توافقنامه ی تاج و ویلموتس فسخ قرارداد را نهایی می‌کند

فسخ قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران برای پایان همکاری‌اش با تیم ملی ، با توافقنامه‌یی میان او و مهدی تاج نهایی می‌شود .

مهدی تاج از هنگ‌کنگ راهی اروپا شده و قاره ی سبز که محل دیدار او با مارک ویلموتس و وکلایش است . رییس فدراسیون فوتبال در سفر مهمی که برای فسخ قرارداد با مارک ویلموتس داشته ، ماموریت مهم دیگری هم در پیش دارد و آن هم نهایی کردن حضور سرمربی جدید تیم ملی است .

بر این اساس ، تاج قرار است در یکی دو روز آینده توافقنامه‌یی را با مارک ویلموتس و وکلای او امضا کند تا فسخ قرارداد او با فدراسیون فوتبال نهایی شود . این توافقنامه پایان حضور  ویلموتس در فوتبال ایران خواهد بود تا به این شکل مربی بلژیکی پس از شش ماه همکاری با تیم ملی ایران ، به انتهای راه برسد .

ویلموتس که در دوران حضورش در تیم ملی ایران دو دیدار دوستانه و چهار دیدار رسمی را روی نیمکت نشسته بود ، با یک برد و یک مساوی در بازی‌های دوستانه و دو برد و دو شکست در بازی‌های رسمی ، نتوانست کارنامه ی مثبتی از خود به جای بگذارد .

این مربی بلژیکی ، اول نوامبر 2019 (10 آبان‌ماه 98) نامه ی فسخ قراردادش را به دلیل پرداخت نشدن مطالباتش به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد . او بعد از این که پولش را گرفت در بازی با عراق روی نیمکت تیم ملی نشست . در ادامه با غیبت‌های طولانی ویلموتس این فدراسیون فوتبال بود که برگ برنده را برای فسخ قرارداد در دست داشت و حالا توافقنامه‌یی که میان این مربی و مهدی تاج امضا خواهد شد ، همه چیز را پایان می‌دهد .

این که فدراسیون فوتبال تحت چه شرایطی قرار است فسخ قرارداد را نهایی کند هم می‌تواند جالب توجه باشد ، اما به نظر نمی‌رسد متحمل پرداخت غرامت شود . هرچند به نظر می‌رسد ویلموتس هم از قرارداد شش ماهه با فدراسیون فوتبال متضرر نشده و با کم ترین میزان حضور در کشورمان ، نیمی از قرارداد دو میلیون یورویی خود را برای شش ماه دریافت کرده و یک میلیون یورو هم به دستیارانش پرداخت شد . مبلغی که بعید به نظر می‌رسد ویلموتس می‌توانست به این سادگی به دست بیاورد .

با این حال، پس از پایان ماجرای ویلموتس با فدراسیون فوتبال و نهایی شدن فسخ قرارداد ، مهدی تاج به سراغ مذاکره ی نهایی با جانشین ویلموتس خواهد رفت . تمام شواهد نشان می‌دهد که حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی به مراحل پایانی رسیده ، اما فدراسیون هنوز در این خصوص اقدام رسمی انجام نداده است . مهدی تاج منتظر بود تا فسخ قرارداد با ویلموتس نهایی شود و سپس در این خصوص اقدام کند . اکنون نیز به نظر می‌رسد تاج در سفری که به اروپا داشته ، پس از فسخ قرارداد با ویلموتس مذاکره‌اش برای انتخاب جانشین او را نهایی کند .

طبق اطلاعاتی که به دست آمده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ، سرمربی جدید تیم ملی تا پایان هفته ی آینده به صورت رسمی معرفی خواهد شد . حال این که مذاکرات کجا صورت می‌گیرد و امضای قرارداد چه زمانی انجام می‌شود ، مشخص نیست ، اما باید منتظر بود تا در چند روز آینده تکلیف نیمکت مربی گری تیم ملی مشخص شود .

 

 

"خبرگزاری تسنیم"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها