صعود ایران به یک هشتم نهایی با دبل آزمون

مصاف تیم‌های ملی ایران و ویتنام با برتری دو بر صفر شاگردان کارلوس کی‌روش به پایان رسید .

دو تیم فوتبال ایران و ویتنام در دومین بازی خود در جام ملت‌های آسیا و از گروه D از ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه آل‌نهیان ابوظبی امارات به مصاف هم رفتند .

ایران ۲ – صفر ویتنام

گل‌ها : سردار آزمون (۳۸ و ۶۹)

کارت زرد : مهدی طارمی و احسان حاج‌صفی از ایران ، دودو وان و وان هائو از ویتنام

کارت قرمز : –

ترکیب ایران : علیرضا بیرانوند ، وریا غفوری ،  مرتضی پورعلی گنجی ،  احسان حاج صفی ، امید ابراهیمی ، محمدحسین کنعانی زادگان ، وحید امیری (۶۴ – احمد نورالهی) ،  سامان قدوس ، مهدی طارمی (۶۴ – مهدی ترابی) ، سردار آزمون (۷۹ – کریم انصاری‌فرد) و اشکان دژاگه

ترکیب ویتنام : دو داو مانه ، نگوس ها ، بی تی دونگ ، وان وان هئو ، نگوین ترونگ (۸۵ – تی ان لین ان گوین) ، نگوین کونگ ، فام دوس هوی (۵۹ – ون دای) ، دو هانگ ، نگوین کوانگ ، فان وتان دوک (۴۶ – گویان) ، دانگ وان لام

گزارش نیمه ی اول :

در ۵ دقیقه ی ابتدایی شاگردان کی‌روش برتری نسبی به حریف خود داشتند و توپ و میدان در اختیار تیم ملی بود .

در دقیقه ی ۱۰ کرنر اشکان دژاگه با برخورد توپ با سر طارمی مقابل وحید امیری قرار گرفت که کنترل نامطمئن این بازیکن باعث شد این موقعیت از دست برود .

حرکت اشکان دژاگه با پاس زیبای این بازیکن ، قدوس را با دروازه‌بان ویتنام در موقعیت تک به تک قرار داد که واکنش دانگ وان باعث شد تا توپ به کرنر برود .

بازیکنان ایران در دقیقه ی ۲۰ باز هم با حرکت زیبای دژاگه به سوی دروازه ی ویتنام حمله بردند که دفع توپ به موقع بازیکنان ویتنام مانع از گلزنی وحید امیری شد . حرکت بازیکنان ایران از سمت راست با وریا غفوری ادامه پیدا کرد و کنترل سینه ی طارمی و شوت محکم این بازیکن با برخورد به مدافع ویتنام راهی به به دروازه ی این تیم پیدا نکرد .

کرنر بازیکنان ایران در یک رفت و برگشت به سردار آزمون رسید که شوت محکم این بازیکن از زاویه ی بسته با واکنش دانگ وان باز هم به کرنر رفت .

حرکت ترکیبی بازیکنان ایران در دقیقه ی ۳۶ توپ را به امیری رساند و پاس در عرض این بازیکن با شوت سرضرب سردار آزمون از کنار دروازه به بیرون رفت .

فرار زیبای سامان قدوس با سانتر فوق‌العاده ی این بازیکن از سمت راست همراه شد که ضربه ی سر آزمون نخستین گل تیم ملی را به ثمر رساند .

نیمه ی نخست با برتری یک گله ی تیم ملی ایران به پایان رسید .

گزارش نیمه ی دوم :

تیم ملی ایران در ابتدای نیمه ی دوم بازی را در اختیار داشت اما ضدحملات خطرناک بازیکنان ویتنام خط دفاع تیم ملی را دچار مشکل کرد . در یکی از ضدحملات ویتنام ، مهاجم این تیم با بیرانوند تک به تک کرد که واکنش بیرانوند مانع از گل اول حریف شد .

شوت زیبای قدوس در دقیقه ی ۵۳ با واکنش ناقص دانگ وان همراه شد و طارمی در ریباند توپ را به آسمان فرستاد .

بازی تا حدود دقیقه ی ۶۵ آرام دنبال شد و تیم ملی نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ی ویتنام ایجاد کند و همین باعث شد تا کی‌روش احمد نورالهی و مهدی ترابی را به جای وحید امیری و مهدی طارمی به زمین بفرستد .

حرکت زیبای ترابی با پاس این بازیکن به آزمون همراه شد که مهاجم تیم ملی با از پیش رو برداشتن دو نفر توپ را با پا چپ وارد دروازه ی ویتنام کرد تا گل دوم خودش و ایران را به ثمر برساند .

خطای حاج‌صفی ویتنام را در موقعیت خوبی صاحب ضربه ی ایستگاهی کرد اما شوت بازیکن ویتنام را بیرانوند به راحتی در اختیار گرفت .

حمله ی بازیکنان ویتنام در دقایق پایانی و اشتباه غفوری و نورالهی توپ را به گویان رساند که ضربه ی فنی این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت .

پس از این موقعیت ، فرصت دیگری روی دروازه‌ها ایجاد نشد تا تیم ملی با ۶ امتیاز به جمع ۱۶ تیم برتر آسیا صعود کند . همچنین ویتنام نیز بدون امتیاز در رده ی سوم گروه D باقی ماند .

 

 

“ایسنا”

 

 

 

نوشته‌های تازه

اردیبهشت 1402
ش ی د س چ پ ج
 1112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
0607080910  

بایگانی‌ها