها ۷.۵ میلیون یورو ارزش دارد . 

رضا جعفری با ۶۰۰ هزار یورو به عنوان گران‌قیمت‌ترین بازیکن ملوان شناخته می‌شود و پس از او هم مجید عیدی و پویا پورعلی هرکدام با ۵۰۰ هزار یورو از نگاه ترانسفر مارکت دیگر بازیکنان با ارزش این تیم هستند .

ترین‌های انفرادی ملوان در لیگ بیست و سوم

رضا جعفری با ۹ گل زده بهترین گلزن ملوان در فصل اخیر بود و عنوان بهترین پاسور آن ها هم به همین بازیکن می‌رسد که ۷ پاس گل برای هم‌تیمی‌هایش ارسال کرده بود . اگر بخواهیم بدانیم که خشن‌ترین بازیکن ملوان بر حسب کارت‌هایی که بازیکنان در طول فصل دریافت کرده‌اند ، کیست باید نام آرمان اکوان را با ۶ کارت زرد بیاوریم .

مهدی تارتار در فصل جاری نگاه قابل توجهی به بازیکنان جوان در ملوان داشت که بیشتر از همه ی آن ها عملکرد محمدرضا بردبار ۱۹ ساله قابل توجه بود . این هافبک دفاعی جوان ، فصل گذشته در ۲۲ دیدار برای این تیم بازی کرد و علی‌رغم این که در گلزنی یا ارسال پاس گل هیچ نقشی نداشت اما با توجه به تجربه‌یی که کسب کرد یکی از بازیکنان قابل اتکای ملوان در فصل بعد خواهدبود . 

مهم‌ترین حواشی ملوان در لیگ بیست و سوم

ملوان که مانند اغلب تیم‌های گیلانی در طول فصل دغدغه ی یک زمین مناسب برای میزبانی از حریفانش را داشت یکی از شرکت‌کنندگان کم حاشیه در فصل اخیر بود . 

به غیر از ماجرای جذب بازیکنان سرباز پرسپولیس ، این باشگاه از اکثر حواشی به دور بود و با تمرکزی که روی مسابقات لیگ برتر داشت ، موفق شد یکی از بهترین آمارهای تاریخ این باشگاه در لیگ برتر را رقم بزند . در اواسط فصل مشخص شد که میلاد سرلک و محمد عمری از تیم پرسپولیس مشمول خدمت مقدس سربازی شده‌اند و باید یک باشگاه ورزشی – نظامی را برای سپری کردن این ایام انتخاب کنند . مطابق انتظار تنها باشگاه لیگ برتری که قابلیت جذب بازیکنان سرباز را داشت ، ملوان بود که حضور این دو بازیکن از مدعی عنوان قهرمانی در ملوان در اخبار قابل توجه پیرامون این باشگاه قرارگرفت .

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها