شاهکار تیم ملی فوتبال ایران مقابل مراکش

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار مقابل مراکش با یک گل به پیروزی رسید تا شاگردان کارلوس کی روش در نخستین دیدار جام جهانی گام بلندی را بردارند . این گل در وقت‌های اضافه به دست آمد .

تیم ملی فوتبال ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه سنت پترزبورگ به مصاف تیم مراکش رفت که این بازی در نهایت با یک گل به سود ایران تمام شد .

در حالی که مراکش ۲۰ دقیقه ی ابتدایی نیمه ی اول بی امان تیم ما را تحت فشار قرار داده بود ، شاگردان کی روش به تدریج به بازی برگشتند و حتی می توانستند در دقایق پایانی گل اول را به ثمر برسانند . در نیمه ی دوم بازی متعادل تر شد ولی مصدومیت امید ابراهیمی و علیرضا جهانبخش دست کارلوس کی روش را بست اما گل به خودی مراکش در دقیقه ی ۹۵ ایران را پیش انداخت .

ترکیب تیم ملی ایران : علیرضا بیرانوند ، رامین رضاییان ، روزبه چشمی ، مرتضی پورعلی گنجی ، امید ابراهیمی ، وحید امیری ، احسان حاج‌صفی ، مسعود شجاعی ، علیرضا جهانبخش ، کریم انصاری‌فرد و سردار آزمون

ترکیب تیم ملی مراکش : منیر المحمدی ، مهدی بن‌عطیه ، غانم سایس ، اشرف حکیمی ، امین حاریت ، یونس بلهنده ، مبارک بوصوفه ، کریم الاحمدی ، حکیم زیاش ، سفیان امرابط و ایوب الکعبی

قضاوت این بازی بر عهده ی جونیت چاکر داور ترکیه یی بود .

* حمله ی بازیکنان مراکش با دفع توپ اشتباه علیرضا جهانبخش و شوت بازیکنان مراکشی همراه شد که این شوت از کنار دروازه ی ایران کنار رفت .

* اولین کرنر بازی در دقیقه ی ۳ نصیب مراکش شد . پاس بازیکنان مراکش به حکیم زیاش با خوش شانسی بازیکنان ایران همراه شد ، چون توپ از زیر پای زیاش رد شد . 

* ارسال بازیکنان مراکش از کنار زمین و ضربه ی سر یونس بالحمدان از کنار دروازه ی ایران به بیرون رفت . 

* در دقیقه ی ۶ ، روزبه چشمی روی بازیکنان مراکش مرتکب خطا شد . داور ترکیه یی به شدت به مدافع ایران تذکر داد .

* در دقیقه ی ۹ ایوب الکعبی پشت محوطه ی ایران صاحب موقعیت شد که شوت وی با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت . 

* مسعود شجاعی  اولین کارت زرد مسابقه را دریافت کرد .

blank

* در دقیقه ی ۱۲ ایران موقعیت نصفه و نیمه یی را روی ارسال مسعود شجاعی به دست آورد که مدافعان مراکش توپ را دفع کردند . 

* در دقیقه ی ۱۵ سردار آزمون در حال پایه گذاری یک حمله روی دروازه ی مراکش بود ولی پاس رو به عقب او باعث شد توپ دست مراکشی ها بیافتد . در این دقایق فشار مراکش کم تر از لحظات ابتدایی بازی شده بود . 

* دقیقه ی ۱۹ خطرناک ترین صحنه ی بازی روی دروازه ی ایران رقم خورد . در حالی که توپ در محوطه ی شش قدم ایران قرار داشت ، سردار آزمون به اشتباه آن را دفع کرد و توپ مقابل پای بازیکن مراکش افتاد . بازیکن مراکش هم به سمت دروازه ی ایران شوت کرد که علیرضا بیرانوند به خوبی آن را دفع کرد .

* بالاخره نوبت به حمله ی ایران رسید . در دقیقه ی ۲۱ ضدحمله ی ایران توسط جهانبخش و انصاری فرد رقم خورد ولی توپ انصاری فرد در محوطه ی مراکش از دست رفت . 

* در دقیقه ی ۲۲ ایران پشت محوطه ی مراکش صاحب یک ضربه ی کاشته شد . ارسال حاج صفی توسط بازیکنان مراکش دفع شد و توپ به اوت رفت . 

blank

* تیم ایران در دقیقه ی ۲۵ هم می توانست توسط سردار آزمون خلق موقعیت کند که شوت سردار از یک زاویه ی دیگر به اوت رفت .

* بازیکنان مراکش برای گلزنی در دقیقه ی ۲۶ اقدام به شوت زنی کردند که روزبه چشمی خودش را جلوی توپ انداخت و آن را دفع کرد . 

* تیم ملی ایران به تدریج فشار مراکش را کم کرد و برای مالکیت توپ «جان» گرفت . کی روش کنار خط تاکید می کرد بازی آرام شود .

