ایران ۵ – یمن صفر ؛ غُرش شیرانِ ایران

تیم ملی فوتبال ایران که یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی هفدهمین دوره ی رقابت های جام ملت های آسیاست ، نخستین دیدار خود در این مسابقات را با پیروزی پرگل و مقتدرانه برابر یمن به پایان برد .

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و یمن در گروه چهارم هفدهمین دوره ی رقابت های فوتبال جام ملت های آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امروز دوشنبه به وقت تهران در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی آغاز شد که این دیدار در پایان با برتری ۵ بر صفر شاگردان کی روش به پایان رسید . مهدی طارمی (۱۲ و ۲۵) ، اشکان دژاگه (۲۳) ، سردار آزمون (۵۳) و سامان قدوس (۷۸) برای ایران گل زدند .

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند ، مرتضی پورعلی گنجی ، سیدمجید حسینی (۴۶ پژمان منتظری) ، رامین رضاییان ، احسان حاج صفی ، امید ابراهیمی ، اشکان دژاگه ، مهدی ترابی ، وحید امیری (۶۰ سامان قدوس) ، مهدی طارمی (۷۰ مهدی طارمی) و سردار آزمون به میدان رفت .

* دقیقه ی ۲ : تیم ملی فوتبال ایران نخستین حمله ی جدی خود را روی دروازه ی یمن پی ریزی کرد که ارسال وحید امیری از جناح چپ با پرواز بلند دروازه بان حریف اجازه ی ایجاد موقعیت برای شاگردان کی روش را نداد .

* دقیقه ی ۵ : تیم ملی ایران که برای رسیدن به گل نخست تلاش زیادی می کرد ، دقایق ابتدایی را با کمی خشونت پیگیری کردند و چندین بار روی بازیکنان حریف مرتکب خطا شدند .

* دقیقه ی ۱۰ : تیم ملی ایران صاحب فرصت مناسبی برای رسیدن به گل برتری قرار داشت اما ضربه ی زمینی مهدی طارمی را دروازه بان یمن به کرنر فرستاد . این توپ در برگشت به یک ضدحمله تبدیل شد که دو اشتباه مدافعان کشورمان دروازه ی بیرانوند را با خطر مواجه کرد .

* دقیقه ی ۱۲ : شوت سردار آزمون در پشت محوطه ی جریمه را دروازه بان یمن ناقص دفع کرد که مهدی طارمی با تعقیب درست توپ توانست نخستین گل را وارد دروازه ی یمن کند .

* دقیقه ی ۲۳ : برخورد توپ به دست بازیکن یمن پشت محوطه ی جریمه یک ضربه ی ایستگاهی برای ایران به همراه داشت که این ضربه را اشکان دژاگه به گل دوم تبدیل کرد . در این دقیقه برخورد سردار آزمون با مدافع حریف توقف کوتاهی در بازی ایجاد کرد .

* دقیقه ی ۲۵ : ارسال رامین رضاییان از سمت راست روی سر مهدی طارمی فرود آمد تا ضربه ی زیبای این بازیکن به گل سوم ایران تبدیل شود .

* دقیقه ی ۳۷ : شاگردان کی روش در دقایق بعد از گل هم تیم برتر میدان بودند و به دنبال تحت فشار قرار دادن تیم حریف بودند . در این دقیقه امید ابراهیمی شوتی را به سمت دروازه ی حریف شلیک کرد که توپ پس از برخورد با دست دروازه بان یمن به کرنر رفت .

* دقیقه ی ۳۸ : رامین رضاییان به خاطر خطا روی بازیکن یمن در منطقه یی که نیاز به خطا نبود ، از داور مسابقه کارت زرد گرفت تا نخستین بازیکن اخطاری تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات باشد . 

* دقیقه ی ۴۵ : ملی پوشان ایران که در نیمه ی اول تیم برتر میدان بودند ، در دقایق پایانی نیمه ی اول هم همین روال را حفظ کردند و با پاس های پرتعداد سعی در کنترل بازی و استفاده از حملات داشتند .

در شروع نیمه ی دوم پژمان منتظری به جای سیدمجید حسینی وارد زمین شد .

* دقیقه ی ۴۸ : کار خوب رامین رضاییان در جناح راست منجر به ارسال توپ روی دروازه ی یمن شد که ضربه ی سر آزمون را دروازه بان حریف برگرداند و در برگشت طارمی می توانست به گل سوم خودش دست پیدا کند اما مدافع حریف اجازه ی شلیک به طارمی را نداد .

* دقیقه ی ۵۳ : ارسال ضربه ی کرنر از جناح راست پس از دخالت مهدی ترابی و مهدی طارمی توپ روی خط دروازه به آزمون رسید و این بازیکن با ضربه یی آرام دروازه ی حریف را برای چهارمین بار باز کرد .

* دقیقه ی ۷۰ : مهدی طارمی در همکاری با سردار آزمون می توانست صاحب موقعیت گل شود اما پاس سردار در میانه ی راه به بدن مدافع یمن برخورد کرد . بعد از این صحنه طارمی جایش را به کریم انصاریفرد داد .

* دقیقه ی ۷۷ : سردار ازمون می توانست دومین گل خودش را وارد دروازه ی یمن کند اما ضربه ی او در موقعیتی مناسب به تیر دروازه برخورد کرد . 

* دقیقه ی ۷۸ : سامان قدوس که دقایقی قبل وارد زمین شده بود ، در برگشت توپ ارسالی از جناج چپ با شوتی تماشایی دروازه ی یمن را برای پنجمین بار باز کرد . 

* دقیقه ی ۹۳ : مهدی ترابی یکی از بهترین صحنه های این دیدار را رقم زد که ضربه ی زیبا و فنی او به تیر دروازه برخورد کرد . 

تیم ملی فوتبال ایران که شروع طوفانی در جام هفدهم داشت ، در دومین دیدار خود روز ۲۲ دیماه به مصاف تیم ملی ویتنام خواهد رفت .

 

"خبرگزاری مهر"

 

 

 

0 replies on “ایران ۵ – یمن صفر ؛ غُرش شیرانِ ایران”

  • سیاوش
    18 دی 1397 at 4:26 ق.ظ

    حالا با یک برد مقابل تیم درپیتیه یمن بهتره ذوق زده نشیم . باشه تا آخر پاییز .

اسفند 1402
ش ی د س چ پ ج
 101112
13141516171819
20212223242526
27282901020304
050607080910  

بایگانی‌ها