عزت‌اللهی : آن عکس بزرگ ترین حسرت زندگی‌ام است !

هافبک تیم ملی هنوز حسرت گلی را می خورد که داور آفساید اعلام کرد ؛ او اما به آینده و صعود تیم ملی امیدوار است .

سعید عزت اللهی را می توان چهره ی ویژه ی دیدار ایران و اسپانیا دانست ؛ بازیکنی که بعد از سپری کردن یک جلسه محرومیت مقابل اسپانیا به میدان رفت و عملکرد خیلی خوبی داشت . عزت اللهی در میانه ی میدان توانست بارها توپ های بازیکنان بزرگ اسپانیا را قطع کند . او گل حساس و مردود تیم ملی را نیز به ثمر رساند که برای لحظاتی هم که شده شادی را نزد ایرانیان آورد . هافبک جوان ایران اعتقاد دارد مردم باید به این تیم افتخار کنند و منتقدان دست از تخریب بردارند . او می گوید همین که تیم ملی توانسته مقابل ستاره های بزرگ بارسا و رئال با کم ترین بضاعت بایستد ، ارزشمند است و باید این روند مقابل پرتغال نیز تکرار شود .

سعید عزت اللهی در گفت و گو با “ورزش سه” درباره ی اتفاقات دیدار با اسپانیا ، گلی که مردود شد ، بازی با پرتغال و شانس صعود تیم ملی صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید :

* عکس شادی گل تو در فضای مجازی طی یکی دو روز گذشته پر شد و همه درباره ی آن صحنه حرف می زنند .

بله ، عکس را دیده ام و از ابراز لطف مردم خوشحالم . شرمنده ی مردم هستیم که نتوانستیم با امتیاز از بازی با اسپانیا خارج شویم . تمام حسرت ما از این است که می توانستیم بازنده ی بازی نباشیم .

* وقتی گلت آفساید گرفته شد ، چه حسی داشتی ؟

نمی دانم چه باید بگویم . دوست نداشتم این طور شود ، من شادترین انسان روی زمین در آن لحظه بودم اما ناگهان همه چیز خراب شد . قطعاً آن صحنه و آن عکسی که منتشر شد بزرگ ترین حسرت زندگی فوتبالی ام است .

* گفتی نتیجه عادلانه نبود ؛ به نظرت تیم ملی باید برنده می شد ؟

به هر حال نباید می باختیم . اما یک چیز را فراموش نکنید . مردم ایران الان باید به کشورشان افتخار کنند . کل دنیا دارند به فوتبال ایران احترام می گذارند و راجع به ایرانی ها حرف می زنند . ما باید به این تیم ملی افتخار کنیم .

* انگار از موضوعی ناراحت هستی . درست است ؟

به هر حال بعضی ها شروع به تخریب بازیکنان تیم ملی کرده اند . همه دیدند ما چه طور مقابل اسپانیا بازی کردیم و چه قدر شایسته بودیم . من نمی دانم این انتقادها برای چیست . الان زمان آن است که به جای تخریب و انتقاد همه کمک کنیم تا تیم ملی موفق باشد . شما دیدید که در ترکیب اسپانیا همه ی بازیکنان رئال و بارسا و منچستر بودند اما ما با کم ترین امکانات جلوی آن ها ایستادیم و اختلاف مان بسیار با اسپانیا کم بود . این نشان می دهد همه ی بازیکنان تیم ملی فداکاری می کنند و نباید در این شرایط کسی تخریب شود .

* موضوعی که مطرح است ، روی گل اسپانیا برخی معتقدند تو باید توپی که به کاستا رسید را زودتر قطع می کردی . این مساله را قبول داری ؟

من نمی توانستم در آن لحظه توپ را تکل کنم . چون توپ کاملاً از من جدا بود . بعد هم بازیکن حریف یک ضرب به توپ زد و ناگهان با چاشنی شانس دروازه ی مان باز شد . موضوع دیگر هم این که در فوتبال این مسایل طبیعی است . شما نمی توانید بگویید چون وسط زمین فلان بازیکن توپ را قطع نکرد ، آن طرف زمین به گل تبدیل شد .

blank

* در ترکیب اسپانیا از جمع بازیکنان بزرگی که خودت گفتی کدام یک تو را بیشتر اذیت کرد ؟

مطمئن باش ما بیشتر بازیکنان بزرگ اسپانیا را اذیت کردیم .

* به نظرت تیم ملی به دور بعدی صعود می کند ؟

ما نهایت تلاش خود را انجام می دهیم تا دل مردم را شاد کنیم . برای بردن پرتغال دست به هر کاری می زنیم و امیدوارم نتیجه ی مسابقه کاملاً به سودمان باشد و بتوانیم روز خوبی را سپری کنیم .

 

"ورزش سه"

 

 

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها