پاسخ تند کی‌روش خطاب به کلینزمن

اظهارات یورگن کلینزمن ستاره ی اسبق فوتبال آلمان در برنامه ی مچ آف د دی با پاسخ سریع کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران همراه بود .

کارلوس کی روش با انتشار یک پست اینستاگرامی که کلینزمن را در ابتدای مسابقه ایران – آلمان در جام جهانی 1998 فرانسه در حال رد و بدل پرچم با احمدرضا عابدزاده نشان می‌دهد ، در پاسخ به صحبت‌های کلینزمن که طبیعت فوتبال ملی ایران را سخت‌گیرانه ، پرخطا ، معترض و خشن توصیف کرده بود با همان لحن منحصربه‌فرد از وی انتقاد کرد که بدون شناخت از شخصیت وی (کی‌روش) او را زیر سوال برده است .

نوشته ی کی‌روش با این جمله آغاز می‌شود :
” یورگن عزیز تو پیش‌قدم شدی که مرا کارلوس صدا کنی و من فکر می‌کنم که اشکالی نداشته باشد که تو را یورگن خطاب کنم …

بدون این که حتی مرا شخصاْ بشناسی شخصیت من را با غرور همیشگی خودت قضاوت کردی .

هیچ اهمیتی ندارد که من چه قدر برای عملکرد تو در زمین فوتبال می‌توانم احترام قایل باشم . آن سخنانت در مورد فرهنگ ایران ، تیم ملی ایران و بازیکنان من مایه ی شرمساری در فوتبال است . هیچ کس نمی‌تواند اتحاد ما را دچار تزلزل کند ، چون این موضوعات در سطح ما نیست .

اما حتی با این حرف‌ها ما دوست داریم تو را دعوت کنیم به عنوان مهمان در کمپ تیم ملی حضور پیدا کنی و با بازیکنان ایران ارتباط بگیری و از آن ها درباره ی کشورشان ، مردم ایران ، شعر و هنر و ریاضیات و جبر و تمدن هزاران ساله ی ایران بیاموزی و همچنین از بازیکنان ما بشنوی که چه قدر فوتبال را دوست دارند و برای آن احترام قایلند .

گروه مطالعات فنی فیفا شامل پاسکال زوبر بوهلر ، فرید موندراگون ، یورگن کلینزمن ، آرسن ونگر ، چا دو ری ، ساندی اولیسه و آلبروتو زاکرونی است .

کی‌روش در این پست آتشین جملات خود را اینچنین پی می‌گیرد : ما متوجه‌ایم که به عنوان آمریکایی – آلمانی حمایت خود را از ما دریغ کرده‌ای . مشکلی نیست .

و با وجود اظهارات اشاره‌های توهین آمیزت در بی‌بی‌سی که تلاش کرده‌ای زحمات ، فداکاری و مهارت ما را زیر سوال ببری به تو قول می‌دهیم بدون آن که قضاوتی درباره ی فرهنگ ، ریشه و سابقه ی تو داشته باشیم همواره از حضورت در جمع خود استقبال کنیم .

در عین حال تمام نگاه ما متوجه ی این نکته است تا از تصمیم فیفا در ارتباط با پست سازمانی تو به عنوان عضوی از کمیته ی فنی جام جهانی قطر 2022 باخبر شویم . چرا که به طور واضح انتظار ما از تو این است که پیش از بازدیدت از کمپ ما از سمت خود استعفا داده باشی .
کارلوس

( کی‌روش احتمالاْ به این دلیل از تصویر یورگن کلینزمن در بازی مقابل ایران در جام جهانی 98 استفاده کرده که هواداران فوتبال ایران خاطره ی خوبی از شادی گل بیش از اندازه ی مهاجم اسبق آلمان پس از به ثمر رساندن دومین گل این تیم و تکاندن تور ایران ندارند . )

صحبت‌های کلینزمن در برنامه ی ” MATCH OF THE DAY” به صورت کامل در “ورزش‌سه” منتشر شده و ویدیوی آن هم در دسترس است .

نوشته‌های تازه

بهمن 1401
ش ی د س چ پ ج
 121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
060708091011  

بایگانی‌ها