لیگِ برترِ نوزدهم در آستانه ی تعطیلی !

ستادِ مبارزه با کرونا در جلسه ی امروز هم مجوزِ برگزاریِ مسابقاتِ فوتبال را صادر نکرد .

ماجرای تعطیلی یا ادامه ی مسابقات فوتبال طی روزها و هفته‌های گذشته بحث داغ این حوزه ی پرمخاطب بوده است . در این باره سازمان لیگ برنامه ریزی‌های لازم برای شروع مسابقات را انجام داده اما ستادمبارزه با کرونا مخالف شروع تمرینات به خاطر شیوع گسترده ی ویروس کرونا در ایران است .

از این رو بسیاری از باشگاه‌های لیگ برتری نیز به دنبال تعطیلی مسابقات هستند ولی تاکنون سازمان لیگ خواسته ی آن ها را برنتابیده است . در این باره بسیاری از باشگاه‌ها با ارسال‌ نامه‌هایی به سازمان خواهان تعطیلی مسابقات شدند . همچنین برخی باشگاه‌ها نامه یی مشترک به سازمان لیگ و فدراسیون نوشتند که آن ها باید برای شروع مسابقات تضمین بدهند هیچ کدام از اعضای تیم ها کرونا نمی‌گیرند و بعد بازی‌ها را شروع کنند .

در این راستا بعد از آن که هفته ی گذشته ستاد مبارزه با کرونا در ورزش جلسه یی را با مسعود سلطانی فر برگزارکرد و خروجی جلسه عدم صدور مجوز برای برگزاری مسابقات فوتبال بود ، امروز جلسه ی دیگری در این خصوص برگزار شد . با این که مدیران فوتبال امیدوار بودند در جلسه ی صبح دوشنبه اعضای ستاد مبارزه با کرونا مجوز شروع تمرینات و مسابقات صادر شود اما بازهم چنین اتفاقی نیفتاد و تعطیلی اماکن ورزشی و مسابقات فوتبال همچنان ادامه خواهدداشت .

در جلسه ی امروز اعضای ستادکرونا درباره ی مسایل مختلفی حرف زدند اما این طور که از شواهد به نظر می رسد آن ها با توجه به فروکش نکردن شیوع کرونا در کشور عزمی برای شروع مسابقات فوتبال ندارند و در هفته های آینده نیز این اتفاق رخ نخواهد داد .

در چنین شرایطی با توجه به این که زمان زیادی برای شروع مسابقات لیگ برتر نوزدهم باقی نخواهد ماند ، بسیار بعید است که دیگر امکان برگزاری مسابقات برای سازمان لیگ وجود داشته باشد و روز به روز تعطیلی مسابقات فوتبال در فصل جاری نزدیک تر می شویم . هنوز مدیران فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اظهارنظر رسمی یی در این باره نکرده اند اما با توجه به مخالفت ستاد مبارزه با کرونا با برگزاری تمرینات و مسابقات فوتبال تا فروکش نکردن شیوع کرونا بعید است ادامه ی رقابت ها را بشود به زودی برگزار کرد . این در حالی است که در مردادماه احتمالاً بازی های لیگ قهرمانان آسیا برگزار خواهد شد و از طرفی لیگ آینده نیز باید حداکثر تا مهرماه شروع شود که با این رویه همه ی شواهد نشان از تعطیلی مسابقات دارد ، مگر اینکه اتفاق ویژه یی رخ بدهد .

باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده چه اتفاقات جدیدی در این باره رخ خواهد داد .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها