اصلاحیه ی موقت در خصوصِ قانونِ سومِ فوتبال

دپارتمانِ داورانِ فدراسیون از اصلاحیه ی موقتِ بوردِ بین المللیِ فوتبال در خصوصِ قانونِ سومِ فوتبال خبر داد .

به گزارش “سپید نیوز” از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ؛ براساس آخرین تصمیمات بورد بین المللی فوتبال تغییراتی در قانون سوم فوتبال به دلیل ویروس کوید 19 (کرونا) به طور موقت بوجود آمده است . برهمین اساس متن این اصلاحات به فدراسیون های عضو ابلاغ شده است .

متن این اصلاحات به شرح زیر است :

قوانین بازی 21/2020 برای مسابقات رقابتی (و مسابقات غیررقابتی) از اول ژوئن 2020 لازم الاجرا است ، ولی مسابقاتی که به دلیل ویروس کوید 19 به حالت تعلیق درآمدند ، این اختیار را دارند تا بازی ها را با قوانین 20/2019 یا 21/2020 به پایان برسانند ؛ حتی اگر مسابقات را بعد از اول ژوئن 2020 مجدداً شروع کنند .

مسابقات “دوستانه/ آماده سازی/ تمرینی” در جهت آمادگی برای شروع مجدد بازی ها می بایست آن نسخه از قوانین را استفاده کنند که قرار است پس از شروع مجدد مسابقات به کارگیری شود .

همچنین بورد بین المللی فوتبال از این فرصت استفاده می کند تا توجه ی برگزارکنندگان مسابقات را به گزینه های موجود در قوانین بازی در خصوص رفاه و ایمنی بازیکنان و سایر شرکت کنندگان ، به ویژه موارد مربوط به استراحت برای نوشیدن مایعات و استراحت برای خنک شدن که در قانون 7 آمده را جلب نماید .

مسابقاتی که در آن کمک داور ویدیویی به کارگیری می شود ، بنا به صلاحدید برگزارکننده ی مسابقات مجاز هستند تا استفاده از آن را تا شروع مجدد مسابقات متوقف کنند . با این وجود ، در صورت استفاده از کمک داور ویدیویی ، کلیه ی موارد مربوط قوانین بازی و همچنین تشریفات به کارگیری کمک داور ویدیویی در جای خود باقی خواهد ماند .

برگزارکننده ی مسابقات مستحق استفاده از اصلاحیه ی قانون 3 یا هر یک از سایر گزینه های موجود می باشند و دیگر نیازی به دریافت مجوز برای انجام آن از بورد بین المللی فوتبال نیست .

قانون 3 – بازیکنان : تعداد تعویض ها

متن فعلی :

**  تعداد تعویض ها

مسابقات رسمی

تعداد تعويض ها در هر مسابقه رسمى كه برگزار مى شود حداكثر پنج نفر است ، كه توسط فيفا ، كنفدراسيون يا فدراسيون ملى مشخص خواهد شد ، به جز براى مسابقات آقايان و بانوان شركت كننده در تيم هاى اول باشگاه ها در بالاترين دسته يا تيم هاى بين المللى الف بزرگسالان ، كه حداكثر تعويض سه نفر مى باشد .

اصلاحیه ی موقت :

برگزارکنندگان مسابقات اختیار دارند تا یکی یا هر دو مورد زیر را اعمال نمایند :

  • در طول مسابقه ، هر تیم :
  • می تواند حداکثر از 5 تعویض استفاده نماید
  • حداکثر سه فرصت* تعویض دارد
  • می تواند یک تعویض اضافه در بین دو نیمه انجام دهد
  • در صورتی که بازی در وقت اضافه بازی می شو ، هر تیم :
  • می تواند از یک تعویض اضافی استفاده کند (خواه تیم از حداکثر تعداد تعویض های خود استفاده کرده باشد یا نه)
  • یک فرصت* تعویض اضافی دارد (خواه تیم از حداکثر تعداد فرصت های تعویض خود استفاده کرده باشد یا نه)
  • می تواند یک تعویض اضافی انجام دهد :
  • در زمان قبل از شروع وقت های اضافه
  • در بین دو نیمه ی وقت های اضافه

چنان چه تیمی از حداکثر تعداد تعویض ها یا فرصت های (تعویض) خود استفاده نکرده باشد ، تعویض ها و فرصت های (تعویض) استفاده نشده می تواند در وقت اضافه مورد استفاده قرار بگیرد .

* هرگاه دو تیم همزمان تعویضی انجام دهند ، این به عنوان فرصت تعویض انجام شده برای هر تیم به شمار خواهد آمد .

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها