مس چه فرصتی را از دست داد

در جدالی خانگی تیمِ فوتبالِ مسِ کرمان برای چهارمین هفته ی متوالی ناکام در کسبِ پیروزی بود و مقابلِ حریفِ پایین جدولی بازی را واگذارکرد .

در آخرین دیدار هفته ی بیست و پنجم لیگ یک فوتبال ایران که به دلیل حضور قشقایی در جام حذفی با تاخیر نسبت به دیدارهای دیگر برگزارشد ، امشب تیم فوتبال مس کرمان در خانه پذیرای حریف شیرازی بود ؛ شاگردان مهاجری پس از سه بازی متوالی ناکامی در کسب پیروزی و رقم خوردن دو تساوی و یک شکست ، برای فرار از دست ندادن صدر جدول و افزایش فاصله با دیگر مدعیان نیازمند سه امتیاز جدال با قشقایی بودند .

از طرف دیگر قشقایی با هدف کسب سه امتیاز و فرار از منطقه ی قرمز جدول به کرمان سفر کرده بود و شاگردان هرمزی به دنبال آن بودند پس از نمایش نسبتاً خوب مقابل فولاد ، این‌بار مقابل صدرنشین لیگ یک فوتبال خوبی را به اجرا بگذارند و دست پر بتوانند به شیراز برگردند .

مسی‌ها به مانند سه بازی قبلی باز هم از فرم ایده‌آل خود خارج بودند و در سوی دیگر ، قشقایی برای کسب سه امتیاز و فرار از مهلکه ی سقوط به میدان آمد ؛ البته که در نیمه ی نخست مسی‌ها چند فرصت خوب گلزنی را در اختیار داشتند که درخشش گودرز داوودی مانع از گلزنی شاگردان مهاجری شد . اما برای قشقایی مرتضی سنجانکی توانست در دقیقه ی 25 توپ را به تور دروازه ی مس بچسباند و نیمه ی نخست با همین نتیجه به پایان برسد .

با شروع نیمه ی دوم تلاش شاگردان مهاجری برای جبران شکست خانگی ادامه داشت و در مقابل حریف شیرازی به دنبال حفظ نتیجه و استفاده از ضدحملات برای افزایش اختلاف بود ؛ تاکتیکی که نتیجه داد و در دقیقه ی 67 ، قشقایی از روی نقطه ی پنالتی و توسط امین هاشمی‌فرد توانست به گل دوم برسد تا امیدهای مس برای پیروزی به حداقل برسد و این تیم با فوتبال تماماً هجومی 20 دقیقه را برای جبران نتیجه پیش بیاید .

اما این فوتبال تهاجمی نه تنها گلی برای شاگردان مهاجری نداشت بلکه بر روی یک ضدحمله در دقیقه ی 90+2 صابر محمدی تیر خلاص را به مس زد تا سنگین ترین شکست فصل مس در خانه رقم بخورد و این تیم برترین خط دفاعی لیگ یک را هم از دست بدهد .

با این شکست مس کرمان با 43 امتیاز صدرنشین لیگ یک باقی ماند و فاصله‌اش با تیم دوم در پایان هفته ی بیست و پنجم به دو امتیاز رسید ؛ در طرف مقابل هم قشقایی با سوغات سه امتیازی که امشب از کرمان به شیراز خواهد برد ، توانست از جایگاه شانزدهم فرار کند و از منطقه قرمز بگریزد و با 27 امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول جای گیرد .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها