رافت : استعفا کردم تا با رفتنِ من ، کسی بیاید و تیم را نجات دهد

سرمربیِ تیمِ فوتبالِ شهرداری آستارا گفت ، به این دلیل از سمتِ خود کناره‌گیری کرده تا مشکلاتِ مالیِ تیم اش حل شود .

پایان رافت درباره ی پایان کار شهرداری آستارا در نیم‌فصل اول لیگ یک فوتبال با صدرنشینی اظهار داشت : به بازیکنان ، مربیان ، مجموعه ی تیم و مردم شریف آستارا خسته نباشید می‌گویم . آستارا شهر خودم بود و چون یکی دو سال دنبال من بودند ، می‌دانستم شهرداری آستارا از لحاظ مالی چه شرایطی دارد . شهردار آستارا گفت سازمان بازرسی کل کشور به ما اجازه نمی‌دهد هزینه کنیم و سایر دوستان ، هزینه‌ها را تقبل می‌کنند . این افراد دوست دارند هزینه کنند ، اما پول ندارند و فوتبال هزینه‌بر است . باید بودجه ی خوبی باشد که دچار مشکل نشویم .

برای تمرین در آستارا یک ساعت و نیم وقت داریم
وی درخصوص مشکلات باشگاه شهرداری عنوان کرد : شهرداری آستارا هزینه ی سفرها و هتل اعضای تیم را تقبل می‌کند ، اما حقوق بازیکنان هم مهم است . شب عید نزدیک است و گفتم بیش از این شرمنده ی بچه‌ها نشوم . هر روز باید روی مسائل روانی بازیکنان کار کنیم و همه ی آن ها هم خیلی تلاش کردند . هفته به هفته پیشرفت کردیم و زحمات زیادی کشیدیم . وقتی آمدیم ، تیم یازدهم جدول بود و چهار بازی برگزار شده بود . در آستارا یک ورزشگاه متعلق به مدارس فوتبال است و پیشکسوت‌ها و تیم‌های مختلف در آن تمرین می‌کنند . ما هم یک ساعت و نیم برای تمرین کردن وقت داریم .

تیم‌های پولدار پای بازیکنان ما نشسته‌‌اند و همه را می‌برند
سرمربی شهرداری آستارا با اشاره به شرایط نامناسب وضعیت ورزشگاه وحدت آستارا گفت : بیشتر بازی‌ها میهمان بودیم و تا هفته ی پانزدهم در ورزشگاه سردارجنگل رشت بازی می‌کردیم که از این بابت از هیات فوتبال گیلان و مدیران ورزشگاه تشکر می‌کنم . تاکنون 10 تا 20 درصد قرارداد اعضای تیم پرداخت شده است . کل قرارداد بازیکنان ما 70 ، 80 یا 120 میلیون تومان است که آن هم باید به‌صورت ماهیانه پرداخت شود . یکی دو هفته است که تیم‌های پولدار و متمول ، پای بازیکنان ما نشسته‌اند و همه را می‌برند . ما که پول نداریم ، باید چه کنیم و با کدام ابزار به مصاف رقبا برویم ؟ من شرمنده ی مردم آستارا می‌شوم .

استعفا کردم تا با رفتن من ، کسی بیاید و تیم را نجات دهد
رافت با بیان این که درست نیست فقط وعده در کار باشد و پولی پرداخت نشود ، خاطرنشان کرد : در بازی با هوادار بچه‌های ما پنج دقیقه خوشحالی کردند ، اما پس از آن داستان دیگری اتفاق افتاد . درست نیست مسوولان پولی ندهند و فقط وعده و وعید باشد . زمانی که آمدم ، تلنگر زدم و گفتم کمک کنید . آستارا شهری کم‌جمعیت اما از لحاظ اقتصادی بسیار خوب است . با این حال اراده‌یی در میان مسوولان ندیدم و بازیکنان ما تنها هستند . من هم استعفا کردم تا شاید با رفتن من ، دوست یا آشنایی بیاید تیم را نجات دهد و با خودش پول و امکانات بیاورد . از همه ی بازیکنان راضی هستم و امیدوارم مرا حلال کنند .

چند بازیکن ما از تیم‌های لیگ برتری پیشنهاد دارند
وی در ادامه ی گلایه‌های خود از مشکلات مالی باشگاه شهرداری تصریح کرد : سه ماه است که در آستارا هستم و کمبودهای زیادی داشتیم که در حال جبران آن بودیم . اواسط فصل پول در باشگاه بود ، اما پاداشی در حد 500 هزار تومان یا یک میلیون تومان پرداخت می‌شد . من گفتم حریفان برای شکست ما پاداش 10 میلیون تومانی پرداخت می‌کنند . بازیکنانی از لیگ‌های دسته دوم و سوم داریم ، اما حالا شش تا هفت بازیکن ما از تیم‌های لیگ برتری پیشنهاد دارند .

گفتند تو را به خدا تیم را در رده ی پانزدهم نگه دارید
سرمربی شهرداری آستارا با اشاره به هدف گذاری مدیران این باشگاه در ابتدای فصل اظهار داشت : به من گفتند تو را به خدا تیم را در رده ی پانزدهم جدول نگه دارید ، اما گفتم می‌خواهم بجنگم و تیم باید موفق شود . این بازیکنان با ما قرارداد 80 میلیون تومانی بستند ، اما اکنون پیشنهادهای 800، 900 میلیون تومانی دارند . او باید چه کار کند ؟ روز گذشته فرماندار و شهردار آستارا به بازی ما آمدند و من به آن ها گفتم چند بار است که تذکر می‌دهم ، اما اتفاقی نمی‌افتد . به شهردار گفتم بازیکنان ما پول کارمندی می‌گیرند و اگر کارمند شما یک ماه حقوق نگیرد ، کار می‌کند ؟

شهرداری با رفاقت و همدلی به صدر جدول رسید
رافت با تمجید از شاگردانش ، گفت : شاید با رفتن من ، به خودشان بیایند و امیدوارم در ادامه موفق شوند . مشکلات اقتصادی حرف اول را در کشور می‌زند و بازیکنان هم خانواده دارند . چشم کل بازیکنان به دست مربی است و مربیان ارتباط برادرانه و پدرانه با آن ها دارند . تیم شهرداری را رفاقت و همدلی به بالای جدول آورد ؛ وگرنه پولی که در کار نیست . قرارداد یک بازیکن برخی تیم‌های لیگ یکی به اندازه ی قرارداد 12 بازیکن ماست و بازیکنان سایر تیم‌ها ، 800 میلیون تومان یا یک میلیارد تومان می‌گیرند . این موضوع آزاردهنده است .

"خبرگزاری تسنیم"

نوشته‌های تازه

آذر 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293001
02030405060708
09  

بایگانی‌ها