دست نشان : ملوان مدعی صعود است

سرمربی ملوان انزلی از داوری‌های مسابقات این تیم در چهار هفته ی اخیر لیگ یک انتقاد کرد .

نادر دست‌نشان معتقد است ، درباره ی تساوی مقابل صبای قم نمی‌توان تحلیل فنی داشت ، چراکه داوری بیش از هر چیز روی روند این مسابقه تاثیر داشت و اجازه نداد آن ها کارشان را به درستی انجام دهند .

* اسم صبا از یادمان رفت !

اسم تیم حریف از یادمان رفت ؛ تقصیری هم نداریم ولی نمی‌دانم گناه ما چیست که باید چنین تیمی مقابل ما قرار بگیرد که همه ی عوامل آن عنوان کنند ما چاره ، تمرین و توان نداشتیم و مجبور بودیم این نوع فوتبال را انجام دهیم ؛ توان صبا همین اندازه بود و این نوع فوتبال را بازی کرد ولی آن کسی که قاضی می‌شود و به وسط زمین می‌رود نباید اجازه دهد فوتبال چنین روندی داشته باشد ؛ مقابل صبا فوتبالی نبود که بتوان بر روی آن تحلیل فنی داشت .

* عصبی شدیم

اشتباهات مکرر داور و بی‌تفاوتی او نسبت به اعمال قانون ، در 90 دقیقه ی بازی بازیکنان تیم ما را عصبی کرد و از حملات خود نتوانستیم نتیجه‌یی بگیریم و طبیعتاً عصبی شدن بازیکنان ما موجب شد فرصت‌های زیادی را خراب کنیم ؛ داوری که پنالتی اشتباه علیه تیمت بگیرد ، می‌توانید خودتان را کنترل کنید ؟ داوری که اجازه بدهد دروازه‌بان تیم حریف این همه بازی را بخواباند ، چه می‌توانید بگویید ؟ نقطه‌یی از بدن گلر صبا وجود داشت که آسیب نبیند ؟ او از دقیقه ی سه ی مسابقه خودش را بدون دلیل به مصدومیت زد .

* تا کی باید چوب این قضاوت‌ها را بخوریم ؟

زیبایی فوتبال هوادار را به استادیوم می کشاند اما برابر صبا زیبایی مشاهده نکردیم ؛ بازی فقط قطع می‌شد و اشتباهات داوری فقط و فقط عصبی شدن بازیکنان من و از بین رفتن موقعیت‌های ما را به همراه داشت ؛ مربی تیم ، براساس توان ترکیب برنامه‌ریزی می‌کند ؛ مثل آن می‌ماند من در هنگام  رانندگی خلاف‌هایی را انجام دهم و پلیس با دیدن این کار بی‌تفاوت باشد اما من که نباید چنین کاری انجام دهم ؛ ما تا کی باید چوب چنین قضاوت‌های ضعیفی را بخوریم ؟ درست است می‌خواهیم موجب پیشرفت داوری شویم اما داور چیزی برای فوتبال نداشت ؛ تمام خطاهایی را که به نفع دو تیم می‌گرفت را اشتباه سوت می‌زد ؛ یک پنالتی به ضرر ما گرفت و یک پنالتی هم به نفع ما اعلام نکرد .

* کارشناس کرجی از داوران حمایت می‌کند

بعد یک کارشناس داوری کرجی درباره ی قضاوت‌ها صحبت می‌کند و به دلیل این که این داوران کرجی هستند ، حرفی نمی‌زند ؛ با این حرف‌ها چاله ی تیم خودم را می‌کنم ؛ ماشاالله یکی ، دو تا هم نیستند و آقای مرادی آن قدر شاگرد دارند که تمام فوتبال ایران را قبضه کرده‌اند ؛ الان کارشناس کرجی صحبت می‌کند و بعد می‌گویند اتفاقی نیافتاده است ؛ همه ی حرکت‌ها و سوت‌ها درست بوده و حرف ما بی‌مورد است ؛ این اتفاقات زشت است و ما اصلاً فوتبالی ندیدیم ؛ روی طرفم با تیم صبا نیست ؛ آقای فدراسیون فوتبال چرا بازی برگزار می‌کنید ؟؛ داوری را بگذارید که یک بار روپایی زده باشد ؛ این داور را در 40 سال حضورم در فوتبال ندیده بودم و از کجا آمد ؟؛ آن وقت داوری دو تیمی که عقبه ی لیگ برتری دارند را قضاوت می‌کند و فقط خودش را راضی می‌کرد .

