تالشی‌ها چشم‌انتظارِ حداقل چند بازی میزبانی

تیمِ فوتبالِ چوکای تالش که پس از 20 سال درنهایت به رقابت های لیگِ یک صعودکرد ، تیمی با شرایطِ خاص در این مسابقات به شمار می رود که حتی یک بازی خانگی را هم در فصلِ جاری میزبانی نکرده است .

حضور پرشور هواداران تالشی در ورزشگاه پوریای ولی که با آن دو سکوی خاطره انگیز سال های میانی دهه ی هفتاد به آشیانه ی عقاب‌ها هم مشهور است ، یکی از دلایل صعود این تیم به رقابت های یک بود . با شیوع کرونا اما همه چیز در این شهر تغییر کرده و حمایت از تیم تنها به فضای مجازی منتهی می شود .

سبزپوشان تالشی فصل را با هادی شکوری آغاز کردند و دو شکست پیاپی سبب پایان زودهنگام این مربی شد که پس از جدایی فرشاد پیوس چهره ی محبوب تالشی‌ها هدایت تیم را عهده دار بود . علی لطیفی توانست شرایط چوکایی ها را تا حدودی سامان بدهد ولی ماندن در رتبه های انتهایی و شکست خانگی برابر استقلال خوزستان در هفته ی نوزدهم به کار این مربی هم پایان داد . پس از لطیفی مهدی پاشازاده به عنوان سرمربی جدید تیم انتخاب شد و هواداران تالشی امیدوارند با حضور این مربی چوکا در لیگ بعدی هم همچنان در مسابقات لیگ یک باقی مانده باشد .

چوکا در تمام رقابت های این فصل به دلیل استاندارد نبودن ابعاد زمین ورزشگاه پوریای ولی از میزبانی در ورزشگاه خانگی اش که می توانست مزایای زیادی برای این تیم داشته باشد ، محروم شده است . طی ماه های اخیر البته با درخواست هواداران و پس از جلسه ی نماینده ی مردم تالش با سلطانی فر وزیر ورزش ، 2 میلیارد تومان بودجه برای بازسازی ورزشگاه پوریای ولی تالش اختصاص داده شده و این روزها مسوولان تالشی با فشار هواداران این تیم در حال بازسازی ورزشگاه هستند ؛ روز گذشته چمن کهنه ی این ورزشگاه با فراخوانی که هواداران داده بودند ، جمع شد و حالا باید چمن مصنوعی جدیدی که رسیده ، پهن شود . البته این به معنای تایید میزبانی تالشی ها از سوی سازمان لیگ نخواهد بود و آن ها باید برای تماشای دوباره ی بازی های چوکا در تالش ، مشکلات رخکتن ، نور ورزشگاه و برخی امکانات این چنینی ورزشگاه پیر پوریای ولی را نیز حل کنند .

تیم فوتبال چوکا در فصل جاری رقابت های لیگ یک ، بازی های خانگی خود را در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می کند که این موضوع با شکایت تیم فوتبال سپیدرود نیز مواجه شده است ؛ چرا که به طور همزمان برخی بازی های شهرداری آستارا نیز این فصل در رشت و سردارجنگل انجام شده است .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها