ایران 4 – هنگ‌کنگ 0 : پُراشتها ، خطرناک و گلزن

سردار آزمون در دقایق 14 و 12 اولین و دومین گل بازی را وارد دروازه ی حریف سرخ‌پوش کرد .

همان طور که پیش‌بینی می‌شد تیم ملی کشورمان کار دشواری برای شکست دادن هنگ‌کنگ نداشت . تیم ملی که در ۲۰ دقیقه ی ابتدایی و ۱۰ دقیقه ی پایانی این دیدار عملکرد فوق‌العاده‌یی داشت . تیم کشورمان موفق شد ۴ بار دروازه ی حریف را باز کند و البته چندین موقعیت جدی را هم از دست داد . در این دیدار یک‌طرفه یوزهای ایران موفق شدند به‌خوبی از نقاط ضعف حریف استفاده و تاکتیک‌های مربی را در زمین پیاده کنند . در مرحله ی بعد ایران مقابل ازبکستان و هنگ‌کنگ برابر ترکمنستان صف‌آرایی می‌کنند .

 🏆دور دوم مقدماتی جام‌جهانی (آسیا)
تقویمپنجشنبه : ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ ، ساعت : ۱۸:۰۰
  🏟 ورزشگاه : آزادی تهران ، تماشاگر:۶۵۹۳ نفر
 👕داور : محمد نظمی نصرالدین (مالزی) ، کمک‌ها : محمدبن خلیل و عارف‌بن عبدالراسید ، داور چهارم : یاسین بی‌توان


ایران ترکیب ایران : 
علیرضا بیرانوند | شجاع خلیل‌زاده | حسین کنعانی | رامین رضاییان | احسان حاج‌صفی | علیرضا جهانبخش (۷۵ رضا اسدی) | سعید عزت‌اللهی | محمد محبی (۷۰ مهدی ترابی) | سامان قدوس (۷۰ امید ابراهیمی) | مهدی طارمی (90-محمدجواد حسین نژاد) | سردار آزمون (90-کریم انصاری‌فرد)
سرمربی : امیر قلعه‌نویی

1954997

هنگ کنگ ترکیب هنگ‌کنگ :
تسه کاوینگ | لئونگ نوک هنگ | نونز داس | وو چانگ مین(64-چانگ) | تان چانگ لوک | مت اور | لام هین تینگ | لی انگا هوی |  پون پوی هین (64-چانگ شینی چی) | ماهاما آوال(64-لاو چون) | یوئه تزه نام
سرمربی : یورن اندرسون


بولت سپاهان اخطار :

هنگ کنگهنگ‌کنگ : کارت زرد نام یوئه (13) کارت زرد لام هین تینگ (38)

ایران ایران : کارت زرد شجاع خلیل زاده (81)


توپ گلشرح گل :

بولت ذوب آهنایران ۱ – هنگ کنگ 0 (دقیقه ی 12) : حمله از جناح چپ محبی را به نزدیکی‌های خط عرضی زمین رساند و او با یک پاس کات‌بک آزمون را در نزدیکی‌های نقطه ی پنالتی صاحب توپ کرد و او با یک ضربه ی دقیق ، دروازه ی هنگ‌کنگ را بازکرد .

بولت ذوب آهنایران ۲ – هنگ‌کنگ 0 (دقیقه ی ۱۵) : باز هم از جناح چپ تیم ملی حملات ایران متمرکزشد و سردار دوباره با یک پاس کات‌بک اما این‌بار روی خط ۶ قدم کار آسانی برای باز کردن دروازه ی حریف داشت .

بولت ذوب آهنایران ۳ – هنگ‌کنگ 0 (دقیقه ی ۸۷) : چهلمین گل مهدی طارمی با پاس سردار آزمون در داخل قوس نیمه ی زمین شروع شد و او با نفوذ به داخل محوطه و ضربه ی پای چپ دقیق توپ را به دور از دست‌های دروازه‌بان و به تور دروازه رساند .

بولت ذوب آهنایران ۴ – هنگ‌کنگ 0 (دقیقه2+90) : حرکت انفرادی طارمی پشت محوطه با خطای بازیکن هنگ‌کنگ متوقف شد ، رامین رضاییان و احسان حاج صفی پشت توپ قرارگرفتند رامین با یک ضربه ی دقیق و غافلگیرکننده توپ را وارد دروازه ی هنگ‌کنگ کرد .


کرنومترلحظات حساس :

دقیقه ی ۶ : هدف اصلی هنگ‌کنگ فضای پشت مدافعان تیم ملی در ضدحملات بود که دو بار این روش را امتحان کردند اما مدافعین و بیرانوند هوشیار توپ را در اختیارگرفتند .

دقیقه ی ۷ : پاس در عمق برای سردار آزمون بین سه مدافع هنگ‌کنگ به این مهاجم رسید و او با جا گذاشتن دروازه‌بان ، توپ را به تور رساند اما داور پیش از این به دلیل پرچم کمک خود دستور به توقف بازی داده بود .

دقیقه ی ۱۰ : پاس به قوس محوطه را قدوس با سر به طارمی در نزدیکی‌های نقطه ی پنالتی رساند اما پیش از رسیدن او به توپ سه مدافع او را احاطه کردند و طارمی به روی زمین افتاد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت و توپ در اختیار دروازه‌بان هنگ‌کنگ قرارگرفت .

1955005

دقیقه ی ۱۷ : باز هم حمله از تیم ملی ما و رسیدن توپ به طارمی روی خط هجده قدم او را برای شوت‌زنی وسوسه کرد ولی ضربه ی زیبای مهاجم ما به وسیله دروازه‌بان هنگ‌کنگ با دست مخالف دورشد .

دقیقه ی ۲۵ : دو بازیکن تیم ملی همزمان برای زدن حرکت آکروباتیک به روی هوا بلند شدند اما استوک‌های طارمی و محبی به جای توپ با یک‌دیگر برخوردداشت . داور پیش از این ، بازی را به دلیل آفساید متوقف کرده بود .

دقیقه ی ۲۶ : ضربه ی مهاجم ما درازکش توسط دروازه‌بان سرخ‌پوشان دفع شد و توپ برگشتی توسط جهانبخش به محوطه رسید اما ضربه ی سر طارمی از بالای دروازه به بیرون رفت .

دقیقه ی ۴۲ : پاس بلند و پشت مدافعان در نزدیکی‌های شش قدم به طارمی رسید اما با ضربه ی سرضرب او توپ روی پایش جفت‌و‌جور نشد و از کنار دروازه به بیرون رفت .

1955006

دقیقه ی ۵۲ : ارسال سامان قدوس از داخل و نزدیک به خط محوطه به تیر دورتر و مقابل دروازه ی خالی به محبی رسید اما او در زدن ضربه ناکام بود و این موقعیت جدی گلزنی برای ما از دست رفت .

دقیقه ی ۵۴ : حرکت انفرادی و زیبای جهانبخش با پاس رامین رضاییان در محوطه ی هنگ‌کنگ چیزی نمانده بود دروازه ی سرخ‌پوشان را بازکند اما ضربه ی او از بالای دروازه به بیرون رفت .

دقیقه ی ۵۶ : حرکت انفرادی طارمی او را پا به توپ به نزدیکی قوس محوطه رساند اما توپ به‌خوبی روی پای او ننشست و ضربه ی او از کنار دروازه به بیرون رفت .

دقیقه ی ۶۲ : اولین خطر جدی هنگ‌کنگ روی دروازه ی ایران در نیمه ی دوم به‌خوبی توسط کنعانی‌زادگان دفع شد . پاس بلند در جناح راست برای ماهانا اوال و فرار او باعث شد به داخل محوطه برود اما کنعانی به‌خوبی با تکل این حمله را بی‌اثرکرد .

دقیقه ی ۶۶ : فاصله ی کم سردار با هت‌تریک . شروع مجدد خوب از بیرانوند جهانبخش را از جناح راست راهی دروازه ی هنگ‌کنگ کرد و توپ در عرض او در محوطه ی پنج و نیم متر به سردار رسید اما ضربه ی بغل پای آزمون با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت .

دقیقه ی ۷۸ : فرار سردار آزمون در زمین هنگ‌کنگ او را به‌همراه طارمی در موقعیت دو به تک قرارداد ، پاس در عرض طارمی باعث شد داور اعلام آفساید کند و این موقعیت از دست برود .

دقیقه ی ۸۰ : پاس با سر رضا اسدی برای آزمون او را تک به تک کرد . ضربه ی فنی پای راست آزمون هم راهی دروازه شد اما بعد از برخورد با تیرک به بیرون رفت .

دقیقه ی ۸1 : دو برخورد پیاپی در محوطه ی جریمه ی هنگ‌کنگ که داور اعتقادی به پنالتی نداشت ابتدا مهدی طارمی و بعد رضا اسدی دو بار در محوطه ی هنگ‌کنگ سرنگون شدند اما داور دستور به ادامه ی بازی داد .

دقیقه ی ۸۴ : کرنر رامین رضاییان روی خط شش قدم به آزمون رسید ، او در زدن ضربه ناکام بود ولی توپ برگشتی جلوی عزت‌اللهی افتاد اما ضربه ی او راهی به دروازه نبرد .

دقیقه ی ۸۹ : فاصله ی کم طارمی تا دبل . شوت پرقدرت و پای راست طارمی از پشت محوطه با شیرجه ی بلند دروازه‌بان هنگ‌کنگ راهی کرنر شد .


🥇 بهترین بازیکن :

سردار آزمون بدون شک بهترین بازیکن میدان بود . آزمون با زدن دو گل شرایط را برای تیم کشورمان در همان ۲۰ دقیقه ی اول راحت کرد و چند بار هم تا آستانه ی هتریک و بردن توپ به خانه پیش رفت اما تیرک دروازه و دروازه‌بان هنگ‌کنگ مانع از این اتفاق شدند .

📌اتفاق ویژه : 

در روزی که آزمون می‌توانست به راحتی خودش و تیم کشورمان را سه گله کند با یک از خود گذشتگی مثال زدنی توپ را به مهدی طارمی سپرد اما از بد ماجرا کمک داور پرچم خود را بالا برد و رویای مهاجمین تیم ملی را نقشه بر آب کرد .


بولت فولادحاشیه :

بولت زیر مجموعهاز این بازی احتمالاً به دلیل نتیجه ی قابل پیش‌بینی استقبال چندانی نشده بود .

بولت زیر مجموعههواداران هنگ‌کنگ هم در ورزشگاه حضور داشتند و تیم خود را تشویق کردند .

بولت زیر مجموعهدر وقت‌های تلف شده ی نیمه ی اول کرنر برای ایران به‌دست آمد و به نظر رامین رضاییان توپ را خارج از منطقه ی مخصوص قرارداد . داور به سمت او رفت و بعد از خوش‌و‌بش و تغییر جای توپ ، رامین ضربه را ارسال کرد .

بولت زیر مجموعهشرایط چمن ورزشگاه آزادی روی بازی تاثیر گذاشت و بازیکنان ما چند بار تعادل خود را از دست دادند .

بولت زیر مجموعهامیر قلعه‌نویی در پایان بازی به سمت داور رفت و بعد از خوش‌و‌بش عدد سه که احتمالاً تعداد پنالتی‌های نگرفته شده در نظر خودش بوده را به داور نشان داد .

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها