غفور جهانی : ما به استقلال باج نمی دهیم

پیشکسوت فوتبال گیلان گفت : اگر استقلالی‌ها فکر می‌کنند در انزلی بازی راحتی دارند ، سخت در اشتباه هستند ، چون ملوان به تیم‌های قرمز و آبی پایتخت باج نمی‌دهد .

غفور جهانی ، پیشکسوت تیم ملوان بندرانزلی در گفت‌وگو با خبرورزشی ، درباره ی شرایط حضور این تیم در لیگ برتر و بازی هفته ی دوم مقابل استقلال اظهاراتی را مطرح کرد :

قرعه کشی تیم ملوان در لیگ برتر بیست و دوم را چه طور ارزیابی می‌کنید ؟

اول باید بگویم ملوان سال گذشته زحمات زیادی کشید . این آرزوی تمام مردم گیلان و حتی خیلی از ایرانی‌ها بود که ملوان را در لیگ برتر ببینند . باید از زحمات مازیار زارع ، پژمان نوری و اشکان پوررشید که هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ فنی ملوان را تنها نگذاشتند ، تشکرکرد . حالا وظیفه ی همه ی دست اندرکاران ملوان این است که این تیم با بهترین شرایط در لیگ برتر حفظ شود . البته ما به لحاظ بازیکن کمی‌در مضیقه هستیم .

نظرتان در رابطه با شروع مسابقات ملوان و دیدار با پیکان در تهران چیست ؟

معتقدم تیمی‌که می‌خواهد برای بقا و حضور در جمع حرفه یی فوتبال تلاش کند باید کارش را از همان هفته ی اول استارت بزند . ملوان هم باید در دیدار اول با پیکان به درستی و با قدرت بجنگد و کم نگذارد . اگر شروع ملوان در لیگ امیدوار کننده باشد در ادامه بقیه ی نتایجش هم امیدوارکننده خواهدبود . ملوان همیشه مقابل پرسپولیس و استقلال خوب فوتبال بازی کرده و به این تیم‌ها باج نداده است . راحت بگویم ملوان مقابل این تیم‌ها تسلیم نمی‌شود . امسال هم قطعاً مقابل سرخابی‌ها یک بازی خوب و جانانه را به نمایش می‌گذارد .

برخی معتقدند تیم استقلال در دیدار هفته ی دوم در انزلی کار سختی در زمین تیم ملوان دارد ؟

اول باید بگویم زمین استادیوم انزلی یکی از بهترین زمین‌های ایران است . اما در رابطه با تماشاگران قاطعانه می‌گویم که عرق و تعصب آن ها به تیم انزلی مثال زدنی است . آن ها از استقلال و پرسپولیس حمایت نمی‌کنند ، چون عاشق انزلی و ملوان بندر هستند . فقط امیدوارم حاشیه‌یی در این دیدار به وجود نیاید و هر کس حقش باشد ، برنده شود .

فکر می‌کنید حاشیه ی در این بازی به وجود بیاید ؟

به هرحال تماشاگران ملوان همیشه شور و هیجان زیادی داشته اند . امیدوارم مراقبت کنند که از میزبانی و حضور در استادیوم انزلی محروم نشوند . چون تیم‌هایی مثل ملوان ، تراکتور یا پرسپولیس در تیررس فدراسیون هستند تا آن ها را از میزبانی محروم کنند .

برخی از پیشکسوتان استقلال پیش بینی می‌کنند مسابقات هفته ی دوم و سوم استقلال رو به روی تیم‌های تازه لیگ برتری شده فرصت خوبی برای کسب امتیازات هفته‌های اول است . نظر شما چیست ؟ فکر می کنید ملوان مقابل استقلال تن به شکست بدهد ؟

فکر نمی‌کنم ! ملوان حریف دست و پا بسته یی نیست . اتفاقاً ملوان جلوی استقلال با انگیزه ی دو برابر بازی می کند و تعصب بچه‌های انزلی به تیم ملوان مثال زدنی است . این تیم فقط از نظر بازیکن در مضیقه است .

بازی هفته ی سوم ملوان مقابل نماینده ی مازندران دربی شمالی‌ها را رقم می زند . این بازی را چه طور پیش بینی می کنید ؟

فوتبال مازندران و گیلان تا حدودی شبیه به هم است . قدرت‌های شان هم تقریباً مساوی است . هر دو استان در بخش فوتبال تلاش زیادی می‌کنند . ما همسایه ی هم هستیم اما هرکدام مان خصوصیات و شرایط خودمان را داریم . من فکر می‌کنم این مسابقه تماشایی و زیبا باشد اما در حرف نمی‌توان چیزی را ثابت کرد . قطعاً بچه‌های ملوان بندرانزلی در عمل قدرت و توانایی شان را مقابل نماینده ی مازندران نشان خواهندداد . امیدوارم دربی شمالی‌ها زیبا و تماشاگرپسند باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مرداد 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
0506070809  

بایگانی‌ها