قهرمانِ نیم فصلِ لیگِ یک در آستانه ی انحلال !

تمریناتِ تیمِ فوتبالِ شهرداری آستارا همچنان به دلیلِ اعتصابِ بازیکنانِ این تیم تعطیل و آغاز نشده است .

در حالی که قرار بود طبق برنامه ریزی کادرفنی تیم فوتبال شهرداری‌‌ آستارا تمرینات این تیم در سال جدید از روز چهارشنبه 4 فروردین ماه با حضور کلیه ی بازیکنان و کادرفنی آغازشود اما بسیاری از بازیکنان که پس از تعطیلی تمرینات در آستانه ی عید نوروز به شهرهای خود بازگشته اند ، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان از حضور در آستارا و تمرینات شهرداری‌چی ها تا بدین لحظه امتناع کرده اند .

بازیکنان تیم فوتبال شهرداری آستارا که به صورت ماهیانه از باشگاه شهرداری آستارا حقوق دریافت می کنند ، در حالی دست به اعتصاب زده اند که حدود 3 ماهی است از این باشگاه حقوقی دریافت نکرده و حتی شب عید نیز بدون دریافتی و دست خالی راهی خانه های خود شدند .
با این وجود در حالی که تصور می شد این اعتصاب بازیکنان بیشتر برای تحت فشار قراردادن مسوولان برای پرداخت حقوق معوقه های خود باشد اما گویا تصمیم بازیکنان شهرداری قاطعانه بوده و 14 روزی می شود که خبری از بازگشت آن ها به تمرینات این تیم نیست .
تمام این ها در حالی است که فقط 3 روز به اتمام تعطیلات نوروزی و آغاز مسابقات فوتبال در سطوح مختلف باقی مانده و تیم شهرداری آستارا بایستی در هفته ی نوزدهم رقابت های لیگ یک باشگاه های کشور روز چهارشنبه 18 فروردین ماه در شیراز برابر فجرسپاسی صف آرایی کند اما با این وجود اعتصاب و تعطیلی تمرینات شهرداری آستارا امروز وارد دهمین روز خود می شود و تا این لحظه خبری از اقدام مسوولان آستارایی برای برطرف کردن مشکلات این باشگاه و از سرگیری تمرینات شهرداری چی ها دیده نمی شود .
البته هیات فوتبال استان گیلان با ارسال نامه یی به استاندار گیلان خواستار رسیدگی به وضعیت موجود باشگاه شهرداری آستارا شد که با توجه به تداوم اعتصاب و تعطیلی تمرینات شهرداری چی ها می توان به این نتیجه رسید که حتی استانداری گیلان نیز هنوز تا این لحظه اقدام جدی برای رفع مشکلات این باشگاه واقع در شهر شمالی و مرزی کشور انجام نداده است .
حتی در این بین گفته می شود ، چند عضو از اعضای هیات مدیره ی باشگاه شهرداری آستارا که در مدت حضورشان در این باشگاه از جیب شخصی خود  هزینه های جاری باشگاه و این تیم را پرداخت کرده اند ، طی ماه های اخیر به دفعات زیاد مجبور شده از سمت های خود استعفا دهند اما هر بار با وساطت مردم و پیشکسوتان آستارا به این تیم بازگشته اند اما اکنون آن ها نیز با توجه به عدم حمایت مسوولان آستارایی از این باشگاه تمایلی برای ادامه ی همکاری و حمایت از باشگاه شهرداری آستارا را ندارند .
با توجه به وضعیت مالی باشگاه شهرداری آستارا ، عدم دریافت مطالبات بازیکنان و تصمیم قاطعانه ی آنان برای تداوم اعتصاب و عدم حضور در تمرینات و مسابقات به نظر می رسد در صورت برطرف نشدن مشکلات این باشگاه ، شهرداری چی ها هفته ی آینده برابر فجرسپاسی حضور نیافته و حتی در صورت تداوم این شرایط کار به انحلال این باشگاه نیز برسد . موضوعی که در تیمداری شهرداری کلانشهرهای کشور مسبوق به سابقه بوده و این اتفاق دو فصل گذشته در تیم شهرداری تبریز نیز رخ داد . جایی که شورای شهر تبریز رای بر انحلال و عدم تیمداری ذر ورزش قهرمانی داد و در نهایت باشگاه شهرداری تبریز انحلال و تیم های تحت نظر و حمایت این باشگاه به سایر باشگاه ها واگذارشد .
"دی اسپورت"

نوشته‌های تازه

تیر 1403
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها