فرهاد پورغلامی : مگر باید همیشه جواب منتقدان را داد ؟

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید ، عیار اصلی تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جام ملت‌های آسیا در دور دوم مشخص می‌شود .

فرهاد پورغلامی پیشکسوت فوتبال ایران درباره ی شرایط تیم ملی ایران بعد از بازی با یمن و این که آیا ایران توانسته تغییر تاکتیک بدهد ، گفت :‌ من قبل از شروع بازی‌ها گفتم خط حمله ی تیم ما در شرایط خوبی است . تیم ما لژیونرهای خوبی دارد و می‌توانیم از این پتانسیل استفاده کنیم و هجومی‌تر بازی کنیم . همین اتفاق هم افتاد و چیزی که اهمیت داشت سرعت بازی در یک سوم دفاعی حریف بود . در آن جا با سرعت بازی‌مان توانستیم دفاع تیم حریف را بهم بزنیم و در عمق و هم از طریق سانترها به گل برسیم . ما بازی بسیار خوبی انجام دادیم . اشکان دژاگه بازی خوبی ارایه داد و میانه ی زمین را به خوبی مدیریت کرد . بازی هجومی ایران اتفاقی نبوده و روی آن کار شده است . ان‌شاالله در بازی‌ها بعد هم به همین شکل باشد .

او در مورد حواشی پیرامون تیم ملی فوتبال ایران گفت : یک مقدار خود کی‌روش این حواشی را دامن می‌زند . مگر باید همیشه جواب منتقدان را داد ؟ یک موقع‌هایی باید آدم باید روی کار خودش تمرکز کند . من بارها در مصاحبه‌های آقای کی‌روش قبل بازی با یمن شنیدم که می‌گفتند تمام تمرکز ما روی همین بازی است . پس بهتر است تمرکز ما هم روی تیم ملی باشد . منتقد هم بالاخره وجود دارد و شما نمی‌توانید آن‌ها را نفی کنید . ما باید روی کار خودمان تمرکز کنیم .

پورغلامی ادامه داد : از خصوصیات آقای کی‌روش است که به سمت این مسایل می‌روند و خودشان هم یک بار گفتند اگر کسی در خانه ی من را بزند ، من عقب نشینی نمی‌کنم .

این پیشکسوت در مورد مدعیان این دوره ی جام ملت‌های آسیا ، اظهار کرد : یکی از چیزهایی که برای ما اتفاق افتاد این بود که توانستیم دو روز بازی تیم‌های دیگر را ببینیم . این به ما کمک کرد ، به تیم ما که اگر در فوتبال تمرکز نداشته باشی چه اتفاقاتی می‌تواند بیفتد . این مساله بازیکنان را آگاه‌تر کرد که بتوانند تمرکز بیشتری بگیرند و هیچ تیمی را دست کم نگیرند . دور دوم این رقابت‌ها عیار اصلی تیم‌ها را مشخص می‌کند . در دور اول اتفاقات پیش آمده به وقوع پیوست اما ارزش اصلی تیم‌ها در دور دوم مشخص می‌شود . چون همه یک بازی کردند و شناخت کافی نسبت به هم پیدا کرده‌اند .

فرهاد پورغلامی درباره ی بازی ایران در دور دوم برابر ویتنام خاطرنشان کرد :‌ این بازی نمی‌تواند برای ما مشکلی ایجاد کند . این تیم برابر عراق خوب بازی کرد اما اگر ما بخواهیم به قهرمانی فکر کنیم ، نباید این تیم‌ها برای ما مشکلی ایجاد کند . البته ما نباید این تیم‌ها را دست کم بگیریم ولی اگر ما با سرعتی که در بازی قبل بازی کردیم و جا به جایی‌هایی که  داشتیم ، مشکلی در این بازی نخوانیم داشت . آقای کی‌روش هم کارش را بلد است و می‌داند چه طور تیمش را آماده کند . ۹۹ درصد تمرکز ، مساوی باخت است . باید با ۱۰۰ درصد تمرکز وارد میدان شویم . نتیجه ی این بازی بستگی به این دارد که کی‌روش تیمش را برای این بازی متمرکز کرده است .

او در پایان گفت : من به کارِ کی‌روش اعتقاد دارم . ایشان ۸ سال است که در ایران حضور دارد و کاملاً به فوتبال و بازیکنان ما مسلط است .

 

 

"ایسنا"

 

 

 

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها