حسین هدایتی به 20 سال حبس محکوم شد

20 سال حبس و 74 ضربه ی شلاق ، حکمی است که قوه ی قضاییه پس از رسیدگی به پرونده ی حسین هدایتی برای اخلال او در نظام اقتصادی و پولی ایران در نظر گرفته است .

هدایتی مشهورترین سرمایه دار فوتبالدوست ایران است که به واسطه ی علاقه ی فراوان به نقش آفرینی در باشگاه مورد علاقه و سپس ورزش به سرعت تبدیل به یکی از خبرساز ترین چهره های ورزش ایران شد . او که با متولد کردن باشگاه استیل آذین و هم نشینی با علی پروین کاپیتان و سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس کار خود را در فوتبال آغاز کرد ، سال ها پس از یک جاه طلبی بی نتیجه برای ساخت یک تیم جدید ، حتی آن قدر پیش رفت که به عضویت هیات مدیره ی پرسپولیس رسید و برای این تیم سرمربی تعیین کرد . هدایتی کمی بعد با فدراسیون فوتبال نیز همکاری های خود را آغاز کرد و در دوره های مختلف بخشی از هزینه های جاری فوتبال ملی را پرداخت . او همچنین سفره یی باز برای ورزشکارانی داشته که در رقابت های جهانی مختلف مدال آورده اند . مهم ترین شان کشتی گیرانی که هدایتی به آن ها حواله ی 206 اهدا کرد .

او که منشا ثروتش همواره مورد سوال روزنامه نگاران بوده ، در پاسخ به این سوال به روش های اقتصادی خود اشاره کرده است : ببینید نکته ی ظریفی را می‌گویم . وقتی حقوق و عیدی می گرفتم ، مثلا 2500 تومان می‌رفتم سکه می‌گرفتم . این چیزها برکت زندگی‌ام بود . گاهی زمین‌هایی را خریدم که بعدها میلیاردها تومان قیمتش شد . مثلاً یک بار بار زمینی را خریدم دومیلیون ، اخیراً خریداری از من خرید سیصد میلیارد . من هر چی گیرم می‌آمد ، ملک می‌خریدم و هرچه دارم از ملک دارم . مثلاً سال 1375 یک قطعه زمین خریدم 21میلیارد تومان الان می‌خرند 160میلیارد تومان . خب من چه کار کنم زمین گران شده ؟ مدیران حوزه ی اقتصاد باید پاسخ دهند که چرا ؟ به نظر بنده ، تولید ثروت ، یک‌جور عبادت است . بچه مسلمان که مالیاتش را می‌دهد . اشتغالزایی هم می‌کند .

هدایتی این ادعا را در جلسات رسیدگی به جرایم بانکی اش نیز عنوان کرده است . دادگاهی که از اسفند سال گذشته آغاز شد و صدها خبرنگار و عکاس را به محل برگزاری کشاند تا شاهد صحبت های کسی باشند که در آخرین حضور تلویزیونی به انتقاد شدید از مدیر وقت پرسپولیس پرداخته و همچنین ستاره ی این تیم را به صورت ضمنی به سواستفاده متهم کرد . البته وزارت ورزش از دوره ی محمود گودرزی تلاش کرد تا هدایتی را از اطراف ورزش بتاراند . با این حال هنوز تصاویری از برخی ستاره های فوتبال کنار او وجود دارد که برای دریافت صله نزد حاج حسین رفته و سکه یی از او گرفته اند .

امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه ی قضاییه اعلام کرد : پرونده ی مربوط به آقای حسین هدایتی مورد رسیدگی قرار گرفت و رای صادر شد و با رای صادره از دادگاه ویژه ی مبارزه با جرایم اقتصادی ما آقای حسین هدایتی فرزند علی اکبر به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی و پولی کشور به تحمل 20 سال حبس ، محرومیت دایم از به کارگیری از خدمات دولتی و رد مال معادل 4 هزار و 889 میلیارد و 395 میلیون ریال یعنی 488 میلیارد تومان به نفع بانک سرمایه که از این بانک تحصیل مال نامشروع کرده بود و همچنین به تحمل 74 ضربه شلاق محکوم شده است .

حکمی که سبک تر از دیگر سرمایه داران مشهور مجرم در فوتبال ایران است . چهره هایی مثل بابک زنجانی و امیر منصور آریا که مالکیت تیم های دیگری را بر عهده داشتند و سر و کارشان به دادگاه و قوه قضاییه و حکم های سنگین افتاد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

مهر 1401
ش ی د س چ پ ج
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
0708  

بایگانی‌ها