احتمال تغییر سرمربی در ۱۶ تیم لیگ برتر !

دوره ی خارج از فصل فوتبال ایران با اتفاقات جالبی همراه می‌شود .

در فصول پیشین معمولاً نیمی از تیم‌های لیگ برتر سرمربی خود را برای فصل جدید حفظ می‌کردند ، اما این فصل بی‌ثباتی عجیبی روی نیمکت تیم‌ها به وجود آمده است .

در حالی که هنوز فصل ۱۴۰۲-۰۳ فوتبال ایران به پایان نرسیده ، سه تیم سرمربی خود را تغییر داده و چهار تیم دیگر هم در آستانه ی این تغییر هستند ، اما اگر تصور می‌کنید که ۱۰ تیم دیگر از تغییر در امان هستند ، سخت در اشتباهید .

به نظر می‌رسد این فصل به خواست باشگاه‌ها یا با تصمیم سرمربیان ، اکثر نیمکت‌های لیگ برتر تغییرخواهندکرد و حتی ممکن است دامنه ی این تغییرات دو رقمی هم بشود .

تیم‌هایی که سرمربی خود را تغییر دادند :
پرسپولیس ، تراکتور ، استقلال خوزستان

سه تیم پُرطرفدار فوتبال ایران به دلایل مختلف با سرمربیان خود وداع کردند . اوسمار بعد از قهرمانی و سیروس پورموسوی بعد از بقا تصمیم به وداع گرفتند و حمید مطهری هم جایگاه خود را بعد از پایان فصل از دست داد .

تیم‌هایی که در آستانه ی تغییر سرمربی هستند : 
ملوان ، شمس آذر ، گل‌گهر ، فولاد
مهدی تارتار و سعید دقیقی بعد از عملکرد خوب در لیگ بیست و سوم ، جاه‌طلبی خاص خود را دارند و امیدوارند که با تصمیم جدید خود راهی تیم بزرگ‌تری شوند . گل‌گهر و فولاد اما به دلیل نتایج ضعیف ، به دنبال استخدام سرمربی جدید هستند . تغییر در این چهار تیم نهایی نشده اما بسیار بعید است که آن ها با چهره‌های قبلی ادامه بدهند .

سایر تیم‌ها : احتمال تغییر یا ثبات !

* استقلال : جواد نکونام فصل گذشته آ‌بی‌ها را بر سکوی نایب قهرمانی نشاند ، اما نظرات در مورد او کاملاً دو قطبی است . در چنین شرایطی همه منتظر تصمیم مالک جدید باشگاه در مورد این سرمربی خواهندبود .  

* سپاهان : ژوزه مورایس پیش از این تلویحاً جدایی خود را از سپاهان اعلام کرده بود و شاید سپاهان نیز بعد از حضور مدیرعامل جدید از این تغییر بدش نیاید . البته مورایس مشهورترین سرمربی حال حاضر فوتبال ایران به شمار می‌رود و حفظ او می‌تواند سپاهان را به مدعی بالقوه ی فصل آینده تبدیل کند . شاید قهرمانی در جام حذفی طرفین را به یک نقطه ی مشترک برساند .

* ذوب‌آهن : محمد ربیعی بعد از فصل خوب با ذوب‌آهن هنوز برای آینده تصمیم نگرفته و باید دید که چه سرنوشتی خواهدداشت .

* آلومینیوم : نتایج خوب مجتبی حسینی و صعود به نیمه نهایی باعث شده تا او گزینه ی اول نیمکت آلومینیوم باشد . باید دید مدیران باشگاه او را برای فصل آینده متقاعدمی‌کنند یا خیر .

* مس رفسنجان : محرم نویدکیا این تیم را در آستانه ی قهرمانی قرارداده ، اما نه تنها سرنوشت او بلکه سرنوشت ماهیت باشگاه برای حضور در لیگ برتر هنوز روشن و قطعی نیست .

* نساجی : ساکت الهامی که موفق به حفظ سهمیه ی نساجی در لیگ برتر شد ، گزینه ی اول هدایت این باشگاه محسوب می‌شود اما باید دید در نهایت طرفین به چه تصمیمی خواهندرسید .

* هوادار : مسعود شجاعی نمایش‌های قابل احترامی را در اولین تجربه ی سرمربی گری ارایه کرد . شاید او ترجیح بدهد در آرامش باشگاه تهرانی به کار خود ادامه دهد .

* خیبر : رضا مهاجری برخلاف خبر اولیه هنوز تکلیفش روشن نیست . خیبر احتمالاً هفته ی آینده تصمیم قطعی را خواهدگرفت .

* چادرملو : سعید اخباری با صعود بزرگ خود شانس ویژه برای حضور در این تیم دارد اما در مورد او هم خبر دقیق و موثقی وجودندارد .

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها