حرف‌های کی‌روش درباره ی مردم ایران که ترجمه نشد !

سرمربی تیم ملی ایران در بخشی از کنفرانس مطبوعاتی امروز خود صحبت هایی را درباره ی مردم ایران انجام داد .

کارلوس کی‌روش در نشست خبری خود قبل از مسابقه با ولز درباره ی موضوعات مختلفی به گفت و گو پرداخت . او در بخشی از صحبت هایش درباره ی مردم ایران سخن گفت که این بخش به طور کامل توسط مترجم همزمان سالن ترجمه نشد .

در بخشی از نشست خبری ، خبرنگار به کی‌روش گفت : «شما چند ماهی است که تحت شدیدترین فشار  رسانه‌یی هستید و من به احترام شما ایستاده سوالم را می‌پرسم . جام جهانی بهترین فرصت برای معرفی کشورهاست اما این فرصت توسط برخی رسانه‌ها از ایران دریغ شده . اگر بخواهید از این فرصت استفاده کنید که فرهنگ مردم ایران را به مردم دنیا معرفی کنید ، چه می‌گویید ؟»

کی روش پاسخ این پرسش را این گونه داد : «بیش از  سه هزار سال احترام به تاریخ ایران بزرگ . نمی‌دانم شما این شانس و افتخار را در زندگی داشته‌اید که از شهرهای زیبای ایران مانند شیراز و مکان هایی مانند پرسپولیس بازدید کنید یا خیر . این اماکن واقعاً زیبا و تاریخی و جذاب هستند . همین طور از بعد فرهنگی مباحث زیادی وجود دارد که شما می‌توانید در ایران متوجه ی آن شوید و فرهنگ ایران واقعاً فوق العاده است .»

او افزود : «البته من کشورهای زیادی را دیده‌ام . کشورها و مردمان زیادی را در جهان دیده‌ام و چیزی که درباره ی مردم ایران می توانم بگویم دقیقاً همانند مطلبی است که وقتی در پرتغال ، انگلیس ، اسپانیا ، چین ، آفریقای جنوبی یا ایالات متحده آمریکا بوده‌ام و دیده‌ام در ایران هم دیده ام . من در ایران لبخند را دیدم ، اشک ریختن‌ را دیده‌ام . آن ها عاشق پایکوبی‌اند . آن ها عاشق فوتبال هستند . مردم را در ترافیک خیابان ها می‌دیدم که بچه های شان را به مدرسه می‌برند . تحصیل بچه‌ها را در مدارس دیده‌ام . این چیزی است که من می‌توانم راجع به مردم ایران بگویم ؛ مردمی مودب ، محترم ، تحصیل‌کرده . آن ها همین طور عاشق فوتبال هستند .»

سرمربی تیم ملی ایران همچنین گفت : «چیزی که برای من به عنوان یک شهروند ساده ی جهانی عجیب است ؛ این است که شما از این دست سوال ها با در نظر گرفتن این که تمامی کشورها مشکلات خود را دارند از مربیان دیگر و تیم های ملی دیگر نمی‌پرسید . ولی اگر می‌خواهید بدانید باید بگویم مردم ایران مردمی سر به زیر ، ساده و تحصیل کرده هستند . من از سال ٢٠١١ که به ایران رفتم شاهد این بودم که پسران من عشق زیادی به فوتبال دارند و عاشق فوتبال بازی کردن هستند و هدف من به عنوان مربی آن ها این است که این فرصت را به آن ها بدهم که برای کشورشان بازی کنند ولی وقتی تلاش می‌شود که این طور به نظر بیاید که آن ها تنها اشخاصی هستند که باید پاسخگوی همه ی مشکلات بشری جهان باشند ، فکر کنم شما موافق باشید که منصفانه نیست .»

نوشته‌های تازه

بهمن 1401
ش ی د س چ پ ج
 121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
060708091011  

بایگانی‌ها