محمودزاده : نمی‌خواهیم لیگ نیمه‌تمام بماند

مسوولِ نقل و انتقالاتِ سازمانِ لیگِ فوتبالِ ایران گفت : باشگاه‌ها در فصلِ آینده تا پرونده‌های بین‌المللی خودشان را تعیین تکلیف نکنند صد درصد در جذبِ بازیکنِ خارجی محدودیت خواهند داشت .

فریبرز محمودزاده مسوول برگزاری مسابقات لیگ یک فوتبال با حضور در برنامه ی تلویزیونی “ورزش تعطیل نیست” شبکه ی ورزش درباره ی وضعیت ادامه ی لیگ یک گفت : بر کسی پوشیده نیست که سلامت و نشاط مردم در اولویت اول همه ی مسوولین و باشگاه‌ها است . هر تصمیمی که در خصوص مسابقات هر رده‌یی گرفته شود ، به لیگ‌های بعدی تعمیم داده می‌شود چون بحث صعود و سقوط تیم‌ها به همدیگر مربوط است . 

وی ادامه داد : توقف مسابقات فوتبال با دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا اتفاق افتاد و ما برای شروع باید دوباره از همان نقطه آغاز کنیم . همه ی ما تابع ضوابط نظام جمهوری اسلامی هستیم و ورزش هم جزیی از آن است . بنابراین تا زمانی که مجوز لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا صادر نشود ، تیم‌های هیچ لیگی حتی حق تمرین را هم نخواهد داشت . 

مسوول برگزاری مسابقات لیگ یک عنوان کرد : یکی از نکات کلیدی برگزاری مسابقات در قبل از توقف بازی‌ها ، بازی بدون تماشاگر بود . بنابراین در شروع مجدد مسابقات لیگ هم با دستوراتی که فیفا داده ، همین‌طور خواهد بود . فیفا می‌توانست همه چیز را رها کند ولی به‌عنوان یک نهاد بالادستی هم بحث اقتصادی و هم بحث سلامتی باشگاه‌ها را رعایت می‌کند . اخیراً یکی از روزنامه‌ها تیتر زده بود که در صورت لغو کلیه ی مسابقات فوتبال ، آگهی ترحیم فوتبال را هم بخوانید . شاید این تیتر تند باشد ولی در پس پرده ی آن باید تحلیل‌های زیادی کرد . ما نباید به راحتی در مورد لغو مسابقات حرف بزنیم .

محمودزاده با اشاره به این که ما برای هر نوع مجوز لازم از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا یک پلن در نظر گرفته‌ایم ، اظهار داشت : در جدول مسابقات لیگ یک هفت تیم اول مدعی صعود به لیگ برتر هستند . تیم هوادران تهران یک بازی معوقه با سپیدرود رشت دارد که اگر آن بازی را ببرد ، همراه با تیم فجرسپاسی شیراز آن‌ها هم روی کاغذ کاندید صعود هستند . از طرفی از ردیف 11 تا 18 هم کاندید سقوط هستند .

او افزود : در لیگ برتر اصولاً عنوان قهرمانی مهم است ولی در لیگ یک اگر به یک تیمی اعلام کنیم شما بین صعود به لیگ برتر و قهرمانی کدام را انتخاب می‌کنید ، قطعاً می‌گوید صعود به لیگ برتر . ما هشت بازی باقی مانده و 24 امتیاز دست نخورده داریم . چرا در تحلیل‌های چند هفته ی اخیر همه اولویت را حفظ سلامت می‌گویند ولی به این سوال که در صورت لغو مسابقات تکلیف تیم‌های صعود و سقوط‌کننده چه می‌شود ، جوابی ندارند . 

مسوول برگزاری مسابقات لیگ یک گفت : ما همگی آماده ی هرگونه پیشنهادی با اولویت سلامت هستیم . پلن‌های ما برای برگزاری هم آماده است ولی خواهش می‌کنم از دادن نظرات بر مبنای منافع شخصی خودداری کنند . براساس منافع جدول نباید نظر بدهند . تیم‌های لیگ یک هم به ما پیشنهاد داده‌اند .

محمودزاده بیان کرد : فیفا در بخش نقل و انتقالاتی یک بسته پیشنهادی داد مبنی بر این که فدراسیون‌های ملی در بخش برگزاری قدرت انعطاف دارند و حتی تصمیمات میدانی در فدراسیون‌های ملی بگیرند . فیفا می‌گوید تا جایی که می‌توانید با حفظ سلامت و نظریه دولتمردان‌تان نشاط و شادی را لحاظ کنید . فیفا در پیشنهاد اخیر خود به دلیل توقف دو ماهه که در لیگ‌های فوتبال دنیا به وجود آمد ، پیشنهاد داد که تعویض‌ها به پنج تعویض افزایش پیدا کند . حتی فیفا گفته در فصل آینده هم این قانون را اجرا کنید .

وی تاکید کرد : در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال پلن‌های مختلفی را در نظر گرفته‌ایم که جدول به هر دلیلی نیمه کاره باقی نماند . ما از دو ماه قبل مکاتبه‌هایی با باشگاه‌ها داشته‌ایم که وضعیت نور ورزشگاه‌ها را درست کنند ، چون ممکن است بازی‌ها را در فصل گرما برگزار کنیم .

محمودزاده در واکنش به این خبر که تیم‌های استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند بازیکن خارجی بگیرند ، خاطرنشان کرد : من یک تشکر از آقایان بهاروند و محمدنبی کنم ، چون جلسات مختلفی در مورد این مساله برگزار کردند . یک کارگروه ویژه بازیکنان خارجی متشکل از دپارتمان بین‌الملل فدراسیون ، کمیته ی نقل و انتقالات ، کمیته ی انظباطی ، کمیته ی تعیین وضعیت و تدوین مقررات تشکیل شده است که بنده هم عضو آن هستم . این کارگروه دارد این مساله را بررسی می‌کند . من این نوید را بدهم باشگاه‌ها در فصل آینده تا نتوانند پرونده‌های بین‌المللی خودشان را تعیین تکلیف کنند صد درصد در جذب بازیکن خارجی محدودیت خواهند داشت .

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها