ملوان در سودای ماندن در صدر

مسابقاتِ هفته ی دوازدهم ِلیگِ یکِ کشورمان فردا برگزار می‌شود .

در چارچوب رقابت های هفته ی دوازدهم لیگ یک ، فردا شنبه یازدهم دی ماه 1400 تیم فوتبال سایپای تهران میزبان ملوان بندرانزلی است که در زیر به نقل از خبرگزاری “باشگاه خبرنگاران جوان” نگاهی داریم به این بازی :

سایپا – ملوان

سایپا بعد از اخراج اخباری ، سکان هدایت تیمش را به روانخواه سپرد .

خودروسازان هفته ی گذشته ، مقابل استقلال ملاثانی شکست خوردند .

سایپا از ۱۱ دیدار گذشته ی خود ، صاحب ۲ برد ، ۵ تساوی و ۴ شکست شده است .

سایپا ۷ گل تا اینجای فصل به ثمر رسانده است . این تیم با ۱۱ امتیاز ، در رده ی چهاردهم جدول قراردارد .

در سوی مقابل ملوان ، مقابل خوشه طلایی به برتری ۲ بر یک رسید .

ملوان به دلیل مثبت شدن تست مازیار زارع ، او را روی نیمکت تیمش در اختیار ندارد .

زارع

این تیم از ۱۱ دیدار گذشته ی خود ، ۶ برد به دست آورده و در ۵ دیدار ، به نتیجه ی تساوی رسیده است . شاگردان زارع کماکان تیم بدون شکست لیگ یک هستند .

ملوان ۱۱ گل تا اینجای فصل به ثمر رسانده است .

این تیم با ۲۳ امتیاز ، صدرنشین لیگ یک است .

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک پاسخ در “ملوان در سودای ماندن در صدر”

  • سیاوش
    11 دی 1400 at 6:33 ق.ظ

    ( ریشه در خون)
    در عرصه ی فوتبال این سرزمین ، بسیار تیم هایی ظهور کردند که از توان مالی انبوهی برخوردار بودند و در یک بازه ی زمانی چندین ساله در سطح اول این فوتبال حضور فعال داشته و پس از مدتی ناپدید گشتند . که در اینجا مجالی نیست که از آن ها نام ببرم و آنان که فوتبال ایرانی را می شناسند خود کاملاً واقفند که منظور من کدام تیم ها بودند . در فوتبالی که امروزه ما در سرزمین مان می شناسیم تنها دو گروه از تیم ها ماندگاری می یابند و هرگز از میدان فوتبال حذف نمی گردند . گروه اول تیم های متمولی که از منابع متعدد مالی چه در زمینه ی نرم افزاری و چه در زمینه ی سخت افزاری سود می برند و مورد حمایت های گوناگون بخش دولتی و خصوصی هستند و حامیان بسیار قدرتمند دارند ، از جمله رسانه های متعدد ورزشی (تلویزیونی، جراید ، رادیو و شبکه های گسترده ی مجازی و …) که گاهی برای تبلیغ این تیم ها در شبکه های مختلف در هفته ، چند برنامه ی اختصاصی با عناوین گوناگون و صرفاً برای حل مشکلات آنان تهیه و پخش می شود و این تبلیغات چنان گستره ی وسیعی دارد که حتی کودکان دور افتاده ترین روستاها کشور نیز یا باید قرمز باشند یا آبی و این خود تماشاگران و هواداران انبوهی را برای این دسته تیم ها به وجود می آورد . امروزه نتایج این گونه تبلیغات را به وضوح در تمامی سطوح جامعه شاهد هستیم . در ادارات ، شرکت ها ، کارخانه ها و اماکن دیگر . و در این میان معدود نفراتی هستند که فریب این تبلیغات را نمی خورند و فوتبال را از دریچه ی تفکر و تعقل می نگرند و به این می اندیشند که چه تیم هایی به فوتبال این مرز و بوم خدمت کرده اند .
    گروه دوم تیم هایی هستند که ریشه در خون و رگ و پی هواداران شان دارند و غالباً از تمکن مالی برخوردار نیستند و در سخت ترین شرایط خود را پایدار نگاه داشته اند . در جنگ قدرت با تیم های گروه فوق الذکر مبارزه کرده و هیچ گاه پا پس نگذاشته اند از تند آب های مهیبی گذشته و تا امروز بدون صرف هزینه های هنگفت مالی خود را استوار و پا به جا حفظ نموده اند . تا ورطه ی سقوط پیش رفته اند اما هرگز از پای نیفتاده و خدمات شایانی چه در عرصه ی باشگاهی و چه در عرصه ی ملی از خود به جای گذاشته اند . این گونه تیم ها در نابه سامانی های این فوتبال به مو رسیدند اما هرگز نگسستند . چرا که ریشه در جان و تن و خون هواداران حقیقی شان دارند . بدون شک “ملوان بندر انزلی” یکی از این دسته تیم هاست . امروز ملوان پس از سپری کردن دوران های تلخ و ناگوار به سبب همان تفاوت ها و تبعیض ها موجود در فوتبال بدون داشتن امکانات گروه تیم های دسته اول که ذکر شد ، بیدار است و هر روز از این درخت تناور و تنومند شاخه یی می روید و ریشه یی در جان و خون ما می دواند و برای ما ملوان مایع فخر و شکوه و افتخار است و ما به بودنش فخر می فروشیم . ملوان در شهر کوچک انزلی تنها یک تیم نیست ، یک تاریخ است ، یک فرهنگ و یک اندیشه است که هرروز می روید . یک نوع جریان است که با داشتن آن مناسبت های روزمره ی اجتماع را می کاود و می پوید . و این گروه از تیم ها هرگز نخواهندمُرد .

نوشته‌های تازه

مرداد 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
0506070809  

بایگانی‌ها