آبی‌ها گامِ دوم را هم پُرگل برداشتند

مصافِ استقلالِ ایران و الشرطه ی عراق در رقابت‌های لیگِ قهرمانانِ آسیا با پیروزیِ ۳ بر صفرِ شاگردانِ فرهاد مجیدی به پایان رسید .

در جریان هفته ی دوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ، دو تیم استقلال ایران و الشرطه ی عراق به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری ۳ بر صفر شاگردان فرهاد مجیدی به پایان رسید .

گل‌های استقلال را در این بازی را محمد نادری در دقیقه ی ۴۳ ، فرشید اسماعیلی در دقیقه ی ۵۵ و شیخ دیاباته در دقیقه ی ۶۵ به ثمر رساندند . الشرطه از دقیقه ی ۱۱ با اخراج حسام کاظم ۱۰ نفره بازی کرد .

با این نتیجه استقلال با ۶ امتیاز در صدر جدول گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ایستاد . الدحیل با ۴ امتیاز در جایگاه دوم و الاهلی عربستان با یک امتیاز در رتبه ی سوم جای دارند . الشرطه ی عراق هم بدون امتیاز ، قعرنشین جدول است .

نیمه ی اول

بازی در دقایق ابتدایی در میانه ی میدان در جریان بود و دو تیم بیشتر یکدیگر را محک زدند تا بتوانند راهی به دروازه ی هم پیدا کنند .

در دقیقه ی ۸ بازی ، مهدی قایدی با یک فرار به موقع ، فرصت خوبی در محوطه ی جریمه ی تیم الشرطه پیدا کرد اما دفاع تیم الشرطه مانع گلزنی او شد .

حسام کاظم بازیکن تیم الشرطه ی عراق در دقیقه ی ۱۱ بازی با تکل خشن روی فرشید اسماعیلی ، از داور کارت قرمز گرفت . این بازیکن پس از ۳ دقیقه توقف بازی ، زمین را ترک کرد .

پس از شروع دوباره ی بازی ، آرش رضاوند در دقیقه ی ۱۶ ، شوت کات‌داری روانه ی دروازه ی الشرطه کرد که دروازه‌بان حریف توپ را دفع کرد .

با ۱۰ نفره شدن الشرطه ، این تیم بیشتر در لاک دفاعی فرو رفت و گوشه چشمی به ضدحملات داشت . در این مدت آبی‌پوشان سعی داشتند فرصتی برای گلزنی ایجادکنند اما تلاش شاگردان مجیدی تا اواخر نیمه ی اول بی‌نتیجه بود .

مسعود ریگی در دقیقه ی ۲۴ بازی ، با حفظ توپ در میانه ی میدان و درگیری با بازیکنان حریف ، شوتی از پشت محوطه ی جریمه ی الشرطه راهی دروازه ی حریف کرد که ضربه ی او با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت .

با نزدیک شدن به پایان نیمه ی اول ، استقلالی‌ها موفق نشدند راهی به دروازه ی الشرطه پیداکنند . تیم عراقی نیز با ایجاد لایه‌های دفاعی ، می‌خواست مانع از موقعیت‌سازی شاگردان فرهاد مجیدی شود و با خلق موقعیت در ضدحمله سعی داشت شرایط بازی را به نفع خود بکشاند .

اما شرایط در دقیقه ی ۴۴ بازی عوض شد و استقلال موفق شد تک گل بازی را به ثمر برساند . مهدی قایدی با حضور در محوطه ی جریمه ی الشرطه ، یک پاس دیدنی به محمد نادری داد و نادری با یک ضربه ی بی‌نقص موفق شد دروازه ی تیم حریف را بازکند .

در پایان تلاش دو تیم برای به ثمر رساندن گل بیشتر در نیمه ی اول ثمری نداشت تا این بازی در نیمه ی اول با پیروزی یک بر صفر آبی‌پوشان به پایان برسد .

نیمه ی دوم

در ابتدای نیمه ی دوم ، شیخ دیاباته اولین فرصت این نیمه را ایجاد کرد و این بازیکن پشت محوطه ی جریمه ی الشرطه صاحب موقعیت شد اما ضربه ی این بازیکن را دروازه‌بان مهارکرد .

در دقیقه ی ۴۸ بازی ، آرش رضاوند روی یک ضربه ی کرنر فرصت شوت‌زنی داشت که ضربه ی این بازیکن بازهم نتوانست راه به جایی ببرد .

دقیقه ی ۵۵ بازی ، گل دوم استقلال به ثمر رسید . آبی‌پوشان با هجوم به نیمه ی زمین تیم الشرطه صاحب موقعیت شدند و پاس آرش رضاوند ، فرشید اسماعیلی را در یک موقعیت مناسب قرار داد و این بازیکن در پایان با یک شوت محکم دروازه ی الشرطه را برای بار دوم بازکرد .

استقلال در ادامه سعی داشت اختلاف خود را با الشرطه ی عراق بیشتر کند و در دقیقه ی ۶۵ به گل سوم رسید . روی یک موقعیت حمله ی دیگر ، فرشید اسماعیلی با یک پاس خوب شیخ دیاباته را در محوطه ی جریمه ی الشرطه صاحب موقعیت کرد و شوت این بازیکن درنهایت به گل سوم استقلال تبدیل شد .

در ادامه استقلال باز هم به نیمه ی زمین الشرطه حمله‌ور شد و خواست فرصت‌های بیشتری برای گلزنی ایجاد کند . دقیقه ی ۷۵ آرش رضاوند صاحب یک موقعیت خوب در محوطه ی جریمه ی الشرطه شد اما ضربه ی این بازیکن به تیر دروازه برخوردکرد .

بعد از گل سوم استقلال ، بازی متعادل‌تر پیش رفت و آبی‌پوشان سعی داشتند بازی را مدیریت کنند تا پیروزی بازی را از آن خود کنند . در این مدت موقعیت‌های نصفه و نیمه ی شاگردان فرهاد مجیدی گل دیگری برای استقلال نساحت .

در پایان تلاش استقلال برای بیشتر کردن اختلاف ثمری نداشت تا این بازی در نهایت با برتری ۳ گله ی شاگردان فرهاد مجیدی پایان یابد و این تیم صدرنشین گروه C رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا شود .

ترکیب استقلال : محمدرشید مظاهری ، محمدحسین مرادمند ، سیاوش یزدانی ، وریا غفوری (دقیقه ی ۶۶ – سیداحمد موسوی) ، محمد نادری (دقیقه ی ۶۶ – عارف غلامی) ، مسعود ریگی ، هروویه میلیچ (دقیقه ی ۴۵ – سبحان خاقانی) ، فرشید اسماعیلی (دقیقه ی ۶۷ – سعید مهری) ، آرش رضاوند ، مهدی قایدی (دقیقه ی ۷۷ – آرمان رمضانی) و شیخ دیاباته

ترکیب الشرطه ی عراق : احمد بسیل ، کرار عامر ، سعد ناطق ، علی فائز ، فهد یوسف ، امجد عطوان ، علی فیصل ، علا علی ، حسام کاظم (دقیقه ی ۱۱ – اخراج از بازی) ، سعد عبدالعامر و محمد داود

"ایسنا"
اردیبهشت 1403
ش ی د س چ پ ج
 121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
05060708091011

بایگانی‌ها