تراکتور قهرمانِ جامِ حذفی شد

مصافِ استقلال و تراکتور در فینالِ جامِ حذفی با پیروزیِ ۳ بر ۲ شاگردانِ ساکت الهامی به پایان رسید .

در جریان فینال رقابت‌های جام حذفی ، دو تیم استقلال و تراکتور به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری ۳ بر ۲ قرمزپوشان تبریزی به پایان رسید تا تراکتور موفق شود عنوان قهرمانی رقابت‌های جام حذفی را به‌دست آورد .

گل‌ها : محمدرضا خانزاده (دقیقه ی ۱۷) ، اشکان دژاگه (دقیقه ی ۳۴) و اکبر ایمانی (دقیقه ی ۴۱) برای تراکتور و مهدی قایدی (دقیقه ی ۵۰)  و ارسلان مطهری (دقیقه ی ۷۹) برای استقلال .

کارت زرد : میثم تیموری (دقیقه ی ۷) ، اکبر ایمانی (دقیقه ی ۳۸) ، احسان حاج صفی (دقیقه ی ۹۱) و ساسان انصاری (دقیقه ی ۵۳) از تراکتور و فرشید اسماعیلی (دقیقه ی ۸۸) از استقلال .

کارت قرمز : ساکت الهامی سرمربی تراکتور (دقیقه ی ۶۳)

نیمه ی اول

این مسابقه که موعود بنیادی فر قضاوتش را بر عهده داشت ، در اوایل کار بیشتر در میانه ی میدان در جریان بود و دو تیم یکدیگر را محک زدند . با گذشت ۱۵ دقیقه از این بازی ، دو تیم نتوانستند فرصتی ایجاد کنند و دروازه ی یکدیگر را تهدید کنند .

اولین موقعیت این بازی به گل تیم تراکتور منجر شد . محمدرضا خانزاده در دقیقه ی ۱۶ با حضور در محوطه ی جریمه ی استقلال با ضربه‌یی فنی توپ را روانه ی دروازه ی حریف کرد و باعث گل اول تراکتور در این مسابقه شد .

بعد از گل اول تراکتور ، استقلال مقداری خود را جلو کشید و سعی داشت دروازه ی حریف را تهدید کند . پس از فشاری که استقلال به‌وجود آورد ، بازی باز هم در میانه ی میدان جریان پیدا کرد و تراکتور نیز سعی داشت بازی را در میانه ی میدان مدیریت کند .

پس از توقف سه دقیقه‌یی بازی در در دقیقه ی ۳۰ ، استقلال گل دوم را هم دریافت کرد . اشکان دژاگه روی پاس احسان حاج صفی در دقیقه ی ۳۵ در محوطه ی جریمه ی استقلال صاحب موقعیت شد و با یک ضربه ی دقیق موفق شد گل دوم تراکتور را به ثمر برساند .

این پایان کار نبود و تراکتور با مدیریت بازی در میانه ی میدان ، در دقیقه ی ۴۲ باز هم به گل رسید . اکبر ایمانی روی سانتر اشکان دژاگه در محوطه ی جریمه ی حریف با ضربه ی سر دروازه ی استقلال را باز کرد تا این بازی ۳ بر صفر به سود تراکتور پیش برود .

در نهایت تلاش استقلال برای جبران نتیجه بی ثمر بود و آبی پوشان در نیمه ی اول ۳ بر صفر از تراکتور شکست خوردند و به رختکن رفتند .

نیمه ی دوم

با شروع نیمه ی دوم ، این تیم تراکتور بود که اولین موقعیت حمله ی این بازی را ایجاد کرد . احسان حاج صفی در دقیقه ی ۴۷ روی یک ضربه ی کاشته صاحبت موقعیت شد که ضربه ی او با اختلاف از کنار دروازه ی استقلال به بیرون رفت .

دقیقه ی ۵۰ استقلال موفق شد گل اول خود را در این بازی به ثمر برساند . ارسال وریا غفوری  از سمت راست دروازه ی تراکتور، ضربه ی سر مهدی قایدی را به همراه داشت و این بازیکن موفق شد گل اول استقلال را به نام خود ثبت کند .

بعد از گل اولی که استقلال به ثمر رساند ، آبی ها فشار بیشتری روی دروازه ی تراکتور ایجاد کردند اما توقف متعدد بازی در اواسط نیمه ی دوم باعث شد روند حمله های استقلال متوقف شود .

دقیقه ی ۶۲ ، استقلال در ادامه ی حملات خود ، یک موقعیت خطرناک ایجاد کرد . ارسال دوباره ی وریا غفوری از سمت راست دروازه ی حریف ، ضربه ی سر ارسلان مطهری را به همراه داشت که ضربه ی او به تیرک دروازه برخورد کرد .

در ادامه مهدی قایدی روی یک حرکت انفرادی وارد محوطه ی جریمه ی تراکتور شد و ضربه ی شوت این بازیکن را مدافع تراکتور روی خط دروازه ی تیمش به بیرون فرستاد .

بعد از فشار حملات استقلال ، تیم تراکتور با مصدومیت بازیکنانش چند بار بازی را متوقف کرد و  حاشیه‌هایی که در روند بازی ایجاد شد ، باعث شد تا روند حملات استقلال به هم بخورد .

پس از توقف سه دقیقه یی بازی در دقیقه ی ۷۵ ، استقلال به گل دوم دست یافت . ارسال وریا غفوری در دقیقه ی ۷۹ از سمت راست دروازه ی حریف با ضربه ی سر مطهری همراه بود و گل دوم استقلال به ثمر رسید .

در ادامه بازهم استقلال فشار خود را روی دروازه ی تراکتور حفظ کرد و در تلاش بود تا گل تساوی را به ثمر برساند اما ۹ دقیقه وقت اضافه ی این بازی در نیمه ی دوم به کار استقلال نیامد و در نهایت تراکتور با آرایش خط دفاعی خود در دقایق پایانی موفق شد ۳ بر ۲ مقابل استقلال پیروز شود و عنوان قهرمانی جام حذفی را به‌دست بیاورد .

 

"خبرگزاری آنا"

 

 

 

نوشته‌های تازه

شهریور 1402
ش ی د س چ پ ج
 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
01020304050607
0809  

بایگانی‌ها