پرسپولیس با اقتدار صدرنشین شد

پرسپولیس دورِ رفتِ مرحله ی گروهیِ لیگِ قهرمانانِ آسیا ۲۰۲۱ را با امتیازِ کامل به پایان برد و صدرنشین ماند .

پرسپولیس موفق شد سومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا مقابل گوا به پیروزی برسد . پرسپولیس در ۱۰ دقیقه ی ابتدایی توپ و میدان را در اختیار داشت و چند فرصت نسبتاً خوب گل‌زنی هم به دست آورد اما رو یک غافل‌گیری دروازه ی پرسپولیس در دقیقه ی ۱۳ بازشد تا سرخ‌پوشان با یک گل عقب بیفتند . هندی‌ها در این صحنه با استفاده از ارسال روی یک ضربه ی ایستگاهی و ضربه ی سر بدیا که با غفلت مدافعان پرسپولیس آزاد مانده بود ، به گل نخست رسیدند . بازیکنان گوا بلافاصله پس از گلی که به ثمر رساندند ، می‌توانستند به گل دوم برسند که حامد لک با واکنشی زیبا مانع از باز شدن دروازه ی تیمش شد . پس از این غافلگیری شاگردان گل‌محمدی به خودشان آمدند و روی فشاری که به هندی‌ها وارد کردند و تیزهوشی عیسی آل کثیر صاحب ضربه ی پنالتی شدند و مهدی ترابی در دقیقه ی ۱۸ گل تساوی سرخ‌پوشان را از روی نقطه ی پنالتی به ثمر رساند . با به تساوی کشیده شدن بازی و باز شدن دروازه ی گوا برای نخستین بار در این فصل لیگ قهرمانان آسیا ، هم هندی‌ها تمرکزشان را از دست دادند و هم پرسپولیسی‌ها با خیال راحت‌تری به بازی ادامه دادند . همین تمرکز باعث شد که در دقیقه ی ۲۴ و روی رفت و برگشت از روی ضربه ی کرنر ، توپ در جناح چپ به مهدی ترابی برسد و او با ارسالی با دقت سیدجلال حسینی را در میان مدافعان گوا در موقعیت گل‌زنی قرارداد تا کاپیتان ۳۹ ساله ی پرسپولیس بالاتر از همه بلند شود و با ضربه ی سر گل دوم تیمش را به ثمر برساند . پس از جلو افتادن پرسپولیس ، هندی‌ها به جز چند حمله ی نصفه و نیمه نتوانستند عرض اندام کنند و سرخ‌پوشان بازی را در اختیار گرفتند . بازی تا دقیقه ی ۴۰ متعادل و با پاس‌کاری بازیکنان پرسپولیس دنبال می‌شد که شاگردان گل‌محمدی در دقیقه ی ۴۰ صاحب یک ضربه ی پنالتی دیگر شدند ولی حسین کنعانی‌زادگان نتوانست از این ضربه استفاده کند و دروازه‌بان گوا توپ او را دفع کرد تا نیمه ی نخست با همان نتیجه ی ۲ بر یک به پایان برسد .

در دقیقه ی ۴۶ مهدی ترابی با فرار به محوطه ی جریمه ی گوآ و در مصاف تک به تک قصد داشت با ضربه ی چیپ گلزنی کند که شوت او را دیراج سینگ با واکنش خوبی راهی کرنر کرد . یک دقیقه بعد سانتر ترابی از روی کرنر پس از یک ضربه ی سر به سیدجلال حسینی رسید که ضربه ی سر او در اختیار دیراج سینگ قرار گرفت . پرسپولیس در دقیقه ی ۴۸ دروازه ی گوآ را روی پاس رو به جلوی احسان پهلوان و ضربه ی آل‌کثیر باز کرد که کمک داور اول مسابقه آفساید مهاجم سرخ‌پوشان را اعلام کرد . در دقیقه ی ۷۰ توپ‌ربایی امید عالیشاه ، چرخش و شوت زمینی او را دیراج سینگ با شیرجه ی زمینی راهی کرنر کرد . یک دقیقه بعد شوت پای چپ نعمتی از پشت محوطه ی جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه ی گوآ ردشد . گوای پرتلاش و البته بازیکنان بی دقت پرسپولیس کار را برای شاگردان گل محمدی سخت کردند .

در ادامه هم بازی متعادل دنبال شد و دو تیم بدون این که دروازه ی یکدگیر را تهدید کنند با همین نتیجه ی ۲ بر یک بازی را به پایان رساندند .

 

"خبرآنلاین"

 

 

 

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها