صالح‌نیا : برخی در ملوان ایجاد مشکل می‌کنند

پیشکسوت تیم فوتبال ملوان گفت : مصلحت نیست اسم کسی را ببرم اما برخی در ملوان ایجاد مشکل می‌کنند .

قوی سپید انزلی سال به سال دریغش از پارسال است . تیمی که زمانی لقب پرافتخارترین تیم شهرستانی را یدک می کشید کم کم عرصه را به تیم های سپاهان و فولاد باخت اما همچنان سومین تیم پرافتخار شهرستانی به شمار می رود با این حال با این رویه یی که در این باشگاه در پیش گرفته شده ، شاید کم کم نامی از آن باقی بماند و بس . 

باشگاهی که به واسطه ی هواداران متعصب و پرشورش می تواند در انزلی و ‌آن ورزشگاه پیر شهر هر حریفی را زمین گیر کند ، اکنون خودش زمین گیر باتلاقی شده که یک نیروی قوی می خواهد تا آن ها را از مرداب رها کند . وضعیت مالکیت این باشگاه مشخص شد و بهمن صالح نیا شاخص ترین چهره یی است که این روزها باید در کنار ملوان باشد . اتفاقاً او در کنار ملوان هست اما خودش می گوید زمانی آستین بالا می زند که این تیم دوباره به نیروی دریایی بازگردانده شود . با بهمن صالح نیا که همه ی زندگی خود را برای این تیم گذاشته ، گفت و گویی داشتیم تا از آخرین وضعیت این تیم و چرایی رسیدن قوی سپید به این مرداب مطلع شویم . 

فارس : این روزها در انزلی اوضاع چه طور می‌گذرد ؟

اصلاً اوضاع و احوال خوبی نداریم . وضعیت ملوان همه ی ما را دچار تالم روحی کرده است و مالکینی که تیم را در دست گرفتند به نحوی ملوان را دچار گرفتاری کردند .

فارس : به نظر می‌رسد ، بحث خصوصی‌سازی در فوتبال ایران شعاری بیش نیست و هر تیمی به سمت خصوصی‌سازی رفته سرنوشتش جز شومی چیزی نبوده است . شما این روزها ظاهراً به عنوان مدیر موقت کنار تیم هستید .

من این سمت را نپذیرفتم و قرار است هفته‌ ی آینده جلسه‌یی با فرماندهان نیروی دریایی داشته باشم تا بلکه بتوانیم آن ها را مجاب کنیم تا خودشان مالکیت و مدیریت تیم را بر عهده بگیرند . البته این ایده ی شخصی من است که قصد دارم به اتفاق برخی هواداران به دیدار آن ها بروم . ما هر چه افتخار کسب کرده‌ایم ، مدیون فرماندهان نیروی دریایی هستیم و باز از آن ها انتظار داریم با توجه به راهکارهایی که داریم ، مالکیت و مدیریت این تیم را خودشان بر عهده بگیرند . البته ملوان کمک‌های مردمی هم خواهد داشت .

فارس : یک زمانی ملوان برای خودش برو و بیایی داشت اما شرایط این تیم به گونه یی شده که حتی در لیگ دسته اول هم دیگر مدعی نیست .

متاسفانه همین طور است ، ما در لیگ دسته اول شرایط خیلی سختی را پشت سر گذاشتیم . قبل از انقلاب در مسابقات مختلف حضور داشتیم و یادم می‌آید در آخرین بازی که در دسته ی پایین‌تر بودیم ، در شهر اهواز به میدان رفتیم و سپس به جام تخت‌جمشید صعود کردیم و بهترین تیم شهرستانی لقب گرفتیم . ملوان همیشه بازیکنان خوبی داشته و همیشه ملی‌پوش معرفی کرده است . امیدوارم بعد از چند سال ناکامی نیروی دریایی بزرگی کنند و اجازه دهند این تیم دوباره به مالکیت خودشان برگردد . من این قول را می‌دهم که اگر این اتفاق بیفتد ، ملوان دوباره افتخارآفرینی کند .

