آغاز هیجان در لیگ غیرقابل پیش‌بینی

رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور با ۲ تیم بیشتر نسبت به لیگ برتر و ۵ روز زودتر از این مسابقات آغاز می‌شود .

در حالی که تاریخ آغاز رقابت های لیگ برتر ۳۱ مرداد اعلام شده است ، رقابت های لیگ دسته اول با حضور ۱۸ تیم و از تاریخ ۲۶ مرداد و با ۹ بازی همزمان آغاز می‌شود .

تازه وارد :
در رقابت های این فصل لیگ دسته اول ، دو تیم استقلال خوزستان و سپیدرود با سقوط از لیگ برتر به این مسابقات ، دو تیم تازه وارد هستند . به جز این دو ، سه تیم تازه وارد دیگر در این مسابقات حضور دارند . نیروی زمینی تهران به همراه آرمان گهر سیرجان و خوشه طلایی ساوه که از لیگ دسته دوم به این مسابقات صعود کرده اند ، به همراه سپیدرود و استقلال خوزستان جمع ۵ تیم تازه وارد در لیگ یک را تشکیل می دهند .

بیشترین نماینده‌ها :
در این فصل از رقابت های لیگ دسته اول ، دو استان تهران و کرمان هر کدام با داشتن ۳ نماینده در این مسابقات بیشترین سهم را دارند . گیلان ، خوزستان ، فارس و استان مرکزی نیز هر کدام دو تیم و چهار استان مازندران ، البرز و آذربایجان‌های شرقی و غربی هر کدام یک تیم در این مسابقات دارند .

بیشترین میزبانی‌ها :
شهر تهران با سه تیم بادران ، سرخ پوشان و نیروی زمینی بیشترین میزبانی را در رقابت های این فصل لیگ دسته اول خواهد داشت و شهر شیراز با ۲ میزبانی بعد از تهران در رده ی دوم قرار دارد . 

تقابل‌های جالب :
از اتفاقات جالب هفته ی اول تقابل دو تیم نیروی زمینی تهران و خوشه طلایی ساوه است . دو تیمی که فصل گذشته در لیگ دسته دوم قرار داشتند و در اولین تجربه ی لیگ یکی شان باید به مصاف هم بروند .

همچنین دیدار نماینده‌های دو استان همجوار آذربایجان‌های شرقی و غربی در اولین هفته ی این مسابقات هم می‌تواند از اتفاقات قابل توجه ی این هفته باشد . 

دیدارهای هفته ی نخست این رقابت ها به شرح زیر برگزار می‌شود :

* سپیدرود – مس رفسنجان
* سرخ پوشان – ملوان
* خونه به خونه – کارون اروند
* قشقایی – مس کرمان
* آرمان گهر – گل ریحان
* نیروی زمینی – خوشه طلایی
* آلومینیوم – فجرسپاسی
* علم و ادب – نود
* استقلال خوزستان – بادران

تمام این مسابقات روز شنبه ۲۶ مرداد ماه برگزار می‌شود .

 

 

"علی خلف _ خبرگزاری مهر"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها