طعنه ی باشگاه استقلال به برتری پرسپولیس : گل آن ها آفساید بود و پنالتی ملوان گرفته نشد

باشگاه استقلال با صدور بیانیه‌یی‌ به برتری پرسپولیس مقابل ملوان و تصمیمات داوری واکنش نشان داد .

باشگاه استقلال بلافاصله پس از برگزاری دیدارهای هفته ی بیست‌سوم لیگ برتر ، بیانیه‌یی‌ صادرکرده که در آن آمده است :

باشگاه استقلال به گواه آرشیو رسانه ی رسمی خود از ابتدای فصل تلاش کرده تن به جنجال‌های مرسوم فوتبال ندهد و حتی به قیمت تحمل طعنه و کنایه خودی‌ها و غیرخودی‌ها ، تا سرحدامکان از انتشار بیانیه ی خودداری کرده است .

حتی در روزهایی که رقبا بین دو نیمه دست به انتشار بیانیه‌یی عجیب می زدند و یا بعد از کسب بُرد با گُل مشکوک ، به بهانه ی یک خطای پشت محوطه ی جریمه ، بیانیه می‌دادند تا داور بازی بعدی را تحت فشاربگذارند ، باشگاه استقلال تمرکز خود را روی رقابت داخل میدان گذاشته بود و تلاش می کرد حامی داوران باشد .

چه پنالتی‌ها که به اشتباه علیه استقلال اعلام شد ، چه پنالتی‌های استقلال که سوخت ، چه گُل آفساید مردودی که خوردیم و چه گُل سالمی که به اشتباه آفساید گرفته شد و نمونه ی آخرش هم همان گل سالم هفته ی گذشته استقلال که عبور توپ از خط دروازه را همه دیدند غیر از داور و کمک داور و دو امتیاز تیم به راحتی هدررفت !

اما از این سلسله اشتباهات عجیب‌تر ، اتفاق هایی است که در بازی های تیم رقیب رخ می‌دهد ؛ اشتباه داوری جزیی از فوتبال است اما نه این که اشتباهات همیشه به نفع یک تیم و به ضرر رقبای آن تیم باشد .

به گُل آفساید رقیب در بازی امشب و پنالتی سوخته ی حریفش در همین بازی نگاه کنید ؛ چه گونه به هواداران خود بگوییم این ها جزیی از فوتبال است ؟

جواب ابهام های نقش بسته در ذهن هواداران عزیز خود را چه بدهیم ؟ هوادارانی که خسته از تکرار سلسله اشتباهات به نفع رقیب ، کارد به استخوان‌شان رسیده است …

از روسای محترم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تمنا داریم در این هفته‌های پایانی با نظارت جدی روی اتفاق هایی که دیگر نمی توان نام اشتباه روی آن گذاشت ، از تخریب جایگاه عدالت در فوتبال ایران جلوگیری کنند وگرنه با ادامه ی این روند ، شاید بهترباشد لیگ برتر را همین جا تمام شده بدانیم و به این رقابت بی‌فایده تن ندهیم .

روزی که مدیرعامل باشگاه استقلال در یک برنامه ی تلویزیونی به صراحت گفت : متاسفانه بیش از ۷۰ درصد داوران ما به یک رنگ خاص تعلق خاطر دارند ، برخی عامدانه این هشدار را نادیده گرفته و به حرف علی خطیر برچسب کُری خوانی زدند اما امروز می بینیم اغلب اشتباهات داوری به نفع همین رنگ خاص و در بازی‌های همین تیم خاص علیه رقبایش رقم می‌خورد .

از کنار این اشتباهات داوری نباید بی تفاوت گذشت ، چراکه همین اشتباهات باعث شده در حال حاضر فاصله ی تیم دوم جدول با استقلال صدرنشین تنها یک امتیاز باشد ، در حالی که اگر امتیازهای اهدایی ناشی از اشتباهات داوری از اندوخته ی این تیم کسر شود ، فاصله ی امتیازی دو تیم در صدر جدول ، دو رقمی خواهدشد .

همان گونه که در فصول قبل ، یک تیم به لطف همین اشتباهات در ظاهر پراکنده ، پنج سال متوالی در پایان فصل با یکی دو اختلاف امتیاز قهرمان شد و امروز کسی آن اشتباهات مشکوک را به خاطر نمی آورد .

از روسای محترم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تقاضاداریم صدای اعتراض هواداران استقلال را بشنوند و مانع تکرار این اشتباهات و اتفاقات در هفته های پایانی لیگ برتر شوند .

استقلال می خواهد تنها و تنها عدالت است و بس .

اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
 121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
05060708091011

بایگانی‌ها