لطیفی : مالک قبلی به شدت مخالف حضور پیشکسوتان ملوان بود

سرمربی سابق ملوان همچنان دل پردردی از اتفاقات رخ داده در زمان حضورش در انزلی دارد .

علی لطیفی که با استعفا از ملوان دیگر سمتی در این تیم ندارد ، گفت و گوی بلند خود را این طور آغاز کرد : با توجه به این که تنها یک هفته مانده به مسابقات قرارداد بستم و فرصت بسیار کمی داشتم ، ولی به دو دلیل توانستم طی فقط سه روز بهترین های لیگ یک را جذب ملوان کنم . اول به دلیل بزرگی نام ملوان و دوم به جهت لطفی که بازیکنان به بنده داشتند و می دانستند که بنده در هر تیمی باشم و هر وضعیتی باشد تنها برای قهرمانی قدم بر می دارم . لذا با بازیکن های خوب و تاثیرگذاری چون حامد محمودی ، آرمان شهدادنژاد ، مبین میر دورقی ، امیر میربزرگی ، زینال خیری ، کاظم حیات منش ، سهیل رحمانی ، علی خسرو نژاد و احمد کامدار که بازیکنانی با سابقه ی بازی در لیگ برتر و حتی تیم ملی بودند تنها طی سه روز قرارداد بستیم . حتی آرمان شهدادنژاد در آستانه ی قرارداد با یک تیم لیگ برتری بود و امیر میربزرگی را از قرارداد با تیم رقیب منصرف کردیم و به ملوان آوردیم . در این بین با بازیکنی چون مبین میردورقی که در یونان مشغول بازی بود نیز به توافق رسیدیم ، البته شرط میردورقی گذراندن خدمت مقدس سربازی بود و من هم پس از بررسی فیلم بازی های ایشان با حضور ایشان موافقت کردم .

لطیفی در ادامه می گوید : متاسفانه با بدقولی‌های جناب مالک و کارهای عجیبش بازیکنان دریافتند که مالک و قول‌هایش کاملاً پوچ و توخالی می‌باشند ، یکی یکی از تیم جدا شدند طوری که در مسابقه ی اول برابر تیم سرخ پوشان پاکدشت که به دلیل سه ماه تمرینات و مسابقات تدارکاتی در اوج آمادگی قرار داشت تنها سیزده بازیکن جوان ، امید و بزرگسال در اختیار داشتم آن‌هم تنها با سه جلسه تمرین و بدون هیچ مسابقه ی تدارکاتی و در حالی که در بدترین شرایط روحی ، جسمانی و فنی بودیم در نهایت با بدشانسی تنها با یک گل شکست خوردیم حال آن که همین تیم پاکدشت در کرمان در برابر مس کرمان که از جمله پرامکانات ترین تیم ها و پرهزینه ترین تیم های لیگ یک بود با چهار گل پیروز شد تا مشخص شود نتیجه ی بدی هم نگرفته بودیم .

لطیفی افزود : روزی که با مالک ملوان به توافق رسیدم دو خواسته و شرط مهم را برای مالک گذاشتم ؛ اول اختیار تام در کارم و دوم احترام به عقاید اخلاقی و مربی گری خودم که تاکید کردم به هیچ عنوان هیچ احدی حق عبور از خطوط قرمزم در کارم که شامل بازیکن پولی و دخالت در ارنج و همچنین امور فنی تیم که جزو اعتقادات و باورهایم هست را ندارد . لذا دو سه روز  بعد از بستن قراردادم آقای مالک از من خواست آرتا منهاجی را به عنوان دستیارم معرفی نمایم ولی بنده دو نفر را به عنوان دستیار معرفی نمودم علی چینی و سلمان تاجدار و در چنین شرایطی در مقابل خواسته های جناب مالک ایستادم و تا روزی که روی نیمکت بودم ، اجازه ندادم کارت مربی گری آرتا منهاجی صادر شود . البته منهاجی در تمرینات حاضر می شد ولی جملگی بازیکنان می دانستند که دستیار بنده علی چینی می باشد و تمرینات را نیز علی چینی انجام می داد .

لطیفی گفت : در چنین شرایطی بنده وقتی شرایط فاجعه بار باشگاه را دیدم دقایقی پیش از اولین مسابقه ، کادر و بازیکنان را دور هم جمع کردم و همان جا پرچم امام حسین را ضامن قرار دادیم که با تمام وجودمان برای سربلندی ملوان تلاش کنیم و هرگز به خاطر منافع شخصی به ملوان و مردم انزلی پشت نکنیم و تا روشن شدن وضعیت باشگاه با تمام وجودمان برای موفقیت ملوان و خوشحالی هواداران ملوان تلاش کنیم که الحق هم این کار نیز توسط همه ی بازیکنان و مجموعه ی کادر و تدارکات ملوان انجام گرفت و فقط آرتا منهاجی بود که به راهی دیگر رفت . ولی بعد از این که بنده بعد از مسابقه اول متوجه ی عمق فاجعه شدم و با جناب مالک به طور صریح صحبت کردم و گفتم که مسابقه با آرمان گهر آخرین مسابقه ی بنده خواهد بود و به طور حتم چنان چه مشکلات حل نشود از  ملوان خواهم رفت ، جناب مالک شروع به پیشنهاداتی نظیر دادن بیست هزار یورو و دادن اصل قراردادم که در اختیارش بود ، کرد . البته اصل قرارداد همه ی بازیکنان در اختیار ایشان بود و به عبارتی برای باز کردن پنجره ی نقل انتقالاتی و تسویه کردن با طلبکاران ملوان همگی قراردادهای سوری به مبلغ فقط ده میلیون تومان را در سازمان لیگ ثبت کرده بودیم تا پس از پایان نقل و انتقالات قراردهای اصلی را در سازمان لیگ ثبت کنیم که خوشبختانه هواداران ملوان و فوتبالدوستان از شرایط قراردادهای سوری آگاهی دارند .

سرمربی سابق ملوان افزود : وقتی شرایط نا به سامانی اتفاقی افتاد که باعث عصبانیت شدید بنده شد و روز پیش از مسابقه سر تمرین رفتم ، بازیکنی را دیدم که به هیچ عنوان استایل فوتبالیست را نداشت لذا بلافاصله همراه با سرپرست تیم که از نظامیان نیروی دریایی می باشد به همراه علی چینی فرد مورد نظر را مورد سوال قرار دادیم و فهمیدیم که از وی که بچه ی زنجان بود و هیچ گونه سابقه ی فوتبالی نداشت مبلغ یکصد میلیون تومان درخواست کرده اند و بلافاصله بنده با جناب مالک تماس گرفتم و در چنین شرایطی ایشان از من خواست سکوت کنم و در قبال سکوتم مبلغ بیست هزار یورو از قراردادم و اصل قراردادم را به من بدهد و البته پیشنهادات عجیب دیگری را از جمله بستن قرارداد با مهیار زحمتکش که بنده از روز اول تاکید به جذبش داشتم و جذب چند بازیکن دیگر را منوط به سکوتم دانستند . هر چند وی می دانست که بنده اهل این حرف ها نیستم ولی برای اولین و آخرین بار از روی ناچاری و درماندگی چنین پیشنهاداتی را به من داد . ولی بنده در کنفرانس خبری حاضر شدم و تمام مشکلات تیم را همراه با آرمان شهدادنژاد که جناب مالک به عنوان مبلغ پیش قرارداد به وی چک سرقتی داده بود و حافظ یعقوبی به عنوان کاپیتان تیم بیان کردم .

لطیفی در ادامه به خبرنگار ورزش سه گفت : به نظر بنده حضور افرادی چون محمد احمدزاده ، پژمان نوری مازیار زارع که از بزرگان فوتبال انزلی و از نامداران فوتبال ایران می باشند می تواند باعث پیشرفت ملوان شود و حتی بنده پیش از بستن قراداد با ملوان از مالک قبلی خواستم به هر طریقی زمینه ی حضور این سه نفر و دیگر پیشکسوتان انزلی را در ملوان فراهم کند اما به دلایلی هر کدام حضورشان میسر نشد حتی بعد از حضورم در انزلی بنده از طریق دوستان مشترک مان به پژمان و مازیار پیغام دادم  که چنان چه مایل به همکاری باشند ، بنده با کمال میل در خدمت شان هستم و با پیشکسوتانی چون داود نظرمحمدی نادر عزت اللهی و … برای همکاری صحبت کردم ، چرا که باور دارم ملوان پیش از این که برای بنده و دیگر افراد غیربومی باشد برای پیشکسوتان و زحمت کشان انزلی می باشد که عمرشان را پای ملوان گذاشته اند ، هر چند مالک قبلی به شدت مخالف حضور پیشکسوتان ملوان بود .

 

 

"ورزش سه"

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها