تاج : دیدار با بزرگان فوتبال توفیق بزرگی برای من بود

رییس فدراسیون فوتبال گفت : فیرپلی مالی برای لیگ آتی اهمیت ویژه یی خواهدداشت .

به گزارش “سپید نیوز” از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، مهدی تاج ، رییس فدراسیون پس از دیدار و گفت و گو با جمعی از پیشکسوتان ارزنده ی فوتبال گیلان عنوان کرد : برای من توفیق بزرگی بود که با این بزرگان و پیشکسوتان ملوان دیدار کنم .کشور خاطره ی شیرینی از باشگاه ملوان دارد . این برای من توفیق بزرگی بود .

وی ادامه داد : تصورم این است که ملوان جزو باشگاه هایی است که قدمت زیادی دارد و باید تلاش کنیم در لیگ برتر هم قوی تر ظاهرشود . با نماینده ی محترم مجلس و استاندار محترم هم دیدار کردیم . از سرمربی فهیم تیم ملوان و مدیر باشگاه تشکر می کنم که این فصل به زحمت تیم را هدایت کردند . ملوان جزو کم هزینه ترین تیم های لیگ برتر است .

تاج درباره ی موضوع مرتبط با کمک داور ویدیویی و اعتراضات باشگاه ها در این باره نسبت به داوری ها گفت : تا زمانی که این تکنولوژی به ایران نیاید همه ی تیم ها می گویند چند پنالتی برای ما گرفته نشد . باید به این اعتراضات گوش داد . به لیگی که تازه تمام شده که نمی رسید و از ابتدا هم قرارمان این بود که در لیگ آینده کمک داور ویدیویی مورد بهره برداری قراربگیرد . آموزش داوران در حال حاضر باقی مانده و امیدواریم تا فصل بعد این امر محقق شود .

وی درباره ی سقف بودجه برای باشگاه ها اظهار داشت : آیین نامه ی مصوب شامل چند موضوع است و یک موضوع تنها نیست . یکی از آن ها این است که باشگاه ها تا 250 میلیارد می توانند هزینه کنند . باشگاهی داشتیم که 411 میلیارد هزینه کرده اما باشگاه ملوان 57 میلیارد هزینه کرده است . بحث فیرپلی مالی برای لیگ آتی اهمیت ویژه یی خواهدداشت .

تاج افزود : موضوع دیگر جوانگرایی لیگ است که همین هم قیمت را پایین می آورد . هر باشگاهی می تواند 19 بازیکن بالای 23 سال داشته باشد و بقیه باید زیر 23 باشد . این موضوع قیمت را کاهش می دهد . بحث دیگر این که وقتی همه ی باشگاه ها پرداخت نکنند ، قیمت به صورت کلی پایین می آید . موضوع چهارم این که زیر میزی و این ور آن وری هم نمی توانند داشته باشند ، چون بحث مجوز حرفه یی پیش می آید و کمیته ی مربوطه بر این اساس حکم می دهد . بازرسی هم هست که در این باره راستی آزمایی می شود . سرمربی هم در آیین نامه دیده شده و اگر فسخ یکطرفه کند نمی تواند به صورت فوری در تیم دیگری مربی گری کند و باید تا پایان فصل منتظر بماند . به هر صورت یک کاری است که ممکن است ضعف هایی هم داشته باشد که باید بهتر و بهتر شود .

نوشته‌های تازه

شهریور 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809  

بایگانی‌ها