* در دقیقه ی ۳۰ امین حارث بازیکن مراکش داخل محوطه ی جریمه ی ایران اقدام به شوتزنی کرد که علیرضا بیرانوند به خوبی آن را گرفت . 

* روزبه چشمی مدافع پیش تاخته ی ایران روی ارسال یک ضربه ی کاشته درون محوطه ی مراکش صاحب موقعیت شد ولی شوت او از بالای دروازه به بیرون رفت . 

* در دقیقه ی ۳۴ کریم الاحمدی سردار آزمون مهاجم ایران را در یک موقعیت ضدحمله به زمین انداخت . مدافع مراکش بعد از این خطا ، از داور کارت زرد گرفت . 

blank

* ضربه ی کاشته ی علیرضا جهانبخش با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت .

* دقیقه ی ۳۷ سردار آزمون دچار مصدومیت شد ولی آسیب دیدگی وی جدی نبود و این بازیکن به بازی ادامه داد .

* در دقیقه ی ۴۳ امید ابراهیمی پایه گذار ضدحمله ی عالی شد ولی سردار آزمون قدر موقعیتی که ابراهیمی و وحید امیری برای او فراهم کردند و این مهاجم را در موقعیتی تک به تک قرار دادند را ندانست و توپ به کرنر رفت . این بهترین موقعیت ایران در نیمه ی اول بود .

* احسان حاج صفی در دقیقه ی ۴۴ پشت ضربه ی کاشته ی پشت محوطه ی جریمه ی مراکش قرار گرفت که شوت وی از بالای دروازه ی حریف به بیرون رفت .

* نیمه ی دوم هم با حمله ی تیم مراکش آغاز شد .

* علیرضا جهانبخش در دقیقه ی ۴۷ از داور کارت زرد گرفت . 

* در دقیقه ی ۵۱ سردار آزمون در موقعیت ضدحمله قرار گرفت ولی پاس وی در محوطه ی جریمه ی مراکش به دیگر بازیکن ایران نرسید .

* بازی دو تیم بر خلاف نیمه ی اول متعادل تر شد و ایران نسبت به دقایق ابتدایی نیمه ی نخست ، بیشتر مالکیت توپ را در دست داشت . 

* در دقیقه ی ۵۵ امید ابراهیمی با یک تکل فوق العاده پشت محوطه ی جریمه ی ایران ، توپ را به شکل عجیبی از بازیکنان مراکش گرفت . 

* بازی در حالی تا دقیقه ی ۶۵ با تساوی بدون گل پیش می رفت که هیجان و سرعت مسابقه نسبت به نیمه ی اول کم تر شده بود . 

blank

* در دقیقه ی ۶۸ مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از زمین خارج شد و مهدی طارمی جای او را گرفت . بازوبند کاپیتانی به احسان حاج صفی رسید . 

* در دقیقه ی ۶۹ علیرضا جهانبخش از سمت راست ایران تا محوطه ی جریمه ی مراکش پیش رفت ولی مدافعان حریف توپ را به کرنر فرستادند . 

* در دقیقه ی ۷۳ برخورد وحید امیری با آمرابات بازیکن مراکش در کنار خط طولی ، باعث شد بازیکن مراکش با صورت به زمین بخورد و شرایطش برای ادامه ی بازی فراهم نباشد . این بازیکن با تصمیم کادرپزشکی و فنی مراکش تعویض شد . 

* در دقیقه ی ۷۸ هم امید ابراهیمی به خاطر مصدومیت از زمین خارج شد . در حالی که قرار بود پژمان منتظری به جای ابراهیمی به زمین بیاید ، تصمیم کی روش به یک باره عوض شد و مجید حسینی جای ابراهیمی به زمین آمد . به این ترتیب روزبه چشمی به پست هافبک دفاعی رفت و مجید حسینی در کنار مرتضی پورعلی گنجی قرار گرفت . 

 * علیرضا بیرانوند در دقیقه ی ۸۰ یک موقعیت عالی و شوت قدرتمند بازیکنان مراکش را به خوبی دفع کرد تا توپ به کرنر برود . 

* در دقیقه ی ۸۳ علیرضا جهانبخش دیگر بازیکن کلیدی تیم ملی ایران مصدوم شد و کی روش دست به دومین تعویض اجباری زد . سامان قدوس به جای جهانبخش وارد زمین شد تا مثل مجید حسینی اولین جام جهانی خود را تجربه کند . 

* برای نیمه ی دوم ۶ دقیقه وقت اضافه در نظر گرفته شد . در اولین دقیقه ی وقت اضافه بازیکنان دو تیم با هم درگیر شدند که این مساله ختم به خیر شد . 

* در دقیقه ی ۹۵ یک ضربه ی خطا به سود ایران از منطقه ی کناری محوطه ی جریمه ی مراکش اعلام شد . حاج صفی این توپ را سانتر کرد که بوهادوث بازیکن مراکش این توپ را به گل خودی تبدیل کرد و ایران در اولین گام سه امتیاز ارزشمند را کسب کرد .

"خبرگزاری مهر"

 

 

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها