پورغلامی : کی‌روش یک نسل خوب ساخت اما در نتیجه‌گیری ناموفق بود

یک پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید ، کی‌روش کارهای زیادی برای تیم ملی انجام داد اما در امر نتیجه گرفتن نتوانست موفق باشد .

فرهاد پورغلامی ، پیشکسوت فوتبال ایران در مورد شکست ایران برابر ژاپن و علت شکست سنگین ایران در مرحله ی نیمه نهایی گفت : در روزی که تیم ملی ایران باید در شرایط خوبش می‌بود ، عملکرد خوبی از خودش به جای نگذاشت . ما در این رقابت مهم ، بازی خوبی از خودمان ارایه ندادیم و این مساله آدم را متاسف می‌کند . ژاپن با شروع سوت بازی ، تیم ما را غافلگیر کرد . آن‌ها از جلو خط دفاع را پرس کردند و اجازه ندادند که انتقال خط هافبک به خط حمله صورت گیرد . در بیست دقیقه ی اول بازی تیم ژاپن کاملاً به بازی مسلط بود . در نیمه ی دوم هم آن‌ها سه گل به ما زدند و بسیار بازی هوشمندانه‌یی از خود نشان دادند .

او ادامه داد : مردم دوست داشتند بعد سال‌ها قهرمانی را به دست بیاورند اما این اتفاق نیفتاد . هشت سال بود که ما یک سرمربی داشتیم . آقای کی‌روش کارهای زیادی برای ما انجام داد اما در امر نتیجه گرفتن نتوانست موفق باشد .

پورغلامی در مورد عملکرد کلی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت : ما شروع خوبی در جام ملت‌ها داشتیم . اما تیم‌ها در اندازه ی ما نبودند و قابل پیش‌بینی بود که بتوانیم بازی‌ها را با پیروزی پشت سر بگذاریم . شاید بازی با عراق هشداری برای ما بود . ما هر موقع از جلو بازی کردیم و از جلو تیم‌های مقابل‌مان را بستیم ، همین‌طور نیز برای کارهای هجومی ارجحیت قایل شدیم ، موفق بودیم ؛ اما زمانی که توپ را از دست می‌دادیم ، خط دفاع ما با پنج نفر بازی می‌کرد و یکی از هافبک‌های کناری به کمک دفاع می‌آمد . این نشان داد که تفکرات به سمت دفاع متمایل شد و تیم نتوانست شادابی گذشته را داشته باشد .

این پیشکسوت فوتبال در ادامه اظهار کرد : من به بازیکنان و کادرفنی خسته نباشید می‌گویم . از آقای کی‌روش تشکر و قدردانی می‌کنم . او برای تیم ملی زحمت زیادی کشید ، کمپ تیم ملی را درست کرد ، بازیکن سالاری را از بین برد ، ما را به استانداردهای جهانی نزدیک کرد ، در جامعه ی جهانی فوتبال برای ما احترام قایل شدند ، اما در امر نتیجه‌گیری موفق نبود . ما دو جام ملت‌ها را از دست دادیم ؛ دو جامی که انتظار قهرمانی داشتیم . ما بازیکنان بسیار خوبی داشتیم و در این جام ملت‌ها اکثر بازیکنان لژیونر بودند و ما می‌توانستیم این عنوان را به دست آوریم .

او درباره ی آینده ی ایران پس از حضور ۸ ساله ی کی‌روش گفت : کی‌روش یک نسل خوب را ساخت و در هر پستی چند بازیکن خوب تربیت کرده است . این نسل ، نسل جوانی است و باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم . این که بیاییم و از اسامی هم‌چون مورینیو اسم می‌بریم ، اول باید ببینیم که آیا سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال می‌توانند مقدمات حضور این مربیان فراهم کنند ؟ اگر می‌توانند از آن‌ها اسم بیاورند ، در غیر این‌صورت مردم را بی‌جهت امیدوار نکنند .

پورغلامی در ادامه اظهار کرد : لزوماً هم نباید از مربیان نامی استفاده کرد . مگر سرمربی فعلی تیم قطر ، مربی نامی است ؟ اما بازیکنان قطر بسیار خوب بازی می‌کنند و نتایج خوبی گرفته‌اند . نباید مسوولان فقط به دنبال مربی نامی باشند ؛ بلکه باید به دنبال کسی باشند که رزومه‌یی داشته باشد و شرایط هدایت تیم را دارا باشد .

او در پایان گفت : همه ی بازیکنان برای تیم ملی زحمت کشیدند . آقای کی‌روش بسیار زحمت کشید اما ایراد داشت ، خصوصاً در امر نتیجه‌گیری . اما ما اگر می‌خواهیم درباره ی یک نفر قضاوت کنیم ، باید همه ی جوانبش را در نظر بگیریم .

 

 

"ایسنا"

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های تازه

شهریور 1401
ش ی د س چ پ ج
 1011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
02030405060708
09  

بایگانی‌ها