فارس : آقای صالح‌نیا به نظر می‌رسد به جز بحث مدیریت ، مسائل حاشیه‌یی و فنی هم گریبان ملوان را گرفته است .

متاسفانه یکسری از افراد هستند که ایجاد مشکل می‌کنند ، من به عنوان پیشکسوت و بزرگ این تیم نمی‌خواهم اسمی از کسی بیاورم اما ورود افرادی که صلاحیت ورزشی نداشتند به این مجموعه سبب ناهنجاری‌های زیادی شد .

فارس : اما بحث بازیکن و هوادارسالاری خیلی فراتر از بحث مدیریت است .

بله ، من هم قبول دارم که همه ی این مسایل در ملوان وجود دارد اما باز هم می‌گویم اگر امتیاز این تیم کامل به خود نیروی دریایی برگردد ، خیلی از مشکلات تیم رفع می‌شود .

فارس : چرا اسامی آن هایی که به ملوان ضربه زده‌اند را نمی‌گویید ؟

مصلحت نیست اسم کسی را بیاورم ، هواداران ما کاملاً نگاه خوبی به قضایا دارند و آن ها این افراد را شناخته‌اند و می‌دانند که چه کسانی هستند و حتی برخوردهایی هم با آن ها انجام داده‌اند .

فارس : اگر نیروی دریایی قبول کند که مالکیت ملوان را کامل به عهده بگیرد ، شما در باشگاه به فعالیت خود ادامه می‌دهید ؟

اگر نیروی دریایی برگردد ، من هم آستین‌ها را بالا می‌زنم و در کنار تیم خواهم بود ، اما اگر مسوولان نپذیرند باید تصمیم دیگری برای تیم بگیرند .

فارس : چه توصیه‌یی برای آن هایی که خود را کنار کشیده‌اند ، دارید ؟

انزلی‌چی‌ها به ملوان عشق می‌ورزند و این تیم قلب شان است ، آن هایی که دلسوز تیم هستند انتظار می‌رود که گذشت داشته باشند و به تعهدات اخلاقی پایبند باشند .

فارس : جدا از بحث مالکیت ملوان در انزلی مدت‌هاست که بازیکن‌سازی نمی‌شود یک زمانی ستاره‌های نامداری از ملوان به فوتبال ایران معرفی شدند اما حالا این تیم در همان لیگ دست‌اول دست و پا می‌زند .

همه ی این مسایل به مدیریت برمی‌گردد ، من هنوز هم معتقد هستم که فوتبال انزلی بازیکنان خوبی دارد اما کسانی هستند که بحث مدیریتی و سیاسی شهر را در دست گرفتند و در برخی مسایل دخالت می‌کنند ، همین‌ها باعث شده که فوتبال انزلی نتواند خودش را نشان دهد .

فارس :‌ ستاره‌های گذشته ی ملوان مثل سیدجلال حسینی ، مازیار زارع و پژمان نوری با شما بابت مسایل ملوان در تماس هستند ؟

بله ، ما با هم در تماس هستیم ، سیدجلال که همیشه از لحاظ عاطفی و اخلاقی عشق خود را به ملوان نشان داده ، پژمان و مازیار زارع هم همین طور . مازیار زارع که از مشکلات ملوان جز ناراحتی قلبی چیزی عایدش نشد . در مورد پژمان نوری هم باید بگویم من واسطه شدم تا او به این تیم بیاید اما یکسری شرایط پیش آمد و ناراحتی‌هایی رخ داد اما اگر شرایط ملوان درست شود باز هم حاضرم که واسطه شوم تا پژمان برگردد .

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک پاسخ در “صالح‌نیا : برخی در ملوان ایجاد مشکل می‌کنند”

  • آرین
    8 خرداد 1398 at 3:34 ب.ظ

    سلام آقای صالح نیا ما طرفداران هم به شما کمک می کنیم .

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها