کی روش : امیدوارم بهترین نمایش را داشته باشیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت : فردا مقابل تیم منظم و باثباتی بازی خواهیم کرد .

به گزارش “سپید نیوز” از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ، کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری پیش از این مسابقه اظهار کرد : خدمت تمام کسانی که اینجا هستند سلام می‌کنم . ابتدا اظهار نظر کوتاهی داسته باشم چون فردا روز خیلی خیلی خاصی است و می‌خواهیم بازی خوبی انجام بدهیم .

سرمربی تیم ملی ایران درباره ی برد تاریخی ایران برابر ولز تاکید کرد : این یک مسابقه ی کوتاهی است . برای مسابقات فشرده‌یی که در مرحله ی اول داریم باید پلان‌های زیادی داشته باشیم و در مرحله ی دوم با شرایط متفاوت پنجاه – پنجاه بازی می‌کنیم . در حقیقت مرحله ی اول امتیاز می‌گیرید اما در نیمه ی دوم شانس برد یا رفتن دارید .

کی روش یادآور شد : ما در این بازی‌ها نتایج غیرقابل پیش بینی را می‌بینیم . مثلاً امروز صربستان با کامرون سه – سه مساوی کرد . همه چیز به نظم و دیسیپلین یک تیم بستگی دارد . هیچ چیزی اتفاق نمی‌افتد اگر خوب بازی نکنید . فوتبال خوب یعنی فرصت خودت را بیشتر کنی و سازمان یافته باشی .

وی گفت : سعی می‌کنیم از نقاط فنی در دفاع و حمله استفاده کنیم . آمریکا هم نکات فنی زیادی دارد . می‌خواهیم از بازی لذت ببریم . ما نمی‌خواهیم فقط به رفتن یا به صعود فکر کنیم بلکه می‌خواهیم تمرکز کنیم روی توانایی‌های خودمان و بقیه اش به خدا بستگی دارد . در بازی اول توانستیم چیزهایی یاد بگیریم و در بازی دوم سه امتیاز گرفتیم و حالا می‌خواهیم این دیدار را ببریم و به مرحله ی بعدی برسیم .

سرمربی ایران اظهار کرد : البته آمریکا خیلی خوب است . این تیم با تیمی که من در ایالت متحده دیدم خیلی فرق می‌کند . آن ها فوتبال مدرنی بازی می‌کنند . هر روز تمرین می‌کنند و بازیکنانش بازی در اروپا را در کارنامه دارند . ما می‌خواهیم موفق شویم اما با تمام احترام نسبت به آن ها بازی می‌کنیم .

کی‌روش درباره ی رابطه ی پدرانه ی خود با بازیکنانش در بازی با ولز و این که خیلی از رسانه‌های انگلیسی و آمریکایی نمی‌خواهند که ایران صعود کند و یکی از مسایل هم حرف‌های کلیزمن است و فکر می‌کند جنگ روانی ادامه داشته باشد ؟ گفت : هیچ اظهارنظری ندارم . من همیشه طوری کار می‌کنم و باورم در زندگی این است که تیم فوتبال باید براساس اخلاقیات کاری مبتنی باشد و کارش را همان طور انجام دهد . وقتی نسبت به اصول و ارزش‌ها تعهد داشته باشیم ، قوی‌تر و بهتر می‌شویم . این چیزی است که در زندگی به آن معتقد بودم و همیشه در این مسیر کار کردم . یعنی یک اخلاقیات و رفتاری داشته باشیم که خوب باشد و همیشه بایستی بازیکنان وقتی صبح بیدار می‌شوند ، این گونه باشد که با خود رقابت کنند و بهتر از دیگران باشند و از روز قبل بهتر کارکنند . فکر می‌کنم می‌توانیم در این مسیر حرکت کنیم . می‌خواهیم یک خانواده در تیم خودمان باشیم . وقتی که تیمی باشد که با هماهنگی بازی کند ، مثل یک مغز مشترک است که همه بتوانند با هم کارکنند .

او افزود : بازی اول ما خوب نبود اما در بازی دوم بهتر شدیم و توانستیم از استراتژی جمعی خودمان استفاده کنیم و برای همین قوی‌تر شدیم .

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این که آمریکا هم مانند تیم او ساختار دفاعی منسجمی دارد و آیا یک کی‌روش شجاع و تهاجمی را می‌بینیم یا به دنبال تک امتیاز است ؟ گفت : تکرار می‌کنم ، به اعتقاد ما لازم است که به واقعیت‌ها نگاه کنیم . دو موضوع اینجاست . یکی تیم‌ها هستتد که بهترین عملکردها را نشان داده‌اند . آمریکا بهترین عملکرد را داشته و هیچ تردیدی وجودندارد . دو بازی خوب را نشان داده‌اند . در این زمان اشاره به این موضوع می‌تواند توجه ی همه را جلب کند که ما بازی سختی داریم و باید به این تیم احترام بگذاریم . باید موضوع را هم ساده کنیم . این موضوع مربوط به این نیست که چه طور شروع می‌کنیم و در وسط بازی چه می‌شود . موضوع پایان بازی است . در بازی‌های قبلی گاهی اوقات بازی را خیلی خوب شروع کردیم و نشان دادیم که چه قدر پتانسیل در تیم ملی است اما بعداً به این ترتیب کار را تمام نکردیم . مهم است که به پایان بازی نگاه کنیم .

سرمربی تیم ملی ایران با بیان این که تیمش باید نتیجه ی بازی با ولز را رقم بزند ، گفت : باید بهترین کارهای بازی قبل را تکرارکنیم اما اشتباهات خودمان مقابل انگلیس را تکرار نکنیم . یک چالش پیش روی خودمان داریم . باید فردا یک تیم بهتر باشیم اگر می‌خواهیم شانس صعود به دور بعد را داشته باشیم . این چالش ساده‌یی نیست . نه به این خاطر که یک بازی خوب را انجام دادیم و باز هم می‌توانیم از کارت اعتباری آن استفاده کنیم و به فینال برویم ، بلکه باید در همان روز خوب کار کنیم . اعتبارات گذشته مربوط به امروز نیست . بگذارید فردا بهترین نتیجه را به نمایش بگذاریم . برای ایران مهم است که با بازی فردا به دور بعد برود . این بار می‌خواهیم صعود کنیم . آمریکا قبلاً هم به مرحله ی بعد صعود کرده و الان هم تیم خوبی است .

او درباره ی اظهارات کلینزمن درباره ی فرهنگ ایران و این که آیا امکان دارد که درباره ی فرهنگ ایران بیش‌تر توضیح دهد ؟ گفت : می‌شود من و کریم انصاری فرد سوال‌مان را عوض کنیم ؟ (می‌خندد) من نقطه نظری درباره ی اظهارات کلینزمن ندارم !

کی‌روش درباره ی شکایت فدراسیون فوتبال ایران در ارتباط با تغییر پرچم ایران در رسانه‌های اجتماعی فدراسیون فوتبال آمریکا و این که آیا پاسخی به فیفا رسیده و آیا آمریکا می‌تواند با این کارها انگیزه ی بازی را در تیمش از بین ببرد ؟ گفت : بعد از ۴۲ سال فکر می‌کنم باید گفت نمی‌توان با این کارهای روانی پیروز شد . این هم چیز مهمی نیست که تاثیری روی عزم ما بگذارد . این اقدامات غم‌انگیز درس خوبی برای همه ی ما برای آینده است . در رویدادهای بعدی بیش‌تر یاد می‌گیریم که ماموریت ما در اینجا این است که در طول ۹۰ دقیقه نتیجه ی مناسبی را به دست بیاوریم . من در آفریقا به دنیا آمدم . می‌دانید پیشینه ی من چیست . تا امروز همواره در محل‌های مختلفی کار کردم . نمی‌دانید یک امر ساده گاهی اوقات چه قدر باعث می‌شود یک کودک چیزی نخورد و چند روز چیزی برای خوردن نداشته باشد اما وقتی یک توپ را به او می‌دهید ، جادوی توپ را برای کودکانی که یکی دو روز چیزی برای خوردن نداشتند ، را می‌فهمید . این ماموریت ما در فوتبال است . ( خبرنگاران برای او دست زدند . )

وی ادامه داد : به آن چه پدرم به عنوان مربی به من یاد داد ، وفادار باشم . به من یاد داد که به فوتبال دروغ نگو . به من گفت خودت را برای بازی نکش اما خودت را وقف فوتبال کن . این ماموریت ماست و باید به این بازی وفادار باشیم و تلاش خودمان را انجام دهیم و به ماموریت خودمان وفادار باشیم . همان‌طور که کریم گفت ما به همه ی آرمان‌های بشری وفادار هستیم . چه درباره ی حقوق بشر یا نژادپرستی یا کودکانی که در مدارس می‌میرند . ما می‌خواهیم لبخند را به صورت مردم بیاوریم و این ماموریت ما در این‌جاست . یک کلمه ی دیگر بخواهم عرض کنم ، ما با تیم فوتبال آمریکا بازی کردیم . من با بازیکنان مختلف این کشور کار کردم . وقتی به آمریکا رفتم ، از تیم‌های سطح بالای اروپا رفته بودم . وقتی می‌خواستیم لباس بپوشیم ، باید بهترین کفش‌ها و جوراب‌ها را از جعبه‌ها انتخاب می‌کردیم ، چون که روی هم انباشته شده بود . فردا بازیکنان آمریکایی اطلاعی ندارند که سابقه ی فوتبال کشورشان این طور بود . باید بدانند این وضعیت کشورشان بود که به این نقطه برسند و این بازی از soccer به football تبدیل شود . ما فردا با تیمی بازی داریم که بازیکنانش در اروپا بازی می‌کنند . باید با فکر خودم بازیکنانم را آماده کنم که بهترین بازی خود را مقابل آمریکا انجام دهند .

کی‌روش گفت : اگر ذهن خودم و بازیکنان را پرت کنم ، به پدر خودم و فوتبال وفادار نبوده‌ام و تلاش می‌کنیم بازی خودمان را انجام دهیم .

وی در واکنش به این که هر دو تیم دنبال صعود هستند ، گفت : آن چه که باور دارم و همواره به بازیکنان خودم هم گفتم و می‌توانید این مسایل را هم بخوانید . چند سالی است که مربی کریم بوده‌ام و همواره به او گفتم دوست من وقتی داخل زمین هستی آماده خواندن و رقصیدن باش . نه تنها پدر و پدر بزرگت به تو کمک نمی‌کنند ، وقتی خواندن و رقصیدن را بلد نباشی ، خدای فوتبال به تو کمک نمی‌کند . مجدداً می گویم ، متوجه ی سوال‌تان شدم و داستان را هم فهمیدم که افراد حرفه‌یی باید چه طور بازی کنند . بازی ما مقابل آمریکا به عنوان تیمی است که فقط یک هدف دارد که باید ببرد و صعود کند و ما هم این آرزو را داریم و بگذارید از این نمایش لذت ببریم و وقتی بازی را بردیم ، طرفداران ایرانی احساس غرور کنند و طرفداران آمریکایی هم از بازی ما احساس غرور کنند و فوتبال احساس غرور داشته باشد . اجازه دهید فوتبال اعتبار خودش را بالا ببرد و بازی‌یی داشته باشیم که به فوتبال کمک کند و امیدواریم فردا بهترین تیم روزی زمین باشیم ! با قدرت و مهارت بیش‌تر بازی کنیم و قادرباشیم در این بازی گلزنی کنیم . این چیزی است که امید داریم . ( خبرنگاران در پایان برای کارلوس کی‌روش دست زدند . )

نوشته‌های تازه

بهمن 1401
ش ی د س چ پ ج
 121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
060708091011  

بایگانی‌ها