* گفتند پنالتی ، اخراج شدند

در صحنه یی که باید برای ما پنالتی اعلام می کرد ، عوامل نیمکت ما فقط داد زدند که پنالتی شده و هیچ توهینی انجام ندادند ، مربی ما را اخراج کرد ؛ مگر گفتن کلمه ی پنالتی اخراج دارد ؟ به داور گفتم شما که در 6 قدم بودید ، چه طور این صحنه را نگرفتید ؟ ما آرامش نداشتیم ، چه رسد به بازیکنان درون زمین ؛ معلوم است بازیکن آرامش خود را از دست می‌دهد ؟؛ در چهار بازی گذشته از داوری ها رضایت نداشتیم ؛ صبا مجبور بود این طور کار کند ولی داور هم مجبور بود ؟

* ملوان مدعی صعود است

100 درصد پتانسیل صعود در ملوان وجود دارد و آخر مسابقات مشخص می‌شود چه تیمی صعود می‌کند ؛ برابر صبا به پنج بازیکن تیم خودم استراحت دادم ، چون شرایط روحی و روانی مناسبی نداشتند ؛ بازیکن 15 ساله ، جوانان و امید را مقابل صبا بازی دادیم ؛ شرایط را برای آینده ی ملوان مهیا می‌کنم ؛ شک نکنید ملوان جزو مدعیان صعود است ؛ مطمئناً هر چه جلوتر برویم ، شرایط داوری‌ها بهتر می‌شود .

* سرنوشت ما به داوری‌ها بستگی دارد

نمی‌خواهیم داور به نفع ما بگیرد ؛ در دیدار با بادران هم هم از داوری ضربه خوردیم ؛ بعد کارشناس‌های داوری کار داور را تحسین می‌کنند ؛ کیفیت فوتبال ما به قضاوت داوران بستگی دارد ؛ می‌گویند داور ، ولی ما هم مربی هستیم و سرنوشت تیم با این قضاوت‌ها مشخص می‌شود ؛ خودشان را به جای ما بگذارند ؛ به خاطر کم تجربگی داوران ما نباید تاوان بدهیم .

* مقصر نتیجه نگرفتن من هستم ولی …

بهانه نمی‌آورم ؛ مقصر نتیجه نگرفتن تیم من هستم ؛ بازیکن من موقعیت‌های 3 و 6 قدم را گل نکرده ولی چه کسی موجب عصبانیت بازیکنان من شده تا آن ها نتواند مسایل تاکتیکی را اجرا کنند ؟ آن کسی که قضاوت می‌کند و نمی‌تواند حق را به حق دار بدهد و آن تجربه ی مدیریت و اعمال قانون را ندارد ، نباید چنین کاری را عهده‌دار شود ؛ آقای اصفهانیان الان هم حق ما مهم است ؛ حداقل باید کیفیت داوری‌ها بهتر شود .

"ورزش سه"

telegram

0 replies on “دست نشان : ملوان مدعی صعود است”

 • blank
  mehranneusha
  13 شهریور 1396 at 12:28 ق.ظ

  آقای دست نشان ، درسته که من بازی با صبا رو ندیدم ولی بادران رو که دیدم …
  وجدانی باید با دو گل اختلاف می باختيم !
  برو يه فکر اساسی واسه ملوان بکن که زمان به سرعت خواهد گذشت …

نوشته‌های تازه

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 11
12131415161718
19202122232425
26272829010203
04050607080910
11  

بایگانی‌ها