مارک ویلموتس : می خواهیم هجومی بازی کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال در کنفرانس خبری گفت : باید در مسابقات انتخابی به خوبی پیش برویم و امتیازات بازی ها را بگیریم .

به گزارش “سپید نیوز” از سایت رسمی فدراسیون فوتبال ؛ مارک ویلموتس در نشست خبری قبل از بازی تیم ملی فوتبال ایران در مرحله ی گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا با تیم ملی کامبوج در جمع خبرنگاران گفت : در بازی اول از این دوره اردو ، قصدمان گرفتن سه امتیاز در خانه است . برد برای مان مهم است و می خواهیم هجومی بازی کنیم . در بازی های قبلی خواستیم فشار زیادی وارد و بیشترین موقعیت گل را ایجاد کنیم .

وی درباره ی برنامه های جدید تیم ملی در مسیر فعلی بازی های تیم ملی افزود : هدف اولیه ی ما کوتاه مدت است . این که در مسابقات انتخابی به خوبی پیش برویم و امتیازات بازی ها را بگیریم . می خواهیم بازی هجومی انجام دهیم و در گروه مان اول باشیم .

سرمربی تیم ملی درباره ی عدم دریافت بخش اول قرارداد خود و تاثیر آن روی عملکرد فنی تیم ملی این گونه پاسخ داد : من یک مربی ام . بازیکنان و تیم ملی کشور ایران را دوست دارم . هدف مان این است که در حال حاضر با تیم ملی موفق شویم . مسایل دیگر حل می شود .

ویلموتس درباره ی انتقاد از فاصله ی زیاد بین خطوط سه گانه ی زمین در ترکیب بازیکنان در بازی قبلی ایران با هنگ کنگ تصریح کرد : بدون این که بخواهم مخالف نظر شما باشم ، باید اذعان کنم چه طور می توان یک بازی هجومی انجام داد و در دفاع ریسک نداشته باشیم . در زندگی باید همیشه ریسک کرد و این ریسک را پذیرفت . اگر بازی را نگاه کرده باشید ، تقابل یک به یک را داشته ایم .

سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران درباره ی دعوت نشدن چندین بازیکن سرشناس از جمله علیرضا جهانبخش و دعوت از بازیکنان جوان مانند محمد محبی و احتمال بازگشت بازیکنان سرشناس گفت : دعوت شدن به تیم ملی یک پروسه ی باز و نه بسته ، است . در مورد جهانبخش 90 دقیقه مقابل هنگ‌کنگ بازی کرد . به باشگاهش برایتون بازگشت و مصدوم شد . با تیم پزشکی این باشگاه در تماس بودیم . او 10 روز تمرین نکرد و این را در نظر بگیرید که بدن او آماده ی بازی کردن در تیمش نبود . من درباره ی کیفیت بازیکن صحبت نمی‌کنم به او نتوانسته روی یک ریتم مناسب بازی کند . سعی کردیم نگاه بلند مدت داشته باشیم که او 15 روز در تیمش حضور داشته باشد و در ادامه به ترکیب اصلی بازگردد .

ویلموتس اضافه کرد : این موضوع درباره ی عزت‌اللهی و صیادمنش صدق می‌کند . اگر بازیکنان در باشگاه خود در ترکیب اصلی بازی نکنند ، به تیم ملی هم باز نمی‌گردند . سعی کردیم در باشگاه خود بمانند و به ترکیب اصلی اضافه شوند . هدف دیگر ما این است که کسی مطمئن نباشد همیشه به تیم ملی دعوت می‌شود و رقابت را در تیم ملی تقویت کنیم و تا هسته ی اصلی تیم ملی بزرگ‌تر شود .

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها