تمرینات از 13 خرداد ، مسابقات از اوایل تیر

مدیران و مسوولانِ فدراسیون و سازمانِ لیگ به دنبالِ راهکاری هستند تا هیچ تیمی ضرر نکند و با رعایتِ پروتکل‌های بهداشتی مسابقات را به پایان برسانند .

ادامه ی برگزاری لیگ‌ برتر ، لیگ یک ، دسته دوم و سوم فوتبال باشگاه‌های ایران این روزها به یکی از چالش‌های بزرگ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تبدیل‌ شده است .

تیم‌های بالانشین خصوصاً صدرنشین‌ها در تمامی لیگ‌ها به‌خصوص لیگ یک و دسته دوم که می‌توانند در صورت قهرمانی به لیگ دسته بالاتر صعود کنند ، خواستار برگزاری بازی‌ها هستند ، البته با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی تا هیچ تیمی با مشکل مواجه نشود .

این دسته از باشگاه‌ها نمی‌خواهند هزینه ی یک‌ساله شان به همین راحتی با تعطیل و لغو شدن مسابقات از بین برود و باید گفت حق هم دارند . البته در انتهای جدول هر 4 لیگ فوق هم همین شرایط وجود دارد ، چون هیچ تیمی نمی‌خواهد سقوط کند . اما دراین‌بین تیم‌هایی که در میانه ی جدول هستند که نه شانس صعود دارند و نه سقوط ، دوست دارند لیگ تعطیل شود تا شانس خود را برای فصل بعد امتحان کنند ، خصوصاً تیم‌هایی که در ابتدای فصل از آن‌ها به عنوان مدعی نام‌برده می‌شد ولی در عمل موفق نبودند و جالب این است ، مدیران ، مربیان و بازیکنان این از دسته تیم‌ها مدعی هستند که سلامت و جان بازیکنان و عوامل برگزاری خیلی واجب است و نباید به خاطر قهرمانی یک تیم مسابقات برگزار شود ! البته باید دید این دسته از تیم‌ها اگر خودشان هم شانس قهرمانی داشتند ، این‌گونه حرف می‌زدند ؟!

البته مدیران و مسوولان فدراسیون و سازمان لیگ هم بیکار ننشسته‌اند و به دنبال راهکاری هستند تا هیچ تیمی ضرر نکند و  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات را به پایان برسانند . 

در همین راستا شنیده می‌شود ، سازمان لیگ به دنبال این است تا با فروکش کردن ویروس کرونا بازی‌ها را برگزار کند و حتی استعلام‌های لازم را از وزارت بهداشت و فیفا هم گرفته است . بر طبق همین شنیده‌ها از سازمان لیگ اگر شرایط مناسب باشد ،  تیم‌ها از 12 یا 13 خرداد اجازه دارند تمرینات آماده‌سازی خود را با رعایت اصول بهداشتی شروع کنند و بر همین اساس و فرصت بیست یک‌روزه از اوایل تیرماه شاهد ادامه ی مسابقات خصوصاً لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران باشیم تا تکلیف قهرمان نوزدهمین دوره مشخص شود . البته طبق همین شنیده‌ها مسابقات بدون تماشاگر برگزار خواهد شد .

"ایلنا"

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها