محمودزاده : باشگاه‌های لیگ یک کانون هواداران خود را کنترل کنند

مسوول مسابقات لیگ دسته اول گفت : از باشگاه‌ها خواسته‌ایم که کانون هواداران خود را کنترل کنند تا مسابقات بدون تنش و درگیری در هفته‌های پایانی برگزار شود .

فریبرز محمودزاده در مورد جلسه ی شب گذشته در سازمان لیگ که با حضور حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ و روسای کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد ، گفت : این جلسه به ابتکار رییس سازمان لیگ و با حضور آقایان تورک و حسن‌زاده روسای کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال برگزار شد و بحث‌های کارشناسی بسیار خوبی در این جلسه مطرح شد . در مورد تغییر زمان دیدار شاهین شهرداری بوشهر و مس رفسنجان هم بحث کردیم که معایب و حسن‌های تغییر زمان این بازی مورد بحث قرار گرفت که مشخص شد که بهتر است این مسابقه در همین هفته برگزار شود و به هفته ی پایانی موکول نشود ، زیرا در هیچ جای دنیا مسابقه‌یی به هفته پایانی موکول نمی‌شود ( هرچند قبول داریم که در هیچ جای دنیا هم مسابقات لیگ با دو هفته استراحت برگزار نمی‌شود اما در پیش آمدن این شرایط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نقشی نداشتند و دو تیم از مسابقات لیگ یک کنار کشیدند . ) در گذشته نیز مسابقات لیگ دسته اول همیشه با تعداد زوج تیم‌ها برگزار می‌شده است . از سویی دیگر در صورت تغییر زمان بازی شاهین شهرداری بوشهر و مس رفسنجان عدالت رعایت نمی‌شد و سایر تیم‌ها نیز معترض می‌شدند .

وی افزود : روسای کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال بر کنترل محسوس و آشکار مسابقات در هفته‌های پایانی تاکید کردند تا مسابقات مثل همیشه در صحت و سلامت برگزار شود و رفتار شایبه برانگیزی از تیم‌ها را شاهد نباشیم . جناب تورک رییس کمیته ی اخلاق نیز اعلام کردند با مدیران و سرمربیان باشگاه‌هایی که مورد نظرشان است ، صحبت‌های لازم را انجام می‌دهند تا همه ی تیم‌ها بازی جوانمردانه را در دستور کار خود قرار بدهند و در غیر این صورت برخوردهای قاطع و قانونی از سوی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال با متخلفین احتمالی صورت می‌گیرد .

محمودزاده با اشاره به برخی رفتارهای حاشیه‌یی و تنش‌زا در ورزشگاه‌ها گفت : در مورد این مسایل نیز از تمامی باشگاه‌ها می‌خواهیم که کانون هواداران خود را کنترل کنند تا مسابقات هفته‌های پایانی با کم ترین تنش و درگیری و در آرامش کامل برگزار شود و امنیت ورزشگاه به طور کامل برقرار باشد . از کمیته ی داوران هم که در این هفته از داوران باتجربه خود برای قضاوت در بازی‌های لیگ دسته اول استفاده کرد ، ممنون هستیم .

 

"خبرگزاری فارس"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها