ایتالیا ، اتریشِ جان‌سخت را از پای درآورد

تیمِ ملیِ فوتبالِ ایتالیا با برتریِ ۲ بر یک در وقت‌های اضافه مقابلِ اتریش ، به مرحله ی یک‌چهارمِ نهاییِ یورو ۲۰۲۰ راه یافت .

در جریان مرحله ی یک‌هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ ، تیم ملی فوتبال ایتالیا از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف اتریش رفت که این دیدار در ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در وقت‌های اضافه ایتالیا دو بار دروازه ی اتریش را باز کرد و یک‌بار شاهد باز شدن دروازه ی خودی بود تا به مرحله ی یک‌چهارم نهایی صعودکند .

برای ایتالیا در این دیدار فدریکو کیه‌زا در دقیقه ی ۹۵ و پسینا در دقیقه ی ۱۰۵ گلزنی کردند .

تک‌گل اتریش را نیز ساسا کالادزیچ در دقیقه ی ۱۱۶ به ثمر رساند .

نیمه ی نخست این دیدار با حملات ایتالیا روی دروازه ی اتریش آغاز شد اما هرچه از زمان بازی گذشت ، فشار روی دروازه ی اتریش کم تر شد . با این‌حال لاجوردی‌پوشان زمین ، روی تک موقعیت‌هایی فرصت گلزنی داشتند که موفق به باز کردن دروازه ی اتریش نشدند .
اما در نیمه ی دوم این دیدار شرایط کمی تغییر کرد و اتریشی‌ها که روی ضدحملات حساب ویژه‌یی باز کرده‌ بودند ، چند فرصت خوب روی دروازه ی ایتالیا ایجاد کردند تا این‌که در دقیقه ی ۶۴ روی یک ارسال و پاس دیوید آلابا ، آرناتوویچ با یک ضربه ی سر دروازه ایتالیا را باز کرد اما داور مسابقه گل را پس از بررسی VAR آفساید تشخیص داد .

در ادامه ی بازی ، تلاش دو تیم نتیجه نداد و بازی در دو وقت ۱۵ دقیقه‌یی ادامه پیداکرد .
در آغاز ۱۵ دقیقه ی اول ، روی یک پاس یاران ایتالیا به درون محوطه ی جریمه ی اتریش ، فدریکو کیه‌زا که در دقیقه ی ۸۴ وارد زمین شده بود ، به توپ رسید و با عبور از یک بازیکن با پای چپ دروازه ی اتریش را بازکرد .

در ادامه ، باز هم حملات ایتالیا ادامه پیدا کرد و در دقیقه ی ۱۰۵ پسینا درون محوطه ی جریمه ی اتریش صاحب توپ شد و با یک شوت پای راست ، گل دوم تیمش را به ثمر رساند .

اتریش در دقیقه ی ۱۱۶ توسط ساسا کالادزیچ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد تا بالاخره دروازه ی تیم ملی فوتبال ایتالیا بازشود .

به این ترتیب ایتالیا توانست در دیداری دشوار در وقت اضافه اتریش را شکست دهد و روند پیروزی‌های خود را حفظ کرد .

 

"ایسنا"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها