کمر خمیده ی ملوان بندرانزلی در آستانه ی ۵۰ سالگی

باشگاه ملوان بندرانزلی در آستانه ی ورود به دهه ی ششم فعالیت خود ، شرایط بسیار بدی را تجربه می‌کند .

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی تا هفته ی بیست‌ونهم لیگ دسته اول ، نتایج بدی نگرفته و با وجود کسر شش امتیاز از این تیم ، اکنون با 28 امتیاز در رده ی یازدهم جدول قرار دارد . این در حالی است که مشکلات مالی باشگاه ملوان هر روز بیشتر و بیشتر شده و به قوی سپید انزلی لطمه می‌زند .

خردادماه سال 97 و با موافقت هیات مدیره ی باشگاه ملوان بندر انزلی ، 70 درصد از سهام این باشگاه به محمد رفیع‌نیا ، مالک یک شرکت خصوصی واگذار شد . با وجود این که ابتدای فصل صحبتی از مشکلات مطرح نمی‌شد ، اعضای تیم ملوان از اوایل نیم‌فصل دوم لیگ یک از مشکلات مالی و عدم پرداخت مبلغ قراردادهای خود گلایه کردند .

این اتفاق با مشکلاتی در تجارت شرکت تحت مدیریت رفیع‌نیا مصادف شد ، اما او از مدیران استان به خاطر خلف وعده در حل مشکل تجارت شرکتش و نیز کمک به باشگاه ملوان انتقاد کرد . البته رفیع‌نیا معتقد بود که ملوانان نسبت به سال‌های گذشته ، شرایط خوبی را تجربه می‌کنند و از لحاظ امکانات و سفرها ، با مشکل مواجه نیستند .

محمد احمدزاده ، سرمربی ملوان که از مشکلات مالی این باشگاه به ستوه آمده بود ، در نشست خبری پس از بازی با شهرداری تبریز از مالک باشگاه درخواست کرد که اگر نمی‌تواند به ملوان کمک کند ، تصمیم به واگذاری آن بگیرد . محمد رفیع‌نیا نیز با ارسال نامه‌یی به اداره ی کل ورزش و جوانان استان گیلان ، کناره‌گیری رسمی خود را از مالکیت باشگاه اعلام کرد . اداره ی کل ورزش و جوانان اما تصمیمی مبنی بر بهبود شرایط باشگاه ملوان نگرفت .

عدم پرداخت مطالبات بازیکنان ملوان و نیز خوابگاهی که بازیکنان غیربومی در آن حضور دارند ، سبب شد مدیران خوابگاه به این بازیکنان اجازه بازگشت به خوابگاه را ندهند . بازیکنان غیربومی ملوان اکنون در یک مهمانپذیر که متعلق به یکی از هواداران این تیم است ، سکونت دارند و آب ، برق و گاز ساختمان باشگاه قطع شده است .

این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که حدود 50 سال از تاسیس باشگاه ملوان بندرانزلی می‌گذرد و این باشگاه در آستانه ی 50 سالگی است . با این وجود ، ملوانان اصلاً شرایط خوبی را تجربه نمی‌کنند و می‌توان گفت که دست به عصا در حرکتند . باید منتظر بمانیم و ببینیم اداره ی کل ورزش و جوانان استان گیلان و نیز سازمان منطقه ی آزاد انزلی که بخشی از سهام باشگاه را در اختیار دارند ، چه تصمیمی برای خروج ملوان از شرایط بحرانی اخیر می‌گیرند .

 

"خبرگزاری تسنیم"

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها