احمدزاده : چرا کاری می‌کنید پیش دیگران گدایی کنیم ؟

سرمربی تیم ملوان بندرانزلی با انبوهی از نارضایتی نسبت به شرایط تیمش خطاب به مسوولان این باشگاه ریشه دار صحبت های تندی مطرح کرد .

کنفرانس خبری سرمربی تیم ملوان انزلی پس از دیدار با گل ریحان حال و هوای خاصی داشت . محمد احمدزاده که از مشکلات تیمش به شدت دلخور است ، حرف های خود را این گونه آغاز کرد : از لحاظ فنی که کم و کسری نسبت به تیم حریف نداشتیم . در نیمه ی اول استراتژی گل ریحان این بود که در زمین خودش دفاع کند و دل به ضدحمله ببندد . در نیمه ی دوم هم این کار را انجام داد . ما خودمان هم کمک کردیم که گل دوم را بزنند و مجبور شدیم کاملاً به حمله برویم . در ضدحمله ها به ما راحت تر ضربه زدند و در دقایق آخر این اتفاق افتاد . نمی گویم برد ، ولی می توانستیم یک امتیاز از این بازی بگیریم . اگر در شرایط عادی خودمان بودیم و روند قبلی را ادامه می دادیم ، مطمئناً می توانستیم امتیاز بگیریم .

بخش احساسی صحبت های احمدزاده به این شکل آغاز شد : ناراحتم از این که هیچ وقت نباید آب راحت از گلوی ما پایین برود . همیشه باید دست گدایی دراز کنیم . چه به روز این تیم آورده اند که همیشه باید محتاج باشیم ؟ هر روز باید جلسه با افراد مختلف برای کمک به تیم بگذاریم . این اتفاقات سریالی تا چند سال باید بیافتد ؟ چرا تیم را به کسانی نمی سپاریم که خیال مان راحت باشد ؟ خجالت می کشم که این را بگویم ، ولی واقعاً داریم گدایی می کنیم . من امروز 25 میلیون تومان از آقای زنوزی گرفتم ، برای این که بچه ها بتوانند عیدشان را بگذرانند . از شهردار و شورای شهر انزلی تشکر می کنم که بالاخره ما را راهی این بازی کردند . یک پولی جمع کردند و تیم را فرستادند . اینجا باز دیدیم که نیاز است هوای بچه ها را بیشتر داشته باشیم که در این شرایط ، بچه ها دم عید جیب شان خالی نباشد . هستند کسانی که کمک می کنند ولی خدایی تیم داری این نیست . ما با بدبختی تیم را جمع می کنیم . این بچه ها گناه دارند . من روی آن ها را نمی توانم نگاه کنم . اگر روال خودمان را داشتیم ، اصلاً امکان نداشت ببازیم . شاید چنین تیمی با این بضاعت اصلاً حقش نباشد بیاید و بازی ها را ببرد . نمی توانیم از بازیکن بخواهیم همه ی جانش را بگذارد . یک هفته تمرین نکردیم . اگر در لحظات آخر شورای شهر و شهردار انزلی کمک نمی کردند ، اصلاً معلوم نبود وضعیت چه می شد .

احمدزاده ادامه داد : واقعاً اگر می خواهند این تیم وجود نداشته باشد ، این موش و گربه بازی ها چیست ؟ اگر تماشاگران ما نبودند که الان تعطیل بودیم . همین ها هستند که کسی جرات نمی کند فکر بدی درباره ی ملوان بکند . اگر تماشاگر نداشتیم ، این تیم رفته بود دنبال راه آهن ، پاس ، برق شیراز ، بانک ملی و … شک نکنید . چرا تصمیم اشتباه می گیرید که الان ما گرفتار باشیم ؟ 6 سال است دارید تصمیم اشتباه می گیرید . شما فوتبالی نیستید . سیاسی هستید . کار سیاست را انجام دهید و ما را ول کنید . بگذارید کسانی دیگر تصمیم بگیرند . حداقل چند آدم صالح را بگذارید تیم داری کنند تا بتوانند تیم را نگه دارند . همت این بچه ها و تماشاگران اگر نبود ، ما تا اینجا نمی رسیدیم . آدم بغض می کند وقتی می بیند دارند تیم را نابود می کنند . هرچه هم فریاد می زنیم ، انگار نه انگار . بازیکن وقتی یک هفته تمرین نکرده ، معلوم است در نیمه ی دوم مشکل پیدا می کند . واقعاً نمی دانیم چه باید کرد . باید ادامه بدهیم یا برویم ؟ همیشه این طور بوده و الان که شورش را در آورده اند . هرچه می گوییم ، بی اهمیت تر می شوند . به خدا از شنبه ی گذشته فکر می کنید چند بار با چند گروه جلسه داشته ام برای این تیم ؟ با هر کسی که فکر کنید ، ما درباره ی شرایط بد این تیم حرف زده ایم .

او افزود : نمی دانم چه بگویم . هرچه بگویم ، تازه بدشان هم می آید ! شما وظیفه دارید و پای کار نمی آیید . بعد انتظار دارید تشکر هم از شما بکنیم ؟ ما کاری نداریم ، اصلاً 10 میلیارد هزینه کرده باشند . من از وسط فصل آمده ام . به من ربطی ندارد چه قدر پول داده اند . ولی این که تیم من ساعت 2 بامداد اینجا می رسد ، به من ربط دارد . تا دقیقه ی 90 هم اصلاً معلوم نیست می توانیم بیاییم یا نه . افرادی مثل آقای فهمیده از اول فصل زحمت کشیده اند و تیم را حمایت کرده اند .

سرمربی ملوان درباره ی ناراحتی و رفتار عجیب گلر تیمش پس از تعویض گفت : نمی دانم صدقی از چه ناراحت شد . به هرحال بازیکن است دیگر . شاید هم از من ناراحت شد . اگر به تیم اعتراض بکند ، اصلاً نمی گذارم نزدیک تیم بشود . با بزرگ تر از او هم همین طور رفتار می کنم . اگر او می خواهد گل بخورد ، یک گلر جوان می گذارم که گل بخورد . بازیکن وقتی اشتباه می کند ، باید جایش را به کس دیگری بدهد و خودش را بسازد . بازیکن جوان باید همین طور باشد و جای بزرگ تر ها را بگیرد . اشتباه هم بکند ، دل آدم نمی سوزد . اگر از این ناراحت شده باشد ، یک لحظه هم تحملش نمی کنم .

 

 

"ورزش سه"

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها