لیگِ برترِ بیستم چه زمانی شروع می‌شود ؟

تقویمِ احتمالیِ رقابت‌های لیگِ برتر و لیگِ قهرمانانِ آسیا حاکی از مهلتِ کوتاه تیم‌ها برای استراحت ، یارگیری و همین‌طور آماده‌سازی برای فصل آینده است ؛ اما شروع رقابت‌ها از اواخر تابستان غیرممکن به نظر می‌رسد .

با صدور مجوز برگزاری تمرینات و مسابقات ، سازمان لیگ می‌تواند فصل جاری فوتبال ایران را تا اواسط مرداد به پایان برساند و برای حضور نمایندگان ایران در رقابت‌های آسیایی و همین‌طور شروع فصل جدید فوتبال ایران برنامه‌ریزی کند .

مسوولان سازمان لیگ تا قبل از صدور مجوز مذکور ، نگران زمان پایان فصل جاری و تداخل این رقابت‌ها با لیگ قهرمانان آسیا بودند که ظاهراً قرار است از نیمه ی مرداد شروع شود اما درباره ی فرمت برگزاری این مسابقات هم‌چنان اختلافاتی میان کشورهای عضو وجود دارد . با این وجود ، برگزاری رقابت‌ها به صورت متمرکز می‌تواند مدت زمان برگزاری ادامه ی بازی‌های گروهی را کاهش دهد و چه بسا بتوان برای برخی از بازی‌های مرحله ی حذفی نیز برنامه‌ریزی کرد .

با این وجود ، شروع فصل جدید فوتبال ایران هم از دغدغه‌های مهم سازمان لیگ به شمار می‌رود که برنامه ی فصل آینده را با توجه به ترافیک بازی‌های باشگاهی و ملی با تداخل رو به رو خواهد کرد .

در واقع ، اگر رقابت‌های لیگ و جام حذفی ایران اوایل مرداد تمام شود و مرحله ی گروهی لیگ قهرمانان آسیا هم تا اوایل شهریور به پایان برسد ، بازیکنان می‌توانند راهی مرخصی و استراحت پایان فصل شوند .

* لیگ بیستم چه زمانی شروع می‌شود ؟

به گفته ی مسوولان سازمان لیگ ، در سال جاری خبری از تعطیلی ۷۵ روزه میان دو فصل نخواهد بود و تیم‌ها و فوتبالیست‌ها زمان کم‌تری را در اختیار خواهند داشت و در این وضعیت زمان کم‌تری برای برگزاری تمرینات آماده‌سازی و همین‌طور استراحت فوتبالیست‌ها و فصل نقل و انتقالات وجود خواهد داشت . اگر این فاصله ی دو ماه و نیمه تا حدود یک ماه و نیم هم کاهش یابد ، عملاً فصل جدید فوتبال زودتر از مهر ۹۹ آغاز نخواهد شد .

اخباری درباره ی شروع فصل جدید از اواخر شهریور وجود دارد که در این صورت در حق چهار تیم آسیایی ایران اجحاف خواهد شد ، چرا که آن‌ها در این وضعیت زمان کم‌تری برای شروع فصل جدید خواهند داشت و قطعاً با اعتراض فوتبالیست‌ها هم مواجه خواهد شد .

* ترافیک فوتبالی در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹

فصل جدید فوتبال در ایران احتمالاً با رویدادهای ملی آغاز خواهد شد و تیم ملی باید برای بازی‌های انتخابی جام‌جهانی آماده شود . پیش از این گمانه‌زنی‌هایی درباره ی شروع رقابت‌های انتخابی جام جهانی از مهر ماه وجود داشت اما به علت شلوغی بیش از حد مسابقات ، برخی کشورهای آسیایی از فیفا خواستند انتخابی جام جهانی را به نوروز ۱۴۰۰ موکول کند !

به این موضوع ، برگزاری بازی‌های آسیایی را هم باید اضافه کرد که انرژی بیشتری را از فوتبالیست‌ها می‌طلبد و احتمالاً شاهد بروز اختلافات برای شروع فصل جدید خواهیم بود ، چرا که بیشترین فشار به فوتبالیست‌ها و تیم‌های نه چندان متمول و بدون امکانات ایرانی اعمال خواهد شد .

 

 

"ایسنا"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها