اعتراضِ جدیدِ شش باشگاه لیگِ برتری : از شرکت در ادامه ی بازی‌ها معذوریم (نامه)

دو باشگاه پیکان و پارس جنوبی هم به صفِ معترضانِ شروعِ مجددِ مسابقاتِ لیگِ برتر فوتبال اضافه شدند و طی نامه ی رسمی مخالفتِ خود با برپاییِ مجددِ مسابقات را نشان دادند .

در ماه گذشته چهار باشگاه نساجی مازندران ، شهرخودروی مشهد ، ماشین سازی و تراکتور تبریز با ارسال نامه‌یی رسمی خطاب به مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان اعلام کردند با توجه به شرایط شیوع کرونا در ایران مخالف برگزاری مسابقات هستند و در صورت اجبار مسوولان برای شرکت آن ها در بازی‌ها ، به فیفا یا دادگاه حکمیت ورزش شکایت خواهند کرد .

با گذشت مدتی از این نامه ، دو باشگاه پارس جنوبی جم و پیکان تهران هم به این چهار باشگاه خصوصی ملحق شدند تا مخالفت خود برای برگزاری مسابقات را مجدداً اعلام کنند . متن نامه ی جدید که خطاب به حیدر بهاروند ، سرپرست فدراسیون فوتبال نوشته شده است ، ذکر شده که شرایط برگزاری مسابقات وجود ندارد .

این باشگاه‌ها با جمع آوری امضا از بازیکنان ، مربیان و اعضای باشگاه‌ها به صورت رسمی اعلام کردند که از شرکت در مسابقات ممانعت به عمل می‌آورند و قرار نیست با از سرگیری مسابقات لیگ برتر در بازی‌ها شرکت کنند .

متن این نامه را در ادامه می‌خوانید :

“با سلام

احتراماً ، همان گونه که مستحضرید در بخش ابتدایی بخشنامه ی شماره ی ۱۷۱۴ فیفا در خصوص شیوع ویروس کرونا به صراحت آمده : (سلامتی باید همیشه اصل اول برای فیفا ، فدراسیون ها و دست اندرکاران در زمان تصمیم گیری در این موقعیت خاص باشد . ) اما متاسفانه بدون توجه به اعلام شرایط فورس ماژور با استناد به ماده ی ۳۷ RSTP از سوی فیفا و همچنین مصاحبه ی مورخ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر نمکی ، مسوولان سازمان لیگ به دلایل نامعلومی اصرار به ادامه ی مسابقات لیگ برتر فوتبال دارند . در چنین شرایطی صرف نظر از رعایت یا عدم رعایت هرگونه پروتکل بهداشتی طبق نظر وزیر محترم و ستاد مقابله با کرونا ادامه ی لیگ مردود و ممنوع است .

از سوی دیگر مقایسه ی لیگ کشور عزیزمان با سایر کشورها به دلایل مختلف قیاس مع الفارق است . از جمله این که فقط در کشور ما است که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ آن با وجود سیر صعودی ابتلا به کووید ۱۹ ، مستنداً به گزارش های اعلامی و مضبوط وزارت بهداشت ، اصرار بر برگزاری ادامه ی مسابقات لیگ دارد و جالب این که با وجود داشتن چنین اختیاری که در اکثر کشورهای صاحب سبک فوتبال به اتحادیه ی باشگاه ها واگذار شده است ، مسوولیتی اعم از مادی و معنوی هم قبول نمی کنند و حتی نظارت را هم کنار گذاشته و تنها با جملات تهدیدآمیز قصد ایجاد ترس و ارعاب برای ادامه ی مسابقات را دارند ، نگاهی گذرا به وضعیت کشورهایی چون انگلیس ، آلمان ، ایتالیا و اسپانیا ادعای ما را ثابت می کند .

بزرگان و زعمای فوتبال بر مبنای کدام دلیل منطقی و علمی یقین حاصل کرده اند که وضعیت کشور از حیث شیوع و خطر ابتلا به این بیماری کشنده بهتر از سه ماه قبل است تا وجدان بیدار نیز در پی آن حکم به پذیرش ادامه ی مسابقات دهد . سازمان لیگ در حالی اصرار به برگزاری مسابقات دارد که با استناد به مدارک موجود وضعیت شیوع و خطر ابتلا در کشور عزیزمان به شدت سیر صعودی دارد و مراجع علمی و ستاد مقابله با کرونا در این زمینه به حق هیچ گونه مسوولیتی را نمی پذیرند کم ترین حق ما امضا کنندگان این نامه در شرایط حاضر آن است که کلیه ی عواقب ناشی از شروع لیگ توسط ریاست محترم فدراسیون فوتبال پذیرفته شود با عنایت به مطالب فوق و مادامی که این مسوولیت صراحتاً توسط عالی ترین مقام رسمی فوتبال کشور پذیرفته نشده است ، ما بازیکنان ، مربیان و دست اندرکاران لیگ‌های ایران به منظور صیانت از خانواده و به ویژه فرزندان مان و حفظ حیات ورزشی خود به عنوان تنها وسیله ی امرار معاش ، از شرکت در ادامه ی بازی‌های لیگ معذوریم . “

 

11

12

 

"ایلنا"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها