لیگِ قهرمانانِ آسیا در آستانه ی لغو و تعطیلی

در حالی که کم تر از یک هفته به بازی های هفته ی سوم لیگ قهرمانان مانده اما شاید وضعیت شیوع کرونا باعث لغو این بازی ها شود .

یکی از بزرگ ترین موانع بر سر برگزاری بازی های لیگ قهرمانان پیش رو ، مساله ی پروازها است که با توجه به موضوع کرونا شکل جدی تری به خود گرفته است . در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفند سه نماینده ی ایران در لیگ قهرمانان آسیا قرار است در امارات به مصاف حریفان شان بروند اما آخرین وضعیت پروازهای امارات به ایران و به عکس این کار را غیرممکن می کند .

«ماجرای برگشتِ تیم ملی کشتی»

تیم ملی کشتی ایران که برای بازی های قهرمانی آسیا به دهلی رفته بود به خاطر همین موضوع شرایط سختی را در بازگشت داشت . آن ها دیروز از دهلی به مسقط رفتند تا از آن جا به تهران پرواز کنند اما مسقط به آن ها اعلام می کند که پروازی به تهران ندارند .

تیم ملی کشتی به دوحه می رود و از آن جا به ایران می آید . اما از دیروز تا امروز شرایط کمی متفاوت تر هم شده است . چهارداور و دوخبرنگار اعزامی ایران به مسابقات که یک روز دیرتر بلیط داشتند امروز به دوبی رسیدند اما شرکت ایرعربیا به آن ها گفته که یا می تواند آن ها را به دهلی بازگرداند و یا به مسقط پایتخت عمان ببرد . از آن جایی که مسقط نیز پروازی در حال حاضر به تهران ندارد آن ها باید یک پرواز دیگر به دوحه داشته و از آنجا به تهران بیایند .

«ایرلاین ها علیه لیگِ قهرمانان»

سه تیم ایرانی برای پرواز به امارات ابتدا باید به دوحه بروند و چون دوحه پروازی به امارات ندارد آن ها باید به مسقط بروند و از آنجا راهی امارات شوند .

با توجه به این که هرروز محدودیت های مرزی کشورها به خاطر شیوع ویروس کرونا شدیدتر می شود این احتمال هست که هر روز وضعیت پروازها با مشکلات بیشتری مواجه شوند .

دیروز این خبر نیز منتشر شد که قطرایرویز مسافران ایرانی و کره ای را ١۴ روز قرنطینه می کند . موضوعی که می تواند برگزاری هفته ی سوم لیگ قهرمانان آسیا را نه فقط در غرب که در آسیای شرقی نیز با چالشی جدی مواجه کند . درحال حاضر ایران و کره جنوبی و البته چین بیشترین چالش را با این موضوع دارند .

البته جالب است بدانید امروز پروازهای بین امارات و بحرین نیز بدون اعلام قبلی لغو شده که نشان‌دهنده ی شیوع کرونا دستِ کم در یکی از این دوکشور است اگرچه آن ها به دلیل مساله ی مهم توریسم تمایلی به انتشار دقیق اخبار ندارند .

با این وصف به نظر می رسد خبر تعویق  مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در فصل آتی تا فردا از سوی کمیته ی مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شود . تعویقی که احتمالاً منجر به لغو رقابت های امسال خواهد شد ، چرا که جای دادن هر چند هفته از مسابقات در تقویم شلوغ اردیبهشت و خردادماه آسیا تقریباً امکان ناپذیر است . البته این در شرایطی است که ممکن است مسابقات ملی پیش رو در فیفا دی فروردین نیز تحت تاثیر شیوع کرونا قرار بگیرد .

 

"ورزش سه